eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
50/50 (2022)
Konfrontacija podzavesti (2022)
Mehurčki (2022)
Punjene paprike (2022)
Obletnica (2020)

Nove pridobitve
A2076 - Karantenski blues (2022, vinilna plošča)
A8182 - Karantenski blues - digit. kop. (2022, pdf. - magistrsko delo - digitalna kopija )
A8182 - Karantenski blues - digit. kop. (2022, pdf. - magistrsko delo - digitalna kopija )
A8181 - Karantenski blues (2022, magistrsko delo - 2. stopnja)
A8180 - Avtobiografija koncerta - digitalna kopija (2022, pdf. - magistrsko delo - digitalna kopija )

Najbolj gledani
Powaqquatsi: Life out of Balance (1988)
Waterloo (1970)
Année dernière à Marienbad, L' (1961)
Romeo and Juliet (1968)
Shallow Grave (1994)

Valid XHTML 1.0 Transitional

SNG Drama Ljubljana



Projekti:
Legionarji (1904, produkcija)
Tajfun (1910, produkcija)
Pepelka ali Stekleni čeveljček / Aschenbrödel (1919, produkcija)
Kralj na Betajnovi (1922, produkcija)
Judita / Judith (1923, produkcija)
Osma žena / La Huitieme femme de Barbe-Bleue (1923, produkcija)
Othello / Othello, the Moore of Venice (1923, produkcija)
Kar hočete ali Na večer svetih treh kraljev / Twelfth Night or What You Will (1923, produkcija)
Veronika Deseniška (1924, produkcija)
Periferija / Periferie (1925, produkcija)
John Gabriel Borkman (1926, produkcija)
Idiot (1926, produkcija)
Macbeth (1926, produkcija)
Obrt gospe Warrenove / Mrs. Warren's profession (1926, produkcija)
Ana Christie / Anna Christie (1926, produkcija)
Triglavska bajka (1926, produkcija)
Gobsek / Gobseck (1927, produkcija)
Polnoč / Ponoć (1927, produkcija)
Sneguljčica / Schneewittchen (1927, produkcija)
Cyrano de Bergerac (1928, produkcija)
Herman Celjski (1928, produkcija)
Dobri vojak Švejk (1928, produkcija)
Kukuli (1928, produkcija)
Krog s kredo / Die Kreidekreis (1928, produkcija)
Lepa Vida (1928, produkcija)
INRI (1928, produkcija)
Dantonova smrt / Dantons Tod (1929, produkcija)
Piskač se smeje / The Piper Laugh (1929, produkcija)
Faust (1929, produkcija)
Življenje je lepo / La vie est belle (1929, produkcija)
Don Karlos (1929, produkcija)
Strahovi / Gengangere (1929, produkcija)
Velika abeceda uspeha / Monsieur Topaze (1929, produkcija)
Brez ljubezni / Bez ljubavi (1929, produkcija)
Svitanje (1929, produkcija)
Bitka / La Bataille (1929, produkcija)
Nevesta s krono / Kronbruden (1929, produkcija)
Grob neznanega vojaka / Le Tombeau sous l'Arc de Triomphe (1929, produkcija)
Glavni dobitek (1930, produkcija)
Vihar / The Tempest (1930, produkcija)
Vdova Rošlinka (1930, produkcija)
Sveti plamen / The Sacred Flame (1930, produkcija)
Sen kresne noči / A Midsummer Night's Dream (1930, produkcija)
Mladoletje (1930, produkcija)
Razbojniki / Die Räuber (1930, produkcija)
Mercadet (1930, produkcija)
Za ljubezen so zdravila / Liebesgeschichte und Heiratssachen (1930, produkcija)
Kraljična Haris (1930, produkcija)
Serija A-000001 (Ljubina srečka) (1930, produkcija)
Cvrček za pečjo / The cricket on the hearth (1930, produkcija)
Konec poti / Journey's end (1930, produkcija)
Gospoda Glembajevi (1931, produkcija)
Slehernik / Das alte Spiel von Jedermann (1931, produkcija)
