eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Zlata verižica (2019)
Handmaid's Tale, The (2017)
Počemučka: Piano and Screaming (2019)
British Sounds (1970)
Film comme les autres, Un (1968)

Nove pridobitve
A7293 - Upanje, obup in upor (2019, diplomsko delo - 1. stopnja - B)
A7292 - Delovanje odnosov v produkcijski ekipi (2019, magistrska naloga)
V25948 (DVD)
V25949 (DVD)
A7291 - Garderoba ali ves set je oder (2019, magistrska naloga)

Najbolj gledani
Pieta (2012)
Dead Poets Society (1984)
Tokyo! (2008)
Freudlose Gasse, Die (1925)
Ang babaeng humayo (2016)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Stvarni geslovnik eKumbe

slovensko gledališče
(angl. Slovenian theatre)


Projekti
8. dan (dokumentarna TV oddaja, 1996)
Borštnikovo srečanje 1984 (dokumentarna TV oddaja, 1984)
Borštnikovo srečanje 1990 (dokumentarna TV oddaja, 1990)
Borštnikovo srečanje 1991 (dokumentarna TV oddaja, 1991)
Borštnikovo srečanje 1992 (dokumentarna TV oddaja, 1992)
Borštnikovo srečanje 1993 (dokumentarna TV oddaja, 1993)
Homo mensura: Filip Kumbatovič (dokumentarna TV oddaja, 1985)
Janez Jerman (dokumentarna TV oddaja, 1968)
Jaz : sem : samo : slučajno : jaz (performativni esej, 2010)
Kvartet (gledališka uprizoritev, 2006)
Liferanti (gledališka uprizoritev, 2011)
Ljubstava, daleč in v blatu (gledališka uprizoritev, 1982)
Marko Marin. Dobri Duh Gledališča in Njegova 'Speča lepotica' (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Medeja (gledališka uprizoritev, 1988)
Pot je končana, potovanje ne (kratki dokumentarni film, 1971)
Ptujsko gledališče (dokumentarna TV oddaja, 1988)
Sanje neke ptice (gibalno-govorna etuda, 2017)
Skica za portret (portretni dokumentarec, 2010)
Slovenska drama v letih 1919-1949 (kratki dokumentarni film, 1949)
Slovenska gledališka zgodovina (dokumentarna TV oddaja)
Srečno, Monte Carlo (celovečerni dokumentarni film, 2017)
Stebri slovenskega gledališča: Arnold Tovornik (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Stebri slovenskega gledališča: Bert Sotlar (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Stebri slovenskega gledališča: Boris Cavazza (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Stebri slovenskega gledališča: Boris Kralj (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Stebri slovenskega gledališča: Danilo Benedičič (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Stebri slovenskega gledališča: Elvira Kralj (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Stebri slovenskega gledališča: Milena Muhič (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Stebri slovenskega gledališča: Štefanija Drolc (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Stebri slovenskega gledališča: Vladimir Skrbinšek (dokumentarna TV oddaja, 2001)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (gledališka uprizoritev, 1966)
Tri sestre (gledališka uprizoritev, 1950)
TV dnevnik - Borštnikovo srečanje 1987 (dokumentarna TV oddaja, 1987)
Umetniški večer: Gledališče Mileta Koruna (portretni dokumentarec, 1992)
Vladimir Skrbinšek (kratki dokumentarni film, 1971)
Zlatko Šugman - portret (dokumentarna TV oddaja, 1999)

