eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi
Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - Mimobežnice (2024)
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - Čisto pravi deček (2024)
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - grem greš greva... (2024)
Dan nominirancev - nagrada Slavka Gruma, 54. TSD, Kranj - Nezakonske matere (2024)
Dan nominirancev - nagrada Slavka Gruma, 54. TSD, Kranj - Budnost zimskega jutra (2024)

Nove pridobitve
A8671 - Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj (2024, programski list)
A8670 - Dan nominirancev - nagrada Slavka Gruma, 54. TSD, Kranj (2024, programski list)
A8669 - Utemeljitve nagrad - Zlatolaska 2024 (2024, dokument)
A8667 - Vabljeni na Zlatolaske (2024, plakat)
A8666 - Projektna dokumentacija (DVD)

Najbolj gledani
Tree of Life, The (2011)
Shoah (1985)
Herz aus Glass (1976)
Kis uykusu (2014)
Cobra Verde (1987)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Matjaž Ivanišin

Che Sara: filmska ekipa 1 - Che Sara: filmska ekipa 2 - Che Sara: filmska ekipa 3 - Che Sara: filmska ekipa 5 - Che Sara: filmska ekipa 8 - Che Sara: filmska ekipa 9 - Ivaninšin, Matjaž - Ivanišin Matjaž, portret 2 - Portret Matjaža Ivanišina s kamero - Quick view: filmska ekipa 1 - Quick view: filmska ekipa 2 - Quick view: filmska ekipa 3 - Quick view: foto 8 - Quick view: foto 9 - Quick view: režiser, foto 1 - Quick view: režiser, foto 2 -


Projekti:
Avtobiografija (1999, snemalec)
Nekdo, ki je pozabil (2000, režiser)
Che Sara / Che Sara (2002, režiser, scenarist)
Karlo Jederman/ Jaz Karlo Jederman (2002, režiser)
Karlo Jederman/ Gnar song (2002, režiser)
Sezona 90/91 / Season 90/91 (2003, asistent režiserja)
Vlažnost 81% / Humidity 81% (2003, režiser, scenarist)
Klinika Kozarcky (2003, režiser, scenarist)
Buc buc buc (2003, režiser)
Kaj nam škodi / What is Hazardous for Our Health (2003, režiser, scenarist)
Kostanjeva krona (2003, režiser)
Sedem ur v pet poglavjih (2004, režiser, scenarist)
Cabaret / Cabaret (2004, režiser)
Quick View / Quick View (2005, režiser, scenarist)
Moje male ljubice / Some Girls (2006, režiser, scenarist)
Šentilj - Spielfeld, mejni prehod, ki ga ni več / Šentilj - Spielfeld, a Border Crossing that once was (2009, režiser, scenarist, direktor fotografije)
Boris, Milena, Radko (2013, asistent režiserja)
Karpopotnik / Karpotrotter (2013, režiser, scenarist)
Hiške / Houses (2014, režiser, scenarist, direktor fotografije)
Playing Men (2017, scenarist, režiser)
Vsaka dobra zgodba je ljubezenska zgodba (2017, režiser, scenarist, snemalec)
Oroslan (2019, režiser, scenarist)

Mentorsko delo:
Sestreljeni / Stricken, The (2017), Ati / Dad (2017), Prazne sobe / Empty Rooms (2017), Zgodovina zapuščanja / History of Abandonment (2018), O luni, mesecu in njunem odsevu / On the Moon, Luna, and Their Reflection (2018), Preteklost / Past, The (2019), Alzheimer Cafe / Alzheimer Cafe (2019), Tudi jaz vidim / I See in the Dark (2019), Poslušajte, gospod Marjan / Why don't you listen, Mr. Marjan (2019), Trezi / Trezi (2019), Čas ne zabriše spomina / Time Does Not Erase Memory (2019), Prelom / Fracture (2020), (Ne)vidni / (In)visible (2020), Pepelni drobci / Ash Dust (2020), Čutenje giba / Feeling the move (2020), Kar pozabiš, odide z vetrom / What You Forget Goes Away With the Wind (2020), Krpan / Krpan (2021), Kje se bom zbudil jutri? / Where will I wake up tomorrow? (2021), Kornelj / Kornelj (2021), Na poti / On the Way (2021), Kastrirati kameleona / To Castrate a Cameleon (2021), Rodna gruda / Cradle (2021), 1/4 koraka / Quarter of a Step (2022), Ines / Ines (2022), To je moj dom / This is My Home (2022), Biti oče / Being a Father (2022), Stanovanje 33 / Apartment 33 (2022), 50/50 / 50/50 (2022), Kante / Clunkers (2022), Debeluška (2022), Domčani / Juvies (2023), Dušan / Dušan (2023), Impulz / Impulse (2023), Simonova vila / Simon's Villa (2023), Smrt / Smrt (2023), Komaj nič (2023), Mali princ / Little Prince, The (2023), Razrezana pita / Sliced Pie (2023), Živeti v dvoje (2023)