Dogodek v mestu Gogi (1931, produkcija)
Kralj na Betajnovi (1931, produkcija)
Brez tretjega / Bez trećeg (1931, produkcija)
Vzrok / Die Ursache (1931, produkcija)
Zeleni kakadu / Der grüne Kakadu (1931, produkcija)
Takšna je prava (1931, produkcija)
Pri belem konjičku / Im weissen Rössl (1931, produkcija)
Trije vaški svetniki / Die drei Dorfheiligen (1931, produkcija)
Juntez (1931, produkcija)
Divji lovec (1931, produkcija)
Carjevič Aleksej / Petr i Aleksej (1932, produkcija)
Kar hočete / Twelfth Night or What You Will (1932, produkcija)
Veseli vinograd / Der fröhliche Weinberg (1932, produkcija)
Celjski grofje (1932, produkcija)
Sveta Ivana (1933, produkcija)
Praznik cvetočih češenj / Das Kirschblütenfest (1933, produkcija)
Matiček se ženi (1934, produkcija)
Žalujoči ostali / Ožalošćena porodica (1934, produkcija)
Waterloo (1934, produkcija)
Siromakovo jagnje / Das Lamm des Armen (1935, produkcija)
Beneški trgovec / The Merchant of Venice (1935, produkcija)
Kralj Edip / Ödipus und die Sphinx (1935, produkcija)
Moliere (1935, produkcija)
Postržek / Scampolo (1935, produkcija)
Sluga dveh gospodov / Il servitore di due padroni (1935, produkcija)
Frak ali Od krojačka do ministra (1935, produkcija)
V času obiskanja (1935, produkcija)
Juarez in Maksimiljan / Juarez und Maximilian (1936, produkcija)
Prva legija / The First Legion (1936, produkcija)
Kralj Lear / King Lear (1936, produkcija)
Gozd / Les (1936, produkcija)
Florentinski slamnik / Le Chapeau de paille d'Italie (1936, produkcija)
Korajža velja! (1936, produkcija)
Za narodov blagor (1936, produkcija)
Dies irae (1936, produkcija)
Konjeniška patrola / Jízdni hlídka (1936, produkcija)
Tudi Lela bo nosila klobuk / I Lela će nositi kapelin (1936, produkcija)
Simfonija 1937 / Dinner at eight (1937, produkcija)
Rivala / What price glory (1937, produkcija)
Bela bolezen / Bílá nemoc (1937, produkcija)
Matura (1937, produkcija)
Dež in vihar (1937, produkcija)
Velika skušnjava (1939, produkcija)
Kozarec vode / Le verre d'eau (1939, produkcija)
Hamlet (1940, produkcija)
Revizor (1940, produkcija)
Partija šaha (1940, produkcija)
Lepa Vida (1940, produkcija)
Othello (1941, produkcija)
Hamlet (1941, produkcija)
Protekcija (1941, produkcija)
Gradbenik Solnes / Bygmester Solness (1942, produkcija)
Večno mlada Saloma / Nascita di Salomé (1942, produkcija)
Primer dr. Hirna / Il caso del dott. Hirn (1942, produkcija)
Voda (1942, produkcija)
Šola za žene (1942, produkcija)
Normanski junaki / Haermaendene paa Helgeland (1943, produkcija)
Maria Stuart (1944, produkcija)
Kozarec vode / Le verre d'eau ou Les effets et les causes (1944, produkcija)
September (1944, produkcija)
Zemlja / Erde (1944, produkcija)
Svet brez sovraštva (1945, produkcija)
Mati / Matka (1945, produkcija)
Zimska pravljica / The Winter's Tale (1946, produkcija)
V agoniji (1946, produkcija)
Velika puntarija (1946, produkcija)
Gospoda Glembajevi (1946, produkcija)
Učene ženske / Les femmes savantes (1946, produkcija)
Tartuffe (1947, produkcija)
Hudičev učenec / The Devil's Disciple (1947, produkcija)
Rusko vprašanje / Russkij vopros (1947, produkcija)
