eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Beli zajec, rdeči zajec (2019)
Osenniy marafon (1979)
Garderoba (2019)
ZOO (2005)
Beach Bum, The (2019)

Nove pridobitve
A793 - Snemalna knjiga po noveli Cirila Kosmača Tantadruj (1966, seminarska naloga)
A957 - Roman (1966, seminarska naloga)
A916 - Ivan Cankar: Lepa Vida (1966, seminarska naloga)
A841 - Georges Courteline (1966, seminarska naloga)
A1165 - Courteline na odru slovenske Drame (1966, seminarska naloga - sinopsis)

Najbolj gledani
Soljaris (1972)
Kid, The (1921)
Danse, La (2009)
Schindler's List (1993)
Parsifal (1982)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Stvarni geslovnik eKumbe

ples
(angl. dance)


Projekti
(NE)ODVISNA (plesna avtorska kompozicija, 2003)
A. P. (Anno Passato) (kratki igrani film, 1966)
All That Jazz (celovečerni igrani film, 1979)
Ballet Adagio (kratki animirani film, 1972)
Bejart - Impresije (gledališka uprizoritev)
Beli dež (plesna avtorska kompozicija, 2004)
Beyond (plesna avtorska kompozicija, 2006)
Butoh (predavanje, 2013)
Canon (kratki animirani film, 1964)
Canon - Test (kratki animirani film, 1964)
Chairy Tale, A (kratki animirani film, 1957)
Chorus Line, A (celovečerni igrani film, 1985)
Christmas Cracker (kratki animirani film, 1963)
Chroma (balet, 2006)
Cost of Living, The (plesni film, 2004)
Dance (kratki dokumentarni film, 2005)
Dancer (celovečerni dokumentarni film, 2016)
Dancing with Maria (celovečerni dokumentarni film, 2014)
Deli Commedia (plesni film, 1985)
Dialoge '99/II (plesno gledališka predstava, 2004)
Dom svobode (kratki igrani film, 2000)
Dvojno zlo (plesno gledališka predstava, 2007)
Flashdance (celovečerni igrani film, 1983)
Footloose (celovečerni igrani film, 1984)
Fred Astaire - portret (dokumentarna TV oddaja)
Golem 2 (plesno gledališka predstava, 2003)
Guillem Sylvie (dokumentarna TV oddaja, 1993)
IBM Presents Baryshnikov of Broadway (oddaja, 1980)
Infra (balet, 2008)
July 4th 1941 (kratki animirani film, 1941)
Kako sem ujel Sokola (TV priredba plesno gledališke uprizoritve, 1993)
Kaligula (plesna avtorska kompozicija, 2004)
KDP (kratki igrani film - sprejem, 2014)
Krisskoross (plesna avtorska kompozicija, 2002)
Labodje jezero (plesno gledališka predstava, 1994)
Lili - razglednice futuristične ljubezni (plesno gledališka predstava, 2008)
Limen (balet, 2009)
Linč (plesna avtorska kompozicija, 2004)
Maske (plesno gledališka predstava, 2005)
Meetings with Remarkable Men (celovečerni igrani film, 1979)
Metoda Butoh (plesna avtorska kompozicija, 2004)
Mlakar (dokumentarna TV oddaja, 1989)
Mrtvec živi (plesna avtorska kompozicija, 2006)
Narcissus (kratki animirani film, 1983)
Narcissus - Test (kratki animirani film, 1983)
Norec (plesna avtorska kompozicija, 2003)
Norman McLaren's Opening Speech (kratki animirani film, 1961)
On the Farm (kratki animirani film, 1951)
Pas de Deux (kratki animirani film, 1968)
Pas de Deux - Test (kratki animirani film)
Perspektiva (avtorska instalacija video plesa, 2010)
Peter in volk (balet, 1961)
Picasso (dokumentarna TV oddaja)
Polychrome Fantasy (kratki animirani film, 1935)
Portret Milka Šparembleka (dokumentarna TV oddaja, 2000)
Postaja (plesni nastop, 2011)
Posvetitev pomladi (plesno gledališka predstava, 1996)
Prekleti kadilci (plesna avtorska kompozicija, 2002)
Primat II. (plesna avtorska kompozicija, 2006)
Rainbow Dance (kratki igrani film, 1936)
Romeo in Julija (plesno gledališka predstava, 1995)
Rosas danst rosas (plesni film, 1997)
Scrap Bodies (plesno gledališka predstava, 1998)
Silen Cries (balet, 1987)
Sirene (plesno gledališka predstava, 2003)
Six and Seven-Eights (kratki animirani film, 1960)
Sozhino (plesna avtorska kompozicija, 2004)
Starinski plesi (izpitni nastop, 2013)
Stomp Live (musical, 2009)
Strike a Pose (celovečerni dokumentarni film, 2016)
Svila (plesna avtorska kompozicija, 2002)
Tahirjeva zgodba (plesna avtorska kompozicija, 2003)
Takt (plesno gledališka predstava, 2009)
Tango, no me dejes nunca (celovečerni igrani film, 1998)
Tanzträume (celovečerni dokumentarni film, 2010)
Trilogija, zadnje dejanje (plesno gledališka predstava, 1997)
Two Bagatelles (kratki animirani film, 1952)
Umetnost giba I., II., III. letnik (izpitni nastop, 2004)
Vincent Warren (kratki dokumentarni film, 2005)
Vrhunci baleta (balet)
Vrtoglavi ptič (kratki igrani film, 1996)
Vsakdo od nas kdaj v samoti uzre svoj obraz (plesna avtorska kompozicija, 2002)
Xenia na gostovanju (kratki igrani film, 1975)
Zgodovina modernega baleta (balet)

Enote
Butoh v Sloveniji (seminarska naloga, 2004)
Dualizmi (magistrsko delo, 2012)
Gib kot simbol notranje nuje (magistrsko delo - B, 2018)
Gibalno gledališče (seminarska naloga, 2001)
Gospod Nahtingale Včeraj Zdaj (magistrsko delo - 2. stopnja, 2016)
Kako plesati odnos: Pas de deux Rosane Hribar in Gregorja Luštka (magistrsko delo - 2. stopnja, 2016)
Pia Mlakar (seminar - naloge, 2009)
Ples z lutko (seminar - naloge, 2009)
Problem zapisa giba v drugi polovici XX. stoletja, 1. del (seminarska naloga, 2007)
Sodobni ples: Živa Kraigher (seminarska naloga, 2002)
Telo v inštalaciji, inštalacija telesa (magistrsko delo, 2019)


 

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
François-Auguste-René Rodin (12.11.1840-17.11.1917)
Roland Barthes (12.11.1915-25.3.1980)
France Štiglic (12.11.1919-4.5.1993)
Henryk Górecki (6.12.1933-12.11.2010)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Študentska radijska igra nagrajena v Veliki Britaniji
Maša Pelko, režiserka in avtorica priredbe radijske igre Dušana Jovanovića ...
Narezano življenje prejel posebno omembo
Kratki animirani film Narezano življenje je prejel posebno omembo Društva ...
POTEGUJTE SE ZA GROSSMANNOVO NAGRADO 2019
Razpisan je scenaristični natečaj za GROSSMANNOVO NAGRADO 2019. Na natečaju ...
Alzheimer Cafe je najboljši film festivala ŠFKF
Kratki dokumentarni film Alzheimer Cafe je prejel nagrado žirije za najboljši ...

0,625