eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Apa (1966)
Independencia (2009)
Philip and His Seven Wives (2005)
Someday My Prince Will Come (2005)
Vynález zkázy (1958)

Nove pridobitve
V25597 - Vol. 2, Disc 2 (Blu-ray)
V25598 - Vol. 2, Disc 3 (Blu-ray)
V25599 - Vol. 2, Disc 4 (Blu-ray)
V25596 - Vol. 2, Disc 1 (Blu-ray)
A7254 - Bi enega kratkega (2019, plakat)

Najbolj gledani
Lord of the Rings, The: The Return of the King (2003)
Salo o le 120 giornate di Sodoma (1975)
Gold Rush, The (1925)
Varuh meje (2002)
Gone With the Wind (1939)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Matjaž Klopčič (1934-2007)

Prešernove nagrade - 1985 Prešernove nagrade - 1985

reference: IMDb | SFC
Biografija: 1962 diplomira na fakulteti za arhitekturo, 1963 predstavlja Jugoslavijo na prvem festivalu kratkih filmov armijskih produkcij vsega sveta v Versaillesu. Istega leta dobi francosko štipendijo. V Parizu obiskuje kurze fran. lit., na Allianci opravi zaključni izpit za prof. francoščine cum laude in opravlja režijski staž pri filmih Julesa Dassina in Jean-Luc Godarda. 1974 postane akademijski učitelj za filmsko režijo in igro z nazivom docent. 1979 priredi kanad. kinoteka v Montrealu retrospektivo njegovih filmov, ki je ena prvih večjih manifestacij jugos. filma v tem delu sveta. 1980 pridobi naziv izredni profesor, 1986 naziv redni profesor. Od aprila 1978 do oktobra 1981 opravlja funkcijo prodekana. Predstojnik oddelka za filmsko in televizijsko postane 1981. 1995 prejme Prešernovo nagrado za življenjsko delo, 2000 prejme Badjurovo nagrado za življenjsko delo na področju kinematografije. V letu 2004 se upokoji, 2005 pa prejme naziv zaslužnega profesorja Univerze v Ljubljani.


Projekti:
Ex libris M&M: Film (nastopajoči)
Vesna - poiskusna snemanja (1952, igralec)
Na sončni strani ceste / On the Sunny Side of the Street (1959, scenarist, režiser)
Romanca o solzi (1961, režiser, scenograf, scenarist)
Podobe neke mladosti / Images of a Youth (1966, režiser)
Zgodba, ki je ni / On the Run (1967, scenarist, režiser)
Na papirnatih avionih / On Wings of Paper (1967, režiser, scenarist)
Sedmina / Funeral Feast (1969, režiser)
Oxygen / Oxygen (1970, režiser)
Cvetje v jeseni / Blossoms in Autumn (1973, režiser)
Težak put / Težka pot / Hard Way (1973, režiser, scenarist)
Strah / Fear (1974, scenarist, režiser)
Vdovstvo Karoline Žašler / Widowhood of Karolina Žašler, The (1976, režiser)
Zadnja šolska naloga (1977, režiser)
Nori malar (1978, režiser)
Iskanja / Temptations (1979, režiser)
Vipotnik Janez / Slovenski književniki na tv (1983, režiser)
Dediščina / Heritage (1984, režiser)
Ljetovanje na jugu (1984, režiser, scenarist)
Moj ata, socialistični kulak / My Dad the Socialist Kulak (1987, režiser)
Črna orhideja (1991, režiser)
Gospodična Mary / Miss Mary (1992, režiser)
Zgodba, ki je (1993, portretiranec)
Ognjišče molka (1993, scenarist, režiser)
8. dan (1994, nastopajoči)
Triptih Agate Schwarzkobler (1996, režiser)
Maraton Portorož 97jan. / Filmski festival slovenski zgodovina (1997, nastopajoči)
Videomonitor Portorož, jan. 1997 / AGRFT filmi Pogačnik st. (1997, sodelujoči)
Ljubljana je ljubljena / Ljubljana the Beloved (2005, scenarist, režiser)
Poet slovenskega filma (2006, portretiranec)

