eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi
Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Much Ado About Nothing (1984)
Love's Labour's Lost (1985)
Henry IV. (1979)
Twelfth Night (1980)
Korešpondencija (1982)

Nove pridobitve
A8704 - TV režija glas. oddaj in glas. oddaje Muzikofilija (2024, magistrska naloga)
A8703 - Latino (u)trip - digit. kop. (2024, magistrsko delo - 2. stopnja)
A8702 - Latino (u)trip (2024, magistrsko delo - 2. stopnja)
A8701 - Manifestacija giba - digit. kop. (2024, magistrsko delo - 2. stopnja)
A8700 - Manifestacija giba (2024, magistrsko delo - 2. stopnja)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Stvarni geslovnik eKumbe

lutke
(angl. puppets)


Projekti
8. DAN, 13. december 2007 (dokumentarna TV oddaja, 2007)
Arlecchino - Le Avventure Di Arlecchino (lutkovna predstava, 1993)
Bunraku (dokumentarna TV oddaja, 1995)
Čarobne gosli (lutkovna predstava, 1997)
Doktor Faust (lutkovna predstava, 2003)
Fagiolino - Sganapino, Sandrone e Florindo (lutkovna predstava, 1992)
Gugalnica (lutkovna predstava, 1978)
Gulliver, velik in majhen (gledališka uprizoritev, 1979)
Hamlet (lutkovna predstava, 2006)
Hiša Marije Pomočnice (gledališka uprizoritev, 2008)
Hudič in pastir (lutkovna predstava, 1992)
Kako nastane lutkovna predstava (dokumentarna TV oddaja, 2009)
Kleist (gledališka uprizoritev, 2006)
Kralj Ubu (lutkovna predstava, 1999)
Labyrinth (celovečerni igrani film, 1986)
Lizistrata (lutkovna predstava, 1987)
Love Dolls (lutkovna predstava, 2009)
Mala čarovnica (lutkovna predstava, 1967)
Mojca in živali (lutkovna predstava, 1952)
Nee Engey? (celovečerni dokumentarni film, 2003)
Obuti maček (lutkovna predstava, 1953)
Obuti maček (lutkovna predstava, 1984)
Ostržek (lutkovna predstava, 1984)
Peskar (gledališka uprizoritev, 2002)
portret Nace Simončič (dokumentarna TV oddaja, 2000)
Pravljica o carju Saltanu (lutkovna predstava, 1985)
Prepovedane ljubezni (gledališka uprizoritev, 2009)
Pulcinella - Le Guarattelle die Pulecenella (lutkovna predstava, 1992)
Sanje o govoreči češnji (lutkovna predstava, 1982)
Schattenspiel aus Shaanxi China (celovečerni dokumentarni film, 1996)
Senor Z (lutkovna predstava, 1991)
Sneguljčica (gledališka uprizoritev, 2001)
Sovji grad (lutkovna predstava, 2013)
Stenterello - Le Piu Belle Fiabe Toscane (lutkovna predstava, 1993)
Traviata, La (lutkovna predstava, 1988)
Zasukanec (kratki animirani film, 2004)
Zlata ptica (lutkovna predstava, 1974)
Zlata ribica (lutkovna predstava, 1953)
Živjo, Koyaa (kratki dokumentarni film, 2017)

Enote
12. Lutkokaz (programski list, 2022)
Ali je lutkovno gledališče Papilu gledališče (seminarska naloga, 1999)
Desetnica - likovna podoba kot izhodišče lutkovne interpretacije (magistrsko delo - 2. stopnja, 2022)
Jezikovna izobrazba predšolskih otrok na primeru govornega sporočanja (magistrsko delo - 2. stopnja, 2021)
Lutka? (seminarska naloga, 2009)
Lutke v Aziji včeraj in danes (seminarska naloga, 1996)
Lutkovna kritika? (seminarska naloga, 2010)
Lutkovno, dramsko... to ni več vprašanje (magistrsko delo - B, 2015)
Pasjedivščina: Moja pasja dogodivščina (magistrsko delo, 2021)
Ples z lutko (seminar - naloge, 2009)
Ribežabe, predstava za ploske lutke (magistrsko delo - B, 2014)
Vživljanje, predstavljanje, izvajanje (magistrska naloga, 2012)
Začetki slovenskega televizijskega lutkarstva (magistrsko delo, 2010)


 

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2024 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Jane Austen (16.12.1775-18.7.1817)
Jean Negulesco (26.2.1900-18.7.1993)
Dušan Povh (27.3.1921-18.7.2000)
Richard Leacock (18.7.1921-23.3.2011)
Edward Bond (18.7.1934-)
Paul Verhoeven (18.7.1938-)
Boris Jurjaševič (18.7.1955-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Nagrada za najboljšo predstavo po izboru občinstva
Na 5. Festivalu FUGA, ki je potekal od 10. do 15. julija 2024 v Kopru, ...

-0,3125-0,015625