eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
18,75 (2018)
Še ni koncepta (2019)
On the Milky Road (2016)
The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara (2003)
Svetlo proniká tmou (1931)

Nove pridobitve
A7245 - 18,75 (2018, CD)
A7244 - O luni, mesecu in njunem odsevu (2018, CD)
V25470 (DVD)
V25469 (DVD)
V25468 (DVD)

Najbolj gledani
Sous le soleil de Satan (1987)
Leben der Anderen, Das (2006)
Wizard of Oz, The (1939)
Andrej Rubljov (1966)
Moonstruck (1987)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Mile Korun

Cervantes: Tri medigre - akademijsko občinstvo Dež in vihar - Gospoda Glembajevi, Nora - Skupinska slika ustvarjalcev Hamlet - Hamlet - Skupinska slika ustvarjalcev Kaj je resnica - skupinska - Kartoteka - Skupinska slika ustvarjalcev Peklenski stroj - skupinska - Podstrešje - skupinska - Prešernove nagrade - 1985 Prešernove nagrade - 1985 Služkinji - skupinska Spomini na Avgusta Cesarca - skupinska - Stekleni zverinjak - Skupinska slika ustvarjalcev V gnevu se ozri - skupinska -


Projekti:
Striček Vanja (1952, igralec)
Hudičev učenec (1952, igralec)
Ljudomrznik; Tartuffe; Smešne precioze (1952, igralec, igralec)
Gospodična Julija / Fröken Julie (1953, scenograf)
Nalagani soprog / How He Lied to Her Husband (1953, scenograf)
Dež in vihar / The Wind and the Rain (1953, scenograf)
Strast pod bresti / Desire Under the Elms (1954, scenograf)
Poslednja noč / La nuit des hommes (1954, scenograf)
Monologi (1954, scenograf)
Bele noči (1955, scenograf)
Sganarelle ali Namišljeni rogonosec / Sganarelle ou le Cocu imaginaire (1955, scenograf, režiser)
Češnjev vrt / Višnevyj sad (1957, scenograf)
Elektra / Mourning Becomes Electra (1958, scenograf)
Sluga dveh gospodov (1958, scenograf)
Don Juan v peklu / Don Juan in Hell (1962, scenograf)
Učna ura (1963, asistent režiserja, scenograf)
Upornik (1963, scenograf, asistent režiserja)
Kralj Lear (1964, režiser)
Oblast / Vlast (1964, scenograf)
Dva lopova / Dva lopova (1964, scenograf)
Spomini na Avgusta Cesarca (1964, režiser)
Pohujšanje v dolini Šentflorjanski : montaža / Korunova Pohujšanja - odlomki (1965, režiser)
Peklenski stroj / La Machine infernale (1965, scenograf)
Oresteia / Oresteia (1968, scenograf, režiser)
Žabe ali prilika o ubogem Lazarju (1970, režiser)
Antigona (1971, režiser)
Vilinček z Lune (1972, režiser)
Androkles in lev (1973, režiser)
Izgubljeni sin (1974, režiser)
Pohujšanje v dolini Šentflorjanski (1976, režiser)
Zmaj (1976, režiser)
Grbavec (1979, režiser)
Lepa Vida (1979, režiser)
Voranc (1980, režiser)
Prevzgoja srca (1980, režiser)
Hlapci (1980, režiser)
Nocoj bomo improvizirali (1981, režiser)
Namišljeni bolnik (1982, režiser)
Zlata čeveljčka (1983, režiser)
Hamlet (1984, režiser)
Šest oseb išče avtorja (1985, režiser)
Kar hočete (1986, scenograf, režiser)
Razbiti vrč / Zerbrochene Krug, Der (1986, režiser)
Ljudožerci (1987, režiser, scenograf)
Helios (1988, nastopajoči)
Pesnikova žena prihaja (1989, režiser)
Potohodec (1990, režiser)
Umetniški večer: Gledališče Mileta Koruna (1992, portretiranec)
Henrik IV. (1993, režiser)
Za narodov blagor (1994, režiser)
Kralj na Betajnovi (1994, režiser)
Pred upokojitvijo (1995, režiser)
Hlapci (1995, režiser)
Gorgonin dar / Gift of the Gorgon (1996, režiser)
Ne/znani oder 14.5.96 - AGRFT 50 let (1996, nastopajoči)
Ne/znani oder - Borštnikovo srečanje (1996, nastopajoči)
Ne/znani oder - Premiere (1997, nastopajoči)
Tartuffe (1997, režiser)
Striček Vanja (1997, režiser)
Podelitev BS / Veno Taufer (1998, sodelujoči)
Razbiti vrč / Der zerbrochne Krug (1999, režiser)
Dostojevski: Idiot (1999, režiser)
Prizori iz zakonskega življenja (2000, režiser)
Dogodek v mestu Gogi (2001, režiser)
Jez / Weir, The (2001, režiser)
Kralj Ojdipus (2004, režiser)
Bratje Karamazovi / The Brothers Karamazov (2006, dramatizator)
Umetnost igre (2007, nastopajoči)
Namišljeni bolnik (2011, režiser)

