eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Zlata verižica (2019)
Handmaid's Tale, The (2017)
Počemučka: Piano and Screaming (2019)
British Sounds (1970)
Film comme les autres, Un (1968)

Nove pridobitve
A7293 - Upanje, obup in upor (2019, diplomsko delo - 1. stopnja - B)
A7292 - Delovanje odnosov v produkcijski ekipi (2019, magistrska naloga)
V25948 (DVD)
V25949 (DVD)
A7291 - Garderoba ali ves set je oder (2019, magistrska naloga)

Najbolj gledani
Pieta (2012)
Dead Poets Society (1984)
Tokyo! (2008)
Freudlose Gasse, Die (1925)
Ang babaeng humayo (2016)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Stvarni geslovnik eKumbe

slovenska dramatika
(angl. Slovenian drama)


Projekti
Ana (gledališka uprizoritev, 1984)
Atlantida (gledališka uprizoritev, 1988)
Bilo je nekoč (gledališka uprizoritev, 1957)
Bolna nevesta (gledališka uprizoritev, 1984)
Butterendfly (gledališka uprizoritev, 1995)
Čudežni pisalni strojček (gledališka uprizoritev, 1964)
Deklica in kontrabas (gledališka uprizoritev, 1998)
Dogodek v mestu Gogi (gledališka uprizoritev, 1986)
Dolgi, široki in bistrooki (gledališka uprizoritev, 1955)
Domača naloga na potepu (gledališka uprizoritev, 1971)
Dva lopova (bivša) (gledališka uprizoritev, 1965)
Dve nedelji (gledališka uprizoritev, 1963)
Gulliver, velik in majhen (gledališka uprizoritev, 1979)
Hladna vojna babice Mraz (gledališka uprizoritev, 1982)
Hura za veselje (gledališka uprizoritev, 1969)
Igračke z napako (gledališka uprizoritev, 1973)
Jaz : sem : samo : slučajno : jaz (performativni esej, 2010)
Jaz nisem jaz I (gledališka uprizoritev, 1983)
Krefli (gledališka uprizoritev, 1999)
Lepa Vida (gledališka uprizoritev, 1995)
Lepotica in zver ali Kaj se je zgodilo z Danico D.? (gledališka uprizoritev, 1985)
Liferanti (gledališka uprizoritev, 2011)
Ljubstava, daleč in v blatu (gledališka uprizoritev, 1982)
Medeja (gledališka uprizoritev, 1988)
Modra vrtnica za princesko (gledališka uprizoritev, 1961)
Mutasti bratje (gledališka uprizoritev, 1982)
Narobe stvari v mestu Petpedi (gledališka uprizoritev, 1967)
No. 203 - Duh resnice (gledališka uprizoritev, 2003)
Nočni čuvaj v živalskem vrtu (gledališka uprizoritev, 1983)
Obtoženi volk (gledališka uprizoritev, 1977)
Odisej in sin ali Svet in dom (gledališka uprizoritev, 1990)
Othella (gledališka uprizoritev, 2005)
Profesor Klepec (gledališka uprizoritev, 1979)
Psiha (gledališka uprizoritev, 1993)
Ptič Ognjič in lisica Rjavica (gledališka uprizoritev, 1955)
Ptički brez gnezda (gledališka uprizoritev, 1975)
Sen zelenjavne noči (gledališka uprizoritev, 1978)
Silni bič (gledališka uprizoritev, 1970)
Skrivnosti (gledališka uprizoritev, 1990)
Slepe miši (gledališka uprizoritev, 1996)
Slovenska savna (gledališka uprizoritev, 1987)
Srečanje na Osojah (gledališka uprizoritev, 1983)
Starši naprodaj (gledališka uprizoritev, 1964)
Strip, strup, denarja kup (gledališka uprizoritev, 1964)
Svatba (gledališka uprizoritev, 1981)
Svinčnik piše s srcem (gledališka uprizoritev, 1999)
Šeherezada (gledališka uprizoritev, 1989)
Škof Tomaž Hren (gledališka uprizoritev, 1983)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (gledališka uprizoritev, 1966)
Tretji zaplodek - radijska igra (radijska igra, 2015)
Trnuljčica preveč in trije palčki (gledališka uprizoritev, 1972)
Ujetniki svobode (gledališka uprizoritev, 1982)
Vesela zgodba o žalostni princeski (gledališka uprizoritev, 1970)
Veselja dom (gledališka uprizoritev, 1996)
Vladimir (gledališka uprizoritev, 2006)
Walter Parsifal (gledališka uprizoritev, 1997)
Žrtve mode bum-bum (gledališka uprizoritev, 1975)