Mentorsko delo:
Šarevčeva sliva (1978), V temi (1979), Blisk v noči (1980), Vid (1980), Ismeta in ostali (1980), Etuda za filmarja in plesalko (1980), Portret: Vinko Möderndorfer (1980), Pritožba (1980), Soba (1980), Ljudje s psi (1981), Peraji (1981), Bitka (1981), Glas (1981), Marino - portret ribiča (1981), Sveča (1981), Bavšica (1981), Izpit (1982), Too Much (1982), In vendar se vrti (1983), V slogi je moč (1983), Kratek stik (1984), Srp / Sickle (1984), Avantura v F-molu (1985), Sejalec (1985), Capriccioso (1986), Mali Rus (1986), Lepota in narod (1986), Opera prima (1987), Pridi sem in glejva (1987), Beautiful side (hard) / Beautiful Side (Hard) (1987), Skica (1987), Akademija (1988), Emil (1988), Nina, kje si? / Nina, Where Are You? (1988), Kruha in iger (1988), Koper-Capodistria (1988), Razglednice / Postcards (1989), Dediščina / Nasledstvo (1989), Noč meduz (1989), Sonce (1990), Sonce (1990), Zakaj jih nisem vse postrelil? / Way Didn't I Shoot Them All? (1990), Prebujanje (1990), Preživeli sv. Jurij v Podkumu (1990), Janez Pavarotti - Pojoča žaba / Janez Pavarotti - The Singing Frog (1990), And What About Morning (1990), Odmevi v vetru (1991), Mississippi (1991), Rodef Gloria de Žigi (1992), Cirkus Kansky / Kansky Circus (1992), Povečava / AGRFT filmi TVS junij 92 (1992), Zgodba, ki je (1993), Še en dan (1993), Green Dragons / Green Dragons (1994), Bajazid, človek bomba / Bajazid - The Walking Bomb (1994), Radio / Radio (1994), Poslednji obračilni / vaja I.FTVR (1995), Avtotržnica : vaja I / AVTOTRŽNICA (1995), Jutro : vaja I / JUTRO (1995), Most : vaja I / MOST (1995), Real fikcija real : vaja I / REAL FIKCIJA REAL (1995), Prebujanje : vaja I / PREBUJANJE (1995), Nakupovalni voziček : vaja I / NAKUPOVALNI VOZIČEK (1995), Kava : vaja I / KAVA (1995), Tržnica : vaja I / TRŽNICA (1995), Jutro : vaja I / JUTRO (1995), Veslanje : vaja I / VESLANJE (1995), Real fikcija real / REAL FIKCIJA REAL (1995), Most : vaja I / MOST (1995), Prebujanje : vaja I / PREBUJANJE (1995), Jakov Brdar : vaja I / JAKOV BRDAR (1995), Real fikcija real : vaja I / REAL FIKCIJA REAL (1995), Jutro : vaja I / JUTRO (1995), Most : vaja I / MOST (1995), 1. Maj : vaja I / 1.MAJ (1995), Prebujanje : vaja I / PREBUJANJE (1995), Živeti in umreti kot govedo: vaja I / ŽIVETI IN UMRETI KOT GOVEDO (1995), Lunar / Moonwalker (1995), Električni stol nad Ljubljano ali Kaj počne slikar z dvema kovčkoma / An Electric Chair Above Ljubljana or What a Painter Can Do With Two Suitcases (1995), Druga izmena (1995), Smehljaj / Smile, The (1996), Pepelca / Cinders (1996), Diareja Co. / Diarrhea Co. (1996), Brez štroma / FREAKquences (1997), Romeo in Julija iz Kočevskega roga / Romeo and Juliet of the Forest (1997), Gibljive slike 17.fest. Muenchen / AGRFT filmi tvs 28.1.98 (1998), Vbod / The Prick (1998), Stan / Stan (1998), Zijalo / Zijalo (1998), Gibljive slike / AGRFT TVS 18.1.98 REŽ.. U.Kos (1998), Vaje FTV I (1999), 10. planet / Tenth Planet, The (1999), Podobe mesta / City Images (1999), V tranzitu / In Transit (1999), Z nožem / With the Knife (1999), MyWay / MyWay (2000), Dvakrat na teden / Twice a Week (2000), Flašofon / Bottlephone (2000), Knjige na potepu / Books On Wheels (2001), En dan / One Day (2001), Che Sara / Che Sara (2002), Ukradeni otroci / Stolen Children, The (2002), Mesečniki danes spijo / Sleepwalkers Sleep Tonight (2002), Ko bom jaz umrl, bo en majhen pogreb / When I Die, It Will Be a Small Funeral (2002), Oko sokolovo / Eye Of The Tiger (2003), Bolje kot orgazem / Better Than An Orgasm (2003), Štejemo / We Count (2004), Avgust Šek / Avgust Sek (2004), Dom za spominjanje / A Home to Remember (2004)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT (mentorsko delo):
A4282 - Mary Lou železniške postaje (seminar - scenarij, mentor), A5694 - Zakaj? (scenarij, mentor), A5654 - Ecce Zmago (projektna dokumentacija, mentor), A5702 - Akademija (snemalna knjiga, mentor), A5666 - Diareja Co. (snemalna knjiga, mentor), A381 - Anton (seminar - scenarij, mentor), A442 - Brez štroma (seminar - scenarij, mentor), A445 - Stan (seminar - scenarij, mentor), A3976 - (seminar - snemalna knjiga, mentor), A10092 - Zijalo (seminar - snemalna knjiga, mentor), A5669 - Podobe mesta (scenarij, mentor), A3633 - Hot Dog (seminar - scenarij, mentor), A812 - Che Sara (seminar - snemalna knjiga, mentor), A813 - Mesečniki danes spijo (seminar - scenarij, mentor), A3708 - Oko sokolovo (seminar - scenarij, mentor), A5615 - Izbrani filmi Alaina Resnaisa (seminar - esej, mentor), A5650 - Raziskava (scenarij, mentor)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Johann Wolfgang Goethe (???-22.3.1832)
Chico Marx (22.3.1887-11.10.1961)
Louis Delluc (14.10.1890-22.3.1924)
Karl Malden (22.3.1912-1.7.2009)
Ivan Minatti (22.3.1924-9.6.2012)
Goran Bregović (22.3.1950-)
Milan Štrljić (22.3.1952-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

0,71875