Tugomer (1947, produkcija)
Še tak lisjak se nazadnje ujame / Na vsjakogo mudreca dovol'no prostoty (1947, produkcija)
Gospa ministrica / Gospođa ministarka (1947, produkcija)
Na straži (1947, produkcija)
V tajgi / Dalëkoe (1947, produkcija)
Miklova Zala (1947, produkcija)
Kralj na Betajnovi (1947, produkcija)
Hamlet (1948, produkcija)
Vida Grantova (1948, produkcija)
Kranjski komedijanti (1948, produkcija)
Šola za obrekovanje / The School for Scandal (1948, produkcija)
Mesec dni na kmetih / Mesjac v derevne (1948, produkcija)
Otok miru / Ostorv mira (1948, produkcija)
Za srečo tistih, ki so na morju / Za teh, kto v more! (1948, produkcija)
Hlapci (1948, produkcija)
Kralj Lear / King Lear (1949, produkcija)
Gorje pametnemu / Gore ot uma (1949, produkcija)
Za narodov blagor (1949, produkcija)
Celjski grofje (1950, produkcija)
Dom Bernarde Albe / La Casa de Bernarda Alba (1950, produkcija)
Goreče srce / Gorjačee serdce (1950, produkcija)
Egmont (1950, produkcija)
Volpone / Volpone or The Fox (1951, produkcija)
Vučjak (1951, produkcija)
Stebri družbe / Samfundets Stötter (1951, produkcija)
Povabilo v grad / L'invitation au château (1952, produkcija)
Rihard tretji / Rihard III (1952, produkcija)
Krefli (1952, produkcija)
V agoniji (1953, produkcija)
Tak kakor vsi / Un Homme comme les autres (1953, produkcija)
Britanik / Britannicus (1953, produkcija)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (1953, produkcija)
Zlati oktober (1954, produkcija)
Molčeča usta / Johnny Belinda (1954, produkcija)
Vasa Železnova / Vassa Železnova (1954, produkcija)
Giocondin nasmeh / The Gioconda Smile (1954, produkcija)
Dekliška ura / The Children's Hour (1955, produkcija)
Na koncu poti / Na kraju puta (1955, produkcija)
Mandragola (1955, produkcija)
Elizabeta Angleška / Elisabeth von England (1955, produkcija)
Norica iz Chaillota / La folle de Chaillot (1956, produkcija)
Tri sestre / Tri sestry (1956, produkcija)
Striček Vanja / Djadja Vanja (1957, produkcija)
Kavkaški krog s kredo / Der kaukasische Kreidekreis (1957, produkcija)
Odstranite norca! / Take the Fool Away! (1957, produkcija)
Krefli (1957, produkcija)
Optimistična tragedija / Optimističeskaja tragedija (1957, produkcija)
Poletje v Nohantu / Lato w Nohant (1958, produkcija)
Ana Karenina / Anna Karenina (1958, produkcija)
Don Karlos / Don Carlos, Infant von Spanien (1959, produkcija)
Yerma (1959, produkcija)
Orfej se spušča / Orpheus Descending (1960, produkcija)
Grozdna jagoda v soncu / A Raisin in the Sun (1960, produkcija)
Avtobiografija / Autobiografija (1961, produkcija)
Zunaj pred durmi / Draussen vor der Tür (1961, produkcija)
Kralj Lear (1964, produkcija)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (1966, produkcija)
Hlapci (1967, produkcija)
Miss Jenny Love / Miss Jenny Love (1967, produkcija)
Kongres (1968, produkcija)
Oresteia / Oresteia (1968, produkcija)
Žabe ali prilika o ubogem Lazarju (1970, produkcija)
Volpone ali Lisjak / Volpone or The Fox (1970, produkcija)
Leda (1971, produkcija)
Kralj na Betajnovi (1975, produkcija)
Staromodna komedija (1977, produkcija)
