eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Avtoštop (2019)
Peyzazh (2003)
Predstavlenie (2008)
Un Jour Pina a demandé... (1983)
Hemingway & Gellhorn (2012)

Nove pridobitve
A995 - "Slovenec" o filmu v letih 1936 do II. svet. vojne (seminar - naloge)
A1505 - Aleksander Nevski: Analiza prizora bitke na ledu (seminar - naloge)
A1251 - Želimir Žilnik: Rani radovi (seminar - naloge)
A1250 - Jean-Luc Goddard: Pierrot le fou (seminar - naloge)
A3607 - Lojze Rozman - Igralec (2002, diplomska naloga)

Najbolj gledani
Soljaris (1972)
Andrej Rubljov (1966)
Late Quartet, A (2012)
Nuovo cinema Paradiso (1989)
Schindler's List (1993)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Katarina Podbevšek

Rihardova lesena noga - Skupinska slika ustvarjalcev Samotni zahod -


Projekti:
Othello (1988, lektorica)
Služkinji / Les bonnes (1988, lektorica)
Učene ženske (1990, lektorica)
Kovarstvo in ljubezen / Kabale und Liebe (1990, lektorica)
Kaj je resnica / Così è (se vi pare) (1991, lektorica)
Metuljčica I. del / Little Butterfly (1991, lektorica)
Življenje plejbojev (1991, lektorica)
Sen kresne noči / A Midsummer Night's Dream (1992, lektorica)
Striček Vanja / Дядя Ваня (1992, lektorica)
Elsinor (1994, lektorica)
Živite kot svinje / Live Like Pigs (1994, lektorica)
Kralj Lear (1995, lektorica)
Povabilo v grad / L´invitation au château (1995, lektorica)
Vrtiljak / Reigen (1996, lektorica)
Matiček se ženi-Svatba-Kralj na Betajnovi-Ščuke pa ni-Halštat (1996, lektorica)
Plešasta pevka / La Cantatrice chauve (1996, lektorica)
Lažna Ivana (1996, lektorica)
Orkester / L'Orchestre (1997, lektorica)
Victor ali Otroci na oblasti / Victor ou les Enfants au pouvoir (1997, lektorica)
Hamlet (1997, lektorica)
Črepinjice / Breakages (1997, lektorica)
Človeški glas (1997, lektorica)
Razredni sovražnik / Class Enemy (1997, lektorica)
Zven medenine / Misel lažnivka (1998, lektorica)
Zabava za rojstni dan / The Birthday Party (1998, lektorica)
Ne budite gospe / Ne réveillez pas Madame (1998, lektorica)
Bakanalije (1998, lektorica)
Razbiti vrč / Der zerbrochne Krug (1999, lektorica)
Besi (1999, lektorica)
Blodnje (1999, lektorica)
Sod smodnika, Nežnosti / Bure baruta,Carícies (1999, lektorica)
Lepotica in Zver čakata Godota v češnjevem vrtu, nakar še smeh (1999, lektorica)
Kralj Lear / King Lear (1999, lektorica)
Portimão (1999, sodelujoča)
Malomeščanska svatba / Die Kleinbürgerhochzeit (2000, lektorica)
Arkadija (2000, lektorica)
Belle Paris ali Obračun v Louvru (2000, lektorica)
Čakajoč Godota / Waiting for Godot (2000, lektorica)
Shopping and Fucking / Shopping and Fucking (2001, lektorica)
Striček Vanja / Djadja Vanja (2001, lektorica)
Ljubiti (2001, lektorica)
Pod mlečnim gozdom / Under Milk Wood (2001, lektorica)
Salamanška jama / La cueva de Salamanca (2002, lektorica)
Lulu (2002, lektorica)
Ljubezen zdravnik / L'Amour médecin (2002, lektorica)
Hoja po jajčnih lupinah / Walking on Eggshells (2002, lektorica)
Kostanjeva krona (2002, lektorica)
Ljubosumni starec / El viejo celoso (2002, lektorica)
Paviljoni ali Kam grem, od kod prihajam in kaj je za večerjo / Paviljoni, ili kuda idem, odakle dolazim i šta jedem (2002, lektorica)
Stebri družbe / Samfundets stötter (2003, lektorica)
Kerst (2003, lektorica)
Hladen otrok / Odveč / Španska vas / Trainspotting / Das kalte Kind / Redundant / The Conduct of Life / Trainspotting (2003, lektorica)
Metamorfoze3 / Metamorphoses (2003, lektorica)
Hlapci, Dogodek v mestu Gogi, Vrnitev Blažonovih, Vojaška skrivnost (2004, lektorica)
Zabava za rojstni dan / The Birthday Party (2004, lektorica)
Zločini srca / Crimes of the Heart (2004, lektorica)
Strežni jašek / The Dumb Waiter (2004, lektorica)
Ljudomrznik / Le Misanthrope ou l'Atrabilaire amoureux (2004, lektorica)
Štiršekspir (2005, lektorica)
Zaprta vrata / Huis clos (2005, lektorica)
Na dnu / Na dne (2005, lektorica)
Samotni zahod / The Lonesome West (2005, lektorica)
Grenki sadeži pravice / Grenki sadeži pravice (2005, lektorica)
Agamemnon / Aγαμέμνων (2005, lektorica)
Noži v kurah / Knives in Hens (2005, lektorica)
Idiot (2006, lektorica)
Vladimir (2006, lektorica)
Kisli maček / Vinegar Tom (2006, lektorica)
Bratje Karamazovi / The Brothers Karamazov (2006, lektorica)
Seksualna perverzija v Chicagu / Sexual perversity in Chicago (2006, lektorica)
Briga me (2006, lektorica)
Dva / Two (2007, lektorica)
Driada (2007, lektorica)
Nora Nora / Nora Nora (2007, lektorica)
Tri sestre / Three Sisters (Три сестры) (2007, lektorica)
Utva / Seagull, The (Чайка, Čajka) (2008, lektorica)
Spol (2008, lektorica)
Sozij (2008, lektorica)
Šola za može / The School for Husbands ( L`école des maris) (2008, lektorica)
Susn / Susn (2008, lektorica)
Plešasta pevka / The Bald Singer (La Cantatrice Chauve) (2008, lektorica)
Macbeth / Macbeth (2008, lektorica)
Othello / Othello (2008, lektorica)
Romeo in Julija / Romeo and Juliet (2008, lektorica)
Hamlet / Hamlet (2009, lektorica)
Projekt Hamlet (2009, lektorica)
Borutovo poletje (2009, lektorica)
Življenje je sen / La vida es sueño (2010, lektorica)
Antigona / Ἀντιγόνη (Antigóne) (2010, lektorica)
Potohodec (2012, lektorica)