Enote
Antične tragedije na slovenskih odrih (seminarska naloga, 1977)
Boris A. Novak: Kasandra (seminarska naloga, 2006)
Brane Ivanc, 2 (seminarska naloga, 2006)
Dejmo stisnt teater, II. (seminarska naloga)
Dispozitivi utelešenja v sodobnem slovenskem gledališču (doktorska disertacija, 2015)
Dogodek v mestu Gogi (seminarska naloga, 2002)
Dominik Smole: Krst pri Savici (seminarska naloga, 2003)
Dušan Jovanović kot režiser v Slovenskem mladinskem gledališču od 1969 do 1979 (seminarska naloga - sinopsis, 1987)
Dušan Jovanović kot režiser v Slovenskem mladinskem gledališču od 1969 do 1979, 1. del (seminarska naloga, 1988)
Eksperiment v gledališču 20. stoletja (seminarska naloga, 2006)
Formacija eksperimenta (seminarska naloga, 2007)
Gibalno gledališče (seminarska naloga, 2001)
Glasba v gledališču, 1 (seminarska naloga, 1995)
Gledališče slovenskega primorja Koper 1954-1957 (diplomska naloga, 1989)
Gledališki dokumenti v Lutkovnem gledališču (seminarska naloga - sinopsis, 1998)
Govekar in njegovo gledališče (seminarska naloga, 1999)
Govekarjeve dramatizacije (seminarska naloga, 1997)
Gregor Strniša: Driada (seminarska naloga, 2006)
Hamlet versus Mundus (seminarska naloga, 2006)
Kantor - Župnik (seminarska naloga, 2007)
Ko se nasanjamo, bomo kopali naprej (seminarska naloga, 1995)
Korunovi Hlapci 1980 (seminar - naloge, 2008)
Krst pod Triglavom (seminarska naloga, 2007)
Krstne uprizoritve izvirne slovenske dramatike in - (magistrsko delo, 2007)
Macbeth (seminarska naloga, 2010)
Marija Nablocka v ljubljanski Drami (seminarska naloga, 2005)
Medkulturne uprizoritve v slovenskem gledališču: dialog z vzhodom (magistrsko delo - B, 2017)
Mlada Breda (seminarska naloga, 2004)
Odzivi na Krst pod Triglavom gledališča Sester Scipion Nasice (seminarska naloga, 2007)
Opis govorne enote gledališke dikcije in problemi njenega komponiranja (habilitacijsko delo, 1967)
Partizansko gledališče - VII. in IX. korpus (seminarska naloga - sinopsis, 1974)
Pekarna - Gilgameš (seminarska naloga, 2011)
Pinter in trije slovenski režiserji, III. (seminarska naloga, 2006)
Po krivici pozabljeni Pavel Golia (seminarska naloga - sinopsis, 1995)
Politična razsežnost slovenskega uličnega gledališča na prehodu iz 20. v 21. stoletje (seminarska naloga, 2008)
Portret vladarja v senci (seminarska naloga, 1998)
Povojne drame Mateja Bora na repertoarju slovenskih gledališč (seminarska naloga, 1975)
Režijska poetika kot komentar družbi in gledališču (seminarska naloga, 2007)
Režiser in njegov dvojnik (diplomska naloga, 1994)
Scenografije Vasilije Fišer (seminarska naloga, 2006)
Shakespearova Romeo in Julija na slovenskih odrih, 2 (seminarska naloga, 2006)
Slovenska dramatika 1990 - 2000 med pogledom v preteklost in izzivi za bodočnost (doktorska disertacija, 2010)
Slovensko narodno gledališče na osvobojenem ozemlju (seminarska naloga, 1975)
Sodobna slovenska gledališka kritika (seminarska naloga, 2009)
Sodobni ples: Živa Kraigher (seminarska naloga, 2002)
Škofjeloški pasijon (seminarska naloga, 2007)
Tri visoke ženske (seminarska naloga, 2006)
Uklenjeni Prometej (režijska knjiga, 1989)
Uprizoritve Smoletove Antigone na slovenskih odrih, 2 (seminarska naloga, 2006)
Uprizoritvena analiza Smoletove "Antigone" v MGL (1983) (seminarska naloga, 2010)
Uspešnice SNG Drame med leti 1919 in 1941 (seminarska naloga - sinopsis, 1996)
Vinko Hrastelj in sodobno slovensko gledališče šestdesetih let (seminarska naloga, 1987)
Vitomil Zupan (diplomska naloga, 1974)
Vpliv Roberta Wilsona na slovenske režiserje (seminarska naloga - sinopsis, 2000)
Vpliv Roberta Wilsona na slovenske režiserje, 1. del (seminarska naloga, 2001)
Začetki slovenske scenografije 1920 - 1941 (seminarska naloga, 1996)
Zaznamni količki na razvojni poti gledališča Ane Monró (seminarska naloga, 2000)
Župančič - dramaturg (seminarska naloga, 1993)


 

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Friedrich Nietzsche (15.10.1844-25.8.1900)
Simon Gregorčič (15.10.1844-24.11.1906)
Yukio Ninagawa (15.10.1935-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Češnjevi kolački nagrajeni
Kratek igrani film Češnjevi kolački je dobil tretjo nagrado Radomir Bajo ...
Alzheimer Cafe zmagal v Torontu
Kratki dokumentarni film Alzheimer Cafe je požel novo nagrado, tokrat ...
Magistrski film Nežka nagrajen v Grčiji
Na mednarodnem festivalu kratkih filmov Drama v Grčiji je kratki igrani ...
Alzheimer Cafe dvakrat nagrajen v Portorožu
Kratki dokumentarni film Alzheimer Cafe je nagradi na DokuDoc iz Maribora ...

0,5625