eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi
Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Zgodbe iz družinskega dnevnika (2024)
Distant Voices, Still Lives (1988)
Herr Bachmann und seine Klasse (2021)
Close (2022)
Sparta (2022)

Nove pridobitve
A8680 - OS. Glasilo OO ZSMS in ZBORA ŠTUDENTOV AGRFT, št. 1, l. 3, 82/83 (1983, glasilo)
A8679 - Informativni bilten OO ZSMS in ZBORA ŠTUDENTOV AGRFT (1980, bilten)
A8678 - OS (1981, glasilo)
A8677 - deklici (2024, pdf. - magistrsko delo - digitalna kopija )
A8676 - deklici (2024, magistrsko delo - 2. stopnja)

Najbolj gledani
Distant Voices, Still Lives (1988)
Shi mian mai fu (2004)
Matrix Revolutions, The (2003)
Matrix (1999)
Down by Law (1986)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Sebastijan Horvat

Karamazovi - kritike, gledališki list -


Projekti:
Ljubezen do otroka (1991, režiser, igralec)
TVR IV vaje 91svhs / Ljubezen do otroka Di (1991, režiser)
Sen kresne noči / A Midsummer Night's Dream (1992, igralec, scenograf, kostumograf, režiser)
Kabare za tri groše (1992, režiser)
Karamazovi (1993, režiser, avtor dramatizacije)
Tri sestre (1993, režiser)
Daritev na grobu (1993, režiser)
Don Juan/ Ljudomrznik/ Učene ženske/ Šola za žene/ Tartuffe (1993, režiser)
Elsinor (1994, režiser, avtor priredbe)
Živite kot svinje / Live Like Pigs (1994, režiser, scenograf, kostumograf)
Inštrukcija / La leçon (1995, režiser)
Elizabeth (1997, režiser, avtor)
Kaligula / Caligula (1997, režiser)
Ne/znani oder / Deželno gledal. AGRFT (1998, nastopajoči)
Bakanalije (1998, režiser)
ION (1998, režiser, avtor)
Makbet (1999, režiser)
SS Sharpen Your Senses (1999, režiser, avtor idejne zasnove)
Juliette Justine (2000, dramatizator, režiser)
Amadeus (2001, režiser)
Psihoza 4.48 (2002, režiser)
Get Famous or Die Trying . Elizabeth 2 (2004, režiser, avtor idejne zasnove)
Alamut / Alamut (2005, režiser)
Misfits(z) (2005, režiser)
Kvartet (2006, režiser, prevajalec)
Umetnost igre (2007, nastopajoči)
Raztrganci / Učenci in učitelji (2007, režiser)
Kopenhagen / Copenhagen (2007, režiser)
Ukrep (2008, režiser, koreograf)
Manifest K (2010, režiser, avtor idejne zasnove)
Paradoks o igralcu / Paradoxe sur le comedien (2012, režiser)
Igra o antikristu / Oratorij po Mariborski Nadškofiji (2014, avtor)
V republiki sreče / In the Republic of Happiness (2015, režiser)
Ali: Strah ti poje dušo / Ali: Fear Eats Yours Soul (2019, režiser)

Mentorsko delo:
Lulu (2002), Hoja po jajčnih lupinah / Walking on Eggshells (2002), Paviljoni ali Kam grem, od kod prihajam in kaj je za večerjo / Paviljoni, ili kuda idem, odakle dolazim i šta jedem (2002), Eringekrepata (2003), Hladen otrok / Odveč / Španska vas / Trainspotting / Das kalte Kind / Redundant / The Conduct of Life / Trainspotting (2003), Prerez semestralnega učnega programa v obliki učne ure (2003), Zločini srca / Crimes of the Heart (2004), Tintagilesova smrt / La mort de Tintagiles (2006), Al Araf (2006), Časopis na oder (2007), Lost and Found (2007), Kandid ali optimizem / Candide, or Optimism (Candide, ou l'Optimisme) (2008), Kandid ali optimizem / Candide, or Optimism (Candide, ou l'Optimisme) (2008), Žlahtna plesen Pupilije Ferkeverk (2009), Janez Janša. Boga ni. Vse je dovoljeno. (2010), Berači (2011), Zamorka (2011), Upornik (2011), V kaverni (2011), Ni obale Ni (2011), Vergerij (2011), Grmače (2011), Ne se sončit (2012), Al dente (2012), Hamlet / Medij (2012), Kaj dobim, če svetu odvzamem rdečo? (2012), Zaprta vrata (2012), Goli obed (2012), Domača bolezen za smrt (2012), Pad (2012), Ni ga ni ga (2012), Umazane roke / Les Mains sales (2013), Predstava ob jezeru (Zidar) (2013), Predstava ob jezeru (Grabnar) (2013), Predstava ob jezeru (Divjak) (2013), Berenika / Bérénice (2014), Andromaha / Andromaque (2014), Britanik / Britannicus (2014), Tik pred revolucijo: Mladost (2014), Avtorski projekt: Uspeh (2014), Čiščenje idiota (2015), Gozd se svetlika (2015), Jaz ali kdo drug (2015), La Justice ali utrujajoče ravnovesje (2015), Tik pred revolucijo: Kako sem postal terorist (2015), Norčevanje teme (2015), 12 (2016), GRU - GRU (2016), Odets (2017), Tumor v glavi! (Jovo na novo) (2017), Zimska pravljica / The Winter's Tale (2018), Ukročena trmoglavka / The Taming of the Shrew (2018), Kralj na Betajnovi (2018), KILA_O BRECHTA (2018), Antiprojekt Unesco (2019), Olympia Stadion / Olympia Stadium (2019), Izohipse (2020), Quatromeron (2020), Sam (2020), Quatromeron (2020), Strah in beda Tretjega rajha / Furcht und Elend des III. Reiches (2021), Teden slovenske drame: Dan nominirank in nagrajenk: potem že tečem (2021), Teden slovenske drame: Dan nominirank in nagrajenk: Tega okusa še niste poskusili (2021), Steklena menažerija / The Glass Menagerie (2022), Bambina / Baby Doll (2022), Mačka na vroči pločevinasti strehi / Cat on a Hot Tin Roof (2022), Tartuffe (2022), tartif (2022), Nekje daleč nekaj bo (2023), Amerikanci (2023), Normalni ljudje (2024)