Mentorsko delo:
Medved, Snubač, Jubilej (2009), Saloma / Salomé (2009), Modra soba / The Blue Room (2009), Tartuffe / Tartuffe, ou l'Imposteur (2011), Utva / Čajka (2011), Lepotica in zver (2011), Medeja / Μήδεια / Mēdeia (2011), Žabe (2011), Alkestida / Ἄλκηστις (2011), Zavratne igre / Jeux de massacre (2011), Don Juan (2012), Potohodec (2012), Julij Cezar / The Tragedy of Julius Caesar (2012), Machine de Molière, La (2013), Metamorfoze (2013), Kaligula et al. (2013), Kings, Love and Shakespeare's Rock'n'roll (2013), Stoli / Les Chaises (2013), Služkinji / Les Bonnes (2013), Triko (drugi del) (2014), Triko (prvi del, r. Lucu) (2014), 1981 (2014), Berenika / Bérénice (2014), Andromaha / Andromaque (2014), Britanik / Britannicus (2014), Vsa ta ljubezen (2014), Zdaj letim! (2014), Tik pred revolucijo: Mladost (2014), Zaljubljenca v podzemni železnici, 1. del / The Underground Lovers (2014), Zaljubljenca v podzemni železnici, 2. del / The Underground Lovers (2014), Avtorski projekt: Uspeh (2014), Tretji zaplodek (2014), Čiščenje idiota (2015), Gozd se svetlika (2015), Jaz ali kdo drug (2015), Hamlet (2015), Služkinji (2015), La Justice ali utrujajoče ravnovesje (2015), Služkinji (2015), Tik pred revolucijo: Kako sem postal terorist (2015), Norčevanje teme (2015), Moj Devetsto (2015), Antigona (2016), Kralj Ojdipus (2016), Malomeščanska svatba / Die Kleinbürgerhochzeit (2016), Naj gre vse v Pi ali kako sem si zapomnil 3141 decimalk (2016), Molièremobil (2016), V njenih čevljih (trije monologi) (2016), Hamlet (2017), Vas lahko zapeljem? (2017), Macbeth / The Tragedy of Macbeth (2017), Sanje neke ptice (2017), Oleanna / Oleanna (2018), Se mi vsaj ni treba poljubljati (2018), Idomenej / Idomeneus (2018), Dvoje sva in hkrati eno (2018), Srebrno rebro (2018), Otroci na oblasti (2019), Kralj Lear / King Lear (2019)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A4643 - Gledališki list UL AGRFT - zimski semester (gledališki list, lektorica)
A4516 - Oderuh 2006/2007, poletni semester (gledališki list, lektorica)
A6771 - Zbornik ob 70 - letnici Akademije za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani (monografska publikacija, lektorica)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT (mentorsko delo):
A5523 - Učenje govorne kulture pri pouku slovenščine (magistrsko delo, mentorica), A5695 - Lektor kot gledališki ustvarjalec (magistrsko delo - B, mentorica), A6336 - Glasno interpretativno branje skupini (magistrsko delo - B, mentorica), A6338 - Govorna in gledališka vzgoja v otroških in mladinskih dramskih skupinah (magistrsko delo - B, mentorica), A6522 - Raziskovanje pesmi s stališča govorne izvedbe (magistrsko delo - B, mentorica), A6828 - Govorna interpretacija dramskih besedil na primeru uprizoritev Hlapcev Ivana Cankarja (doktorska disertacija, mentorica), A6917 - V njenih čevljih (magistrsko delo - 2. stopnja, mentorica), A7107 - Moč besede (magistrsko delo - B, mentorica)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Alfred Nobel (21.10.1833-10.12.1896)
Luigi Pirandello (28.6.1867-10.12.1936)
Jaromil Jireš (10.12.1935-26.10.2001)
Jernej Šugman (23.12.1968-10.12.2017)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

0,734375