Profesor Klepec (1979, produkcija)
Voranc (1980, produkcija)
Hlapci (1980, produkcija)
Mlada Breda (1982, produkcija)
Disident Arnož in njegovi (1982, produkcija)
Zlata čeveljčka (1983, produkcija)
Barillonova poroka (1984, produkcija)
Veliki briljantni valček (1985, produkcija)
Malomeščanska svatba / Kleinbuergerhochzeit, Die (1985, produkcija)
Dantonov primer (1985, produkcija)
Dogodek v mestu Gogi (1986, produkcija)
Kalevala (1986, produkcija)
Stričkove sanje (1987, produkcija)
Orkester (1987, produkcija)
Zapiski blazneža (1987, produkcija)
Volčji čas ljubezni (1988, produkcija)
Zid, jezero (1989, produkcija)
Za jezom neba (1989, produkcija)
Sanacija (1990, produkcija)
Samorog (1992, produkcija)
Zaigraj še enkrat, Sam / Play It Again, Sam (1992, produkcija)
Kralj Lear (1992, produkcija)
Timon Atenski (1992, produkcija)
Antigona (1993, produkcija)
Ljubiti (1993, produkcija)
Ali bog laja (1994, produkcija)
Kralj Henrik IV. (1994, produkcija)
Hamlet / Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark, The (1994, produkcija)
Hlapci (1995, produkcija)
Inštrukcija / La leçon (1995, produkcija)
Ozri se v gnevu (1996, produkcija)
Obisk / Parafraza no-igre NANDŽO Jukia Mišime (1997, produkcija)
Macbeth / Macbeth (1997, produkcija)
Portimão (1999, produkcija)
Dostojevski: Idiot (1999, produkcija)
Vladimir / Vladimir (1999, produkcija)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (1999, produkcija)
Vihar / Tempest, The (1999, produkcija)
Škofjeloški pasijon (2000, produkcija)
Čakajoč Godota / Waiting for Godot (2000, produkcija)
Berenika (2000, produkcija)
Noži v kurah / Knives in Hens (2001, produkcija)
Othello / Othello (2001, produkcija)
Večer literature Kristjana Mucka (2001, produkcija)
Jez / Weir, The (2001, produkcija)
Opera za tri groše / Dreigroschenoper, Die (2001, produkcija)
Kasandra (2001, produkcija)
Ritter, Dene, Voss / Ritter, Dene, Voss (2001, produkcija)
Daleč stran / Far Away (2002, produkcija)
Psihoza 4.48 (2002, produkcija)
O, krasni dnevi / Oh, Les Beaux Jours (2003, produkcija)
Šolski zvezek / Grand Cahier, Le (2003, produkcija)
Kralj Ojdipus (2004, produkcija)
Hodnik (2004, produkcija)
Zgodbe iz Dunajskega gozda / Geschichten aus dem Wiener Wald (2004, produkcija)
Learning Europe (2004, produkcija)
Alamut / Alamut (2005, produkcija)
Katarina, pav in jezuit (2005, produkcija)
Fužinski bluz (2005, produkcija)
Črimekundan ali brezmadežni / Tibetanski misterij (2005, produkcija)
En španski komad / Una piece espagnole (2005, produkcija)
Ana Karenina (2006, produkcija)
Podzemni bluz. Drama postaj. / Untertagblues. Ein Stationendrama. (2006, produkcija)
Smoletov vrt (2006, produkcija)
Tartuffe ali prevarant (2007, produkcija)
Bog masakra / Dieu du Carnage, Le (2007, produkcija)
Jagababa (2007, produkcija)
Življenje podeželskih plejbojev po drugi svetovni vojni ali Tuje hočemo-svojega ne damo (2008, produkcija)
Moč navade / Macht der Gewohnheit, Die (2008, produkcija)
Markiza de Sade / Sado Koshaku Fujin (2008, produkcija)
Jaltska igra. Poigra. (2008, produkcija)
Niha ura tiha (2008, produkcija)
Bostonska naveza / Boston Marriage (2009, produkcija)