Nagrade:
Young Directors Award, 2005 (Young Directors Project) (2005, Salzburger Festspiele)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A2809 - Nastasja Filipovna (sprejemna naloga, avtor naloge)
A2892 - Dionizična Elektra (seminarska naloga, avtor naloge)
A2886 - Začetki slovenske scenografije (seminarska naloga, avtor naloge)
A3004 - Kako sem dramatiziral Dostojevskega (seminarska naloga, avtor naloge)
A3025 - Motiv čakanja (seminarska naloga, avtor naloge)
A2886 - Začetki slovenske scenografije 1920 - 1941 (seminarska naloga, avtor naloge)
A3485 - Vpliv Roberta Wilsona na slovenske režiserje (seminarska naloga - sinopsis, obravnavani)
A3554 - Vpliv Roberta Wilsona na slovenske režiserje, 1. del (seminarska naloga, obravnavani)
A3730 - Vpliv Roberta Wilsona na slovenske režiserje, 2. del (seminarska naloga, obravnavani)
A3803 - Prostor med besedo in telesom (magistrsko delo, avtor naloge)
A5385 - Gledališče smrti (seminarska naloga, obravnavani)
A6134 - Sledenje angažiranemu gledališču (sprejemna naloga, obravnavani)
A6332 - Zgodovina in sedanjost tujega in slovenskega političnega gledališča (diplomsko delo - 1. stopnja - B, obravnavani)
A6828 - Govorna interpretacija dramskih besedil na primeru uprizoritev Hlapcev Ivana Cankarja (doktorska disertacija, obravnavani)
A7165 - Stoletje Hlapcev (program, predavatelj)
A7167 - Predlog za Severjevo nagrado - Gregor Podričnik (dokument, avtor obrazložitve)
A8004 - V imenu česa? - Igralčevo soočanje z različnimi... (magistrsko delo - 2. stopnja, obravnavani)
A8210 - Predlog za Severjevo nagrado študentom DI (dokument, predlagatelj)
A8154 - Adept, letnik VIII, številka 2, 2021/2022 (revija, intervjuvanec)
A8596 - Veččasnost v gledališču in dramskih pisavah 20. stoletja (sprejemna naloga - 2. stopnja, obravnavani)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT (mentorsko delo):
A5704 - Dualizmi (magistrsko delo, mentor), A5760 - PREZIR DVE (gledališki list, mentor), A6561 - Prebiranje igralske metode (diplomsko delo - 1. stopnja - B, mentor), A7103 - Tik pred revolucijo: Kako sem postal terorist (diplomsko delo - 1. stopnja - B, mentor), A7130 - Pogovor o gledališču v gledališču (magistrsko delo - 2. stopnja, mentor), A7293 - Upanje, obup in upor (diplomsko delo - 1. stopnja - B, mentor), A8165 - Woyzeck (diplomsko delo - 1. stopnja - B, mentor), A8514 - Zofka Kveder: Amerikanci (diplomsko delo - 1. stopnja - B, mentor), A8483 - Hlapec Jernej in njegova pravica (magistrsko delo - 2. stopnja, mentor)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2024 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Boris Kralj (19.5.1929-16.6.1995)
Ivo Ban (19.5.1949-)
Bjanka A. Ursulov (19.5.1950-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Izidor Čok prejel IRIS, Klemen Lorber posebno omembo
Študent snemanja Izidor Čok je bil nagrajen z IRIS za študentski film ...
Kratki igrani film Drugi so molčali prejel nagrado
Na festivalu ClujShorts International Short Film Festival (od 5. do 14. ...

-6,480469-6,136719