Nagrade:
Third Award for the best Student Short Fiction Film (2003, GoEast, 3. Film Festival of Central and Eastern European Film)
Posebna omemba žirije (2003, SNIFF Mednarodni festival kratkega filma)
Posebna omemba žirije (2003, 5. International Student Film Festival Beograd)
Prešernova nagrada UL AGRFT (2005, Prešernove nagrade UL AGRFT)
Public Award (2006, Base Film Festival)
Best Script for film Quick View (2006, 8. Belo Horizonte International Short Film Festival)
Grand Prix (2006, AYE AYE Film Festival)
Grand Prix (2006, 4. International Short Film Festival)
Nagrada za najboljši študentski film (2006, 9. Festival Slovenskega filma)
Nagrada filmskih kritikov FIPRESCI (2006, 9. Festival Slovenskega filma)
Menzione speciala della giuria studenti (2006, 11. Milano Film Festival)
Special Mentions (2006, 13. International Film Festival ETIUDA&ANIMA)
Premio speciale per la fiction (2006, 11. Festival internazionale del cortometraggio di Siena)
Nagrada Jože Babič (2006, Nagrada Jože Babič)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A586 - Nekdo, ki je pozabil (snemalna knjiga - sprejem, avtor naloge)
A585 - Dva (fotostrip - sprejem, avtor naloge)
A812 - Che Sara (seminar - snemalna knjiga, avtor naloge)
A4054 - Kostanjeva krona (seminar - scenarij, avtor naloge)
A4049 - Gnar Song (seminar - scenarij, avtor naloge)
A4050 - Karlo Jederman (seminar - snemalna knjiga, avtor naloge)
A4052 - O škodljivosti tobaka (seminarska naloga, avtor naloge)
A3711 - Vlažnost 81% (seminar - scenarij, avtor naloge)
A4055 - Klinika Kozarcky (seminar - snemalna knjiga, avtor naloge)
A4051 - O škodljivosti tobaka (seminar - scenarij, avtor naloge)
A4053 - Kaj nam škodi, oddaja z g. Njuhinom (seminar - snemalna knjiga, avtor naloge)
A4985 - Gospodična Julija (scenarij, avtor naloge)
A3938 - Buc buc buc (seminar - snemalna knjiga, avtor naloge)
A4168 - Quick view - skeni negativov (CD-ROM, avtor naloge)
A4983 - Nekatera dekleta (scenarij, avtor naloge)
A4984 - Moje male ljubice (snemalna knjiga, avtor naloge)
A4164 - Quick view (seminar - snemalna knjiga, avtor naloge)
A4165 - Quick view (seminar - scenarij, avtor naloge)
A4167 - Quick view (fotografija (kontakt) B, avtor naloge)
A4166 - Quick view (seminar - projektna dokumentacija, avtor naloge)
A7082 - Pusti me, da sanjam (magistrska naloga, somentor)
A7304 - Avokado pade daleč od drevesa (magistrska naloga, somentor)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT (mentorsko delo):
A8496 - To, kar pride po tem, ko je bilo povedano vse (magistrsko delo - 2. stopnja, mentor)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2024 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Georg Friederich Händel (???-14.4.1759)
John Gielgud (14.4.1904-21.5.2000)
Rod Steiger (14.4.1925-9.7.2002)
Iva Zupančič (23.1.1931-14.4.2017)
Julie Christie (14.4.1941-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

-0,53125-0,1875