Oresteja (2009, produkcija)
Barčica za punčke / Brod za lutke (izvr.) (2009, produkcija)
Platonov (2010, produkcija)
Totenbirt (2010, produkcija)
Možé, arhivist (2011, produkcija)
November (2011, produkcija)
Zang Tumb Tuuum (2012, produkcija)
Rdeča / Red (2012, produkcija)
Gospoda Glembajevi / Gospoda Glembajevi (2012, produkcija)
Hamlet / Hamlet (2013, produkcija)
Tri sestre (2013, produkcija)
Boris, Milena, Radko (2013, produkcija)
Vsa ta ljubezen (2014, sodelujoči)
Medeja / Medea (2014, produkcija)
Tugomer (2014, produkcija)
Rihard III. + II. (2014, produkcija)
Čiščenje idiota (2015, koprodukcija)
Gozd se svetlika (2015, koprodukcija)
Jaz ali kdo drug (2015, koprodukcija)
V republiki sreče / In the Republic of Happiness (2015, produkcija)
Grad / Castle, The / Schloss, Das (2015, produkcija)
Faust (2015, produkcija)
Iliada (2015, produkcija)
Jugoslavija, moja dežela (2015, produkcija)
Soneti (2016, koprodukcija)
Kralj Ubu (2016, produkcija)
Hlapci / Serfs, The (2017, produkcija)
Biblija, prvi poskus / Bible, the First Attempt (2017, produkcija)
Vojna in mir (2017, produkcija)
Se mi vsaj ni treba poljubljati (2018, sodelujoči)
Antiprojekt Unesco (2019, sodelujoči)
Ali: Strah ti poje dušo / Ali: Fear Eats Yours Soul (2019, produkcija)
Simpozij (2019, koproducent)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A1165 - Courteline na odru slovenske Drame (seminarska naloga - sinopsis, obravnavani)
A911 - Thornton Wilder na slovenskih odrih (seminarska naloga, obravnavani)
A3173 - Uspešnice SNG Drame med leti 1919 in 1941 (seminarska naloga - sinopsis, obravnavani)
A3262 - Mali oder, 1 (seminarska naloga - sinopsis, obravnavani)
A3470 - Mali oder, 2 (seminarska naloga, obravnavani)
A3350 - Kulturni molk v Drami narodnega gledališča in posledice po njej (seminarska naloga, obravnavani)
A4532 - Mala drama, 3 (seminarska naloga, obravnavani)
A3606 - Pregled gledališke kritike ob uprizoritvah ljubljanske Drame med leti 1945 in 1969 (diplomska naloga, obravnavani)
A3607 - Lojze Rozman - Igralec (diplomska naloga, obravnavani)
A4329 - Repertoarna politika SNG Drama Ljubljana: "fenomen" dramatizacija (seminarska naloga, obravnavani)
A4920 - William Shakespeare: Romeo in Julija (seminar - naloge, obravnavani)
A4917 - Pohujšanje v dolini Šentflorjanski (seminar - naloge, obravnavani)
A4941 - Hlapci (seminar - naloge, obravnavani)
A5382 - Macbeth (seminarska naloga, obravnavani)
A6822 - Ivo Ban (separat gledališkega lista, producent)
A6821 - Dare Valič (separat gledališkega lista, producent)
A6823 - Marko Okorn (separat gledališkega lista, producent)
A6903 - Dramaturški dnevnik za uprizoritev Grozljivi gost (projektna dokumentacija, producent)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2022 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Kirk Douglas (9.12.1916-5.2.2020)
Alenka Gerlovič (17.9.1919-9.12.2010)
John Cassavetes (9.12.1929-3.2.1989)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Posebna omemba kratkemu igranemu filmu Soseda
Kratki igrani film Soseda je prejel posebno omembo na festivalu 2022 Student ...

-0,484375-0,1552734