Mentorsko delo:
Medigre: Budni stražnik (1963), Medigre: Salamanška jama / La cueva de Salamanca (1963), Medigre: Dva jezičneža / El Rufián dichoso (1963), Medigre: Čudežno gledališče / El retablo de las maravillas (1963), Oblast / Vlast (1964), Dva lopova / Dva lopova (1964), Skušnja ali kaznovana ljubezen / La Répétition ou l'amour puni (1965), Peskovnik / The Sandbox (1965), Margareta / La Marguerite (1965), Feniks preveč / A Phoenix Too Frequent (1965), Kako važno je biti resen / The Importance of Being Earnest (1966), V gnevu se ozri / Look Back in Anger (1966), Kaj je resnica / Cosi è /se vi pare/ (1966), Stekleni zverinjak / The Glass Menagerie (1970), Gospoda Glembajevi (1972), Nora (1972), Hamlet (1972), Podstrešje (1973), Kartoteka / Kartoteka (1973), Poslednji trak / Krapp's Last Tape (1974), Srečni dnevi / Happy Days - Oh les beaux jours (1974), Kmetija / The Farm (1975), Pred zajtrkom / Before Breakfast (1977), Mostovi v Zambiji ali Nocoj bomo zidali (1977), Potohodec (1977), Kostanjeva krona (1977), Zgubljeni koraki (1977), Selektivni izpitni nastop iz dramske igre I (1979), Selektivni izpitni nastop iz dramske igre I (1979), Ne budite gospe / Ne reveillesz pas madame (1980), Monologi (1980), Selektivni izpitni nastop iz dramske igre I (1. semester) (1981), Selektivni izpitni nastop iz dramske igre I (2. semester) (1981), Utva (1982), Dialogi (1982), Bobni v noči / Trommeln in der Nacht (1982), Svobodni program slušateljev (1982), Romeo in Julija / Romeo and Juliet (1983), Hamlet (1983), Služkinji / Les Bonnes (1984), Karol / Karol (1984), Talec / The Hostage (1986), Izpitni nastop iz dramske igre II (1986), Tartuffe (1987), Kralj Lear (1987), Helios (1988), Kralj Lear (1988), Zasledovanje in usmrtitev Jeana Paula Marata / Die Verfolgung und Ermordung Jean Paul Marats (1988), Premi govor (1990), Ljubiti, Klovni (1990), Nobene priče, nobenega papirja (1990), Rešen / Saved (1990), Nastopi klovnov (1990), Fedra / Phèdre (1991), Hipolitova zgodba (1991), Kar hočete (1991), Peljhan (1992), Tristosedemnajst a tišina ka (1992), Striček Vanja / Дядя Ваня (1992), Metoda, Prizori (1993), Prizori 1992/93 (1993), Prizori (1993), Namišljeni bolnik / Le Malade imaginaire (1994), Gospodična Julija / Fröken Julie / Miss Julie (1994), EroT(R)ikon (1995), Kralj Lear / King Lear (1995), Kralj Lear (1995), Vrtiljak / Reigen (1996), Podelitev zaslužnim profesorjem (1996), Lažna Ivana (1996), Improvizacije - Vaje za ženski in moški glas - Ljubiti (1997), Produkcija prvi letnik (1997), Izpitni nastop iz dramske igre I (1997), Prizori (1998), Ne budite gospe / Ne réveillez pas Madame (1998), Razbiti vrč / Der zerbrochne Krug (1999), Kralj Lear / King Lear (1999), Malomeščanska svatba / Die Kleinbürgerhochzeit (2000), Poslednji trak / Krapp's Last Tape (2000), Belle Paris ali Obračun v Louvru (2000), Reklame, Prizori iz vsakdanjega življenja, Cankar (2000), Ljubiti (2001), Ljubezen zdravnik / L'Amour médecin (2002), Kostanjeva krona (2002), Hamlet / Hamlet (2003), Ukročena trmoglavka / The Taming of the Shrew (2003), Slastni mrlič (2004), Zabava za rojstni dan / The Birthday Party (2004), Strežni jašek / The Dumb Waiter (2004), Improvizacije (2005), Idiot (2006), Bratje Karamazovi / The Brothers Karamazov (2006), Kralj Lear / King Lear (2007), Fiziki / Die Physiker (2007), Susn / Susn (2008), Razredni sovražnik / Class Enemy (2008), Opera za tri groše / Threepenny Opera (Die Dreigroschenoper) (2008)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A3245 - Dramaturgija Korunovih Hlapcev skozi čas (seminarska naloga, obravnavani)
A3841 - Korun v mestu Gogi (seminarska naloga, obravnavani)
A4211 - Korunova režija Sofoklovega Kralja Ojdipa (seminarska naloga, obravnavani)
A4466 - Korunove uprizoritve Strniševih Ljudožercev (seminarska naloga, obravnavani)
A4968 - Chorus in contemporary performances of Greek drama in Slovenia (seminarska naloga, obravnavani)
A4987 - Korunovi Hlapci 1980 (seminar - naloge, obravnavani)
A4917 - Pohujšanje v dolini Šentflorjanski (seminar - naloge, obravnavani)
A6828 - Govorna interpretacija dramskih besedil na primeru uprizoritev Hlapcev Ivana Cankarja (doktorska disertacija, obravnavani)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT (mentorsko delo):
A1468 - Služkinji (seminarska naloga, mentor), A2739 - Uklenjeni Prometej (diplomska naloga, mentor), A2739 - Uklenjeni Prometej (režijska knjiga, mentor), A3390 - Režiser in igralec (diplomska naloga, mentor), A4358 - Zabava za rojstni dan na podstrešju (diplomska naloga, mentor), A4359 - Pinterjeve interpretacije (diplomska naloga, mentor)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Ivan Tavčar (28.8.1851-19.2.1923)
Louis Feuillade (19.2.1873-26.2.1925)
František Vláčil (19.2.1924-28.1.1999)
Tomaž Pandur (19.2.1963-12.4.2016)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Rok Kajzer Nagode nominiran za nagrado Evropskega združenja filmskih snemalcev
Direktor fotografije Rok Kajzer Nagode je deležen novega priznanja za ...

0,71875