Enote
"Mir zoper misel" (seminarska naloga, 2010)
"Španski ciklus" Andreja Hienga (seminarska naloga, 1996)
(Drama je) zrcalo današnjega časa (seminarska naloga, 2007)
3 drame (seminarska naloga, 2005)
Adept 2017/2018, letnik IV, št. 1 (revija, 2017)
Boris A. Novak: Kasandra (seminarska naloga, 2006)
Dane Zajc: Mlada Breda (seminarska naloga, 2009)
Dispozitivi utelešenja v sodobnem slovenskem gledališču (doktorska disertacija, 2015)
Dogodek je tu! Dogodek imamo v mestu! (sprejemna naloga, 2012)
Dogodek v mestu Gogi (seminarska naloga, 1972)
Dogodek v mestu Gogi (seminarska naloga, 2002)
Dogodek v mestu Gogi (seminarska naloga, 2007)
Dominik Smole (1929): Zlata Čeveljčka (sprejemna naloga, 1986)
Dominik Smole: Krst pri Savici (seminarska naloga, 2003)
Drame Mateja Bora (seminarska naloga, 1975)
Dramsko "veselje" med obema vojnama (seminarska naloga, 1997)
Dramsko "veselje" med obema vojnama (seminarska naloga, 1998)
Govorna interpretacija dramskih besedil na primeru uprizoritev Hlapcev Ivana Cankarja (doktorska disertacija, 2016)
Gregor Strniša: Driada (seminarska naloga, 2006)
Hlapci (seminar - naloge, 2009)
Interpretacija sanj Alexandra McQueera (magistrsko delo - 2. stopnja, 2018)
Ivan Mrak: Obločnica, ki se rojeva (seminarska naloga, 2009)
Izvedbe dram in dramatizacij del Ivana Cankarja na hrvaških odrih 1900 - 1992 (diploma - delovno gradivo, 1993)
Kantor - Župnik (seminarska naloga, 2007)
Ko se nasanjamo, bomo kopali naprej (seminarska naloga, 1995)
Korunovi Hlapci 1980 (seminar - naloge, 2008)
Krstne uprizoritve izvirne slovenske dramatike in - (magistrsko delo, 2007)
Mit v Šeligovi Lepi Vidi (seminarska naloga, 2007)
Miza za dva (magistrsko delo - 2. stopnja, 2018)
Mlada Breda (seminarska naloga, 2004)
Moja polja, polna sreče (sprejemna naloga - 2. stopnja, 2018)
O konceptu predstave Lepotica in zver (diplomska naloga, 2014)
Oder 57 (seminarska naloga - sinopsis, 1987)
Po krivici pozabljeni Pavel Golia (seminarska naloga - sinopsis, 1995)
Pod Prešernovo glavo (seminar - naloge, 2009)
Portret vladarja v senci (seminarska naloga, 1998)
Povojne drame Mateja Bora na repertoarju slovenskih gledališč (seminarska naloga, 1975)
Senca imena (sprejemna naloga - 2. stopnja, 2018)
Slovenska dramatika 1990 - 2000 med pogledom v preteklost in izzivi za bodočnost (doktorska disertacija, 2010)
Socialne resničnosti paralelnih svetov v NORI NORI (seminarska naloga, 2004)
Šeherezada (seminarska naloga, 2004)
Šeherezada (seminar - naloge, 2008)
Tugomer v štirih slovenskih dramah (seminarska naloga, 2004)
Uprizoritve Smoletove Antigone na slovenskih odrih, 2 (seminarska naloga, 2006)
Uprizoritvena analiza Smoletove "Antigone" v MGL (1983) (seminarska naloga, 2010)
V iskanju smisla (sprejemna naloga, 2012)
Vitomil Zupan (diplomska naloga, 1974)
Vojna idej (diplomsko delo - 1. stopnja - B, 2017)
Zaničevanje kot intelektualna vaja (seminarska naloga, 1996)


 

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Louis Delluc (14.10.1890-22.3.1924)
Lillian Gish (14.10.1893-27.2.1993)
Josip Vidmar (14.10.1895-11.4.1992)
Bing Crosby (2.5.1903-14.10.1977)
Leonard Bernstein (25.8.1918-14.10.1990)
Milena Dravić (5.10.1940-14.10.2018)
Marko Tajić (14.10.1950-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Češnjevi kolački nagrajeni
Kratek igrani film Češnjevi kolački je dobil tretjo nagrado Radomir Bajo ...
Alzheimer Cafe zmagal v Torontu
Kratki dokumentarni film Alzheimer Cafe je požel novo nagrado, tokrat ...
Magistrski film Nežka nagrajen v Grčiji
Na mednarodnem festivalu kratkih filmov Drama v Grčiji je kratki igrani ...
Alzheimer Cafe dvakrat nagrajen v Portorožu
Kratki dokumentarni film Alzheimer Cafe je nagradi na DokuDoc iz Maribora ...

0,5625