eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Kakšna plodna predstava: muzej naših ljubezni (2020)
Senzorialno v gledališču: na sledi vonjav v vsakdanjem življenju in onkraj njega (2020)
LP, Lena (2018)
Vse se je začelo z golažem iz zajčkov (2019)
Nočno življenje (2016)

Nove pridobitve
A7751 - Med absurdom in grotesko ali Od plešaste pevke do Požara (2019, seminarska naloga)
A7750 - Med absurdom in grotesko ali Od plešaste pevke do Požara (2019, seminarska naloga)
A7749 - Roberto Zucco (2019, seminarska naloga)
A7748 - Uprizarjanje komedije: Kaj (vse) gre lahko narobe? (2019, seminarska naloga)
A7747 - O gledališkem ateljeju SABB (2019, seminarska naloga)

Najbolj gledani
C'era una volta il West (1968)
Casablanca (1942)
Wrong Man, The (1957)
Leon (1994)
Per un pugno di dollari (1964)

Valid XHTML 1.0 Transitional

David Orešič

David Orešič -

Opomba: Magister scenkega oblikovanja

Projekti:
Kaligula / Caligula (1997, oblikovalec luči)
Poroka (2004, oblikovalec luči)
Hlapci pdf (2005, oblikovalec luči)
Črimekundan ali brezmadežni / Tibetanski misterij (2005, oblikovalec luči)
Raztrganci / Učenci in učitelji (2007, oblikovalec luči)
Fedra / Phaedra (Phèdre) (2009, oblikovalec luči)
Oresteja (2009, oblikovalec svetlobe)
Zadet pravi čas (2012, oblikovalec svetlobe)
Kri - nolina (2012, oblikovalec svetlobe)
Julij Cezar / The Tragedy of Julius Caesar (2012, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Orfej / Orfeo, L' (2012, oblikovalec svetlobe)
Ničesar ne obžalujem (2013, scenograf, oblikovalec svetlobe)
Predstava ob jezeru (Zidar) (2013, oblikovalec luči)
Kings, Love and Shakespeare's Rock'n'roll (2013, kostumograf)
Pluton (2013, sodelujoči)
Babe stare (2013, sodelujoči)
Striptiz (2013, sodelujoči)
Pozabljeno slovo (2013, sodelujoči)
Naga na Prešercu (2013, sodelujoči)
BUTOCáN (2013, sodelujoči)
Zjutraj se zbudim pa te ni in se vprašam zakaj... (2013, sodelujoči)
Pleme , to sem jaz (2013, sodelujoči)
Trilogija gospodar prstanov (2013, sodelujoči)
Trenuci (2013, sodelujoči)
Peti element (2013, sodelujoči)
Frida ali o bolečini (2013, sodelujoči)
Minotaver (2013, sodelujoči)
Kralj Lear (2013, sodelujoči)
J. L. Galeb (2013, sodelujoči)
Črni deček (2013, sodelujoči)
Skupinska razstava kustomgrafskih skic, fotografij in kostumov (2013, sodelujoči)
Skozi kostum spregovorim (2013, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Berenika / Bérénice (2014, oblikovalec svetlobe)
Gotska okna (2014, oblikovalec svetlobe)
Tretji zaplodek (2014, oblikovalec svetlobe)
Stebri soli (2014, demonstrator)
Podoba iz otroštva (2014, demonstrator)
pretekLOST (2014, demonstrator)
Postrgavček ali moja nit (2014, demonstrator)
Peti element II (2014, demonstrator)
Poslednji trak (2014, demonstrator)
Kopati za ognjem (2014, demonstrator)
Mortum Mortis Morte (2014, demonstrator)
Čiščenje idiota (2015, oblikovalec svetlobe)
Gozd se svetlika (2015, oblikovalec svetlobe)
Jaz ali kdo drug (2015, oblikovalec svetlobe)
Striček Vanja (2015, oblikovalec svetlobe)
Služkinji (2015, oblikovalec svetlobe)
C8H11N (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Cardiophillia (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Od mene k tebi (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Aj voliš - aj volim (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Tashi delek (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Munubu (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Okostja meduz (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
UMRIuMIRU (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Rez (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Jagababa (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Nostalgija (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Kdo je napravil Vidku srajčico (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Hipolit (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Henderson, kralj dežja (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Komunistični manifest (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Nevarna razmerja (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Zvezdnate noči (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Jonatan Livingston Galeb (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Božanska komedija - Pekel (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
Skomine (2015, svetovalec za oblikovanje svetlobe)
La Justice ali utrujajoče ravnovesje (2015, oblikovalec svetlobe)
E.T.I.D.A. (2015, oblikovalec luči)
Torzo (2016, oblikovalec svetlobe)
Idomenej / Idomeneus (2018, oblikovalec svetlobe)
Hlapec Jernej in njegova pravica (2018, oblikovalec svetlobe)

Mentorsko delo:
Malomeščanska svatba / Die Kleinbürgerhochzeit (2016), Ljubezen in smrt (2016), Oleanna / Oleanna (2018), Blitz Kids (2018), Dvoje sva in hkrati eno (2018), Srebrno rebro (2018), Od blizu / Closer (2019), Samoborba (2019), od A do T (2019), ...in spet iz tišine... (2019), Saburra (2019), Onyo (2019), Ne vem (2019), V dih (2019), Grta pa Dovta (2019), Požar / Fire (2019), Oda petju (2019), Kazimir in Karolina / Kasimir und Karoline (2020)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A4916 - Od ''lučkarja'' do dramaturga svetlobe (seminar - naloge, obravnavani)
A5869 - Ničesar ne obžalujem, kopija 1 (CD-R digitalna fotografija B, oblikovalec svetlobe)
A6340 - Uvod v svetlobografijo v prostorih komunikacije uprizoritvenih umetnosti (magistrsko delo - B, avtor naloge)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2021 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Virginia Woolf (25.1.1882-28.3.1941)
Boris Grabnar (1.1.1921-25.1.2003)
Youssef Chahine (25.1.1926-)
Dušan Makavejev (13.10.1932-25.1.2019)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

6,84375