eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Avtoštop (2019)
Peyzazh (2003)
Predstavlenie (2008)
Un Jour Pina a demandé... (1983)
Hemingway & Gellhorn (2012)

Nove pridobitve
A995 - "Slovenec" o filmu v letih 1936 do II. svet. vojne (seminar - naloge)
A1505 - Aleksander Nevski: Analiza prizora bitke na ledu (seminar - naloge)
A1251 - Želimir Žilnik: Rani radovi (seminar - naloge)
A1250 - Jean-Luc Goddard: Pierrot le fou (seminar - naloge)
A3607 - Lojze Rozman - Igralec (2002, diplomska naloga)

Najbolj gledani
Soljaris (1972)
Andrej Rubljov (1966)
Late Quartet, A (2012)
Nuovo cinema Paradiso (1989)
Schindler's List (1993)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Mestno gledališče ljubljansko (MGL)



Projekti:
Oblast / Vlast (1964, koprodukcija)
Izgubljeni sin (1974, produkcija)
Bakhantke / Bakhai (1974, produkcija)
Kmetija / The Farm (1975, produkcija)
Kralj na Betajnovi (1978, produkcija)
Grbavec (1979, produkcija)
Friderik z Veroniko ali grof celjski danes in nikoli več (1980, produkcija)
Hlapci (1981, produkcija)
Namišljeni bolnik (1982, produkcija)
Hudič na Filozofski fakulteti (1983, produkcija)
Hamlet (1984, produkcija)
Proces (1985, produkcija)
Dežela gasilcev (1985, produkcija)
Lov na čarovnice / Crucible, The (1985, produkcija)
Razbiti vrč / Zerbrochene Krug, Der (1986, produkcija)
Španska kraljica (1987, produkcija)
Tri sestre (1987, produkcija)
Ukročena trmoglavka / Taming of the Shrew, The (1987, produkcija)
Discreta enamorada, La (1988, produkcija)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (1989, produkcija)
Gospa ministrica / Gospođa ministarka (1989, produkcija)
Dama s kamelijami (1989, produkcija)
Pesnikova žena prihaja (1989, produkcija)
Junak z zahoda / Playboy of the Western World (1990, produkcija)
Potohodec (1990, produkcija)
Romeo in Julija / Romeo and Juliet (1990, produkcija)
Ivona, princesa Burgundije / Ivona, Ksieznicka Burgunda (1991, produkcija)
Hrup za odrom / Noises Off (1992, produkcija)
Kaj pa Leonardo? / What About Leonardo? (1992, produkcija)
Don Juan in Leporella (1992, produkcija)
Kralj Lear (1992, koprodukcija)
Goldbergove variacije / Goldbergs Variationen (1993, produkcija)
Platonov (1993, produkcija)
Smrt trgovskega potnika / Death of a Salesman (1994, produkcija)
Galeb / Čajka (1994, produkcija)
Pred upokojitvijo (1995, produkcija)
Pogled z mostu / View from the Bridge, A (1996, produkcija)
Tri visoke ženske / Three Tall Women (1996, produkcija)
Equus / Equus (1996, produkcija)
Kralj Ubu (1996, produkcija)
Tartuffe (1997, produkcija)
Kaligula / Caligula (1997, produkcija)
Zavratne igre (1999, produkcija)
Sluga dveh gospodarjev / Il servitore di due padroni (1999, produkcija)
Prizori iz zakonskega življenja (2000, produkcija)
Cyrano de Bergerac (2001, produkcija)
Goli pianist ali mala nočna muzika (2001, produkcija)
Srebrno rebro (2002, produkcija)
Sirene (2003, koprodukcija)
Na čigavi strani / Taking Sides (2003, produkcija)
Maske (2005, koprodukcija)
Koza ali kdo je Silvija? (2005, produkcija)
Kvartet (2006, produkcija)
Umetnost giba I.,II.,III. letnik (2006, producent)
Neskončno ljubljeni moški (2006, produkcija)
Umetnost giba I.,II.,III. letnik (2007, producent)
Dvojno zlo (2007, koprodukcija)
Zgodbe vsakdanje norosti (2007, produkcija)
Mobilec / Mobil (2007, produkcija)
V drugo gre rado / Faux Départ (2007, produkcija)
Tosca / Tosca (2008, koproducent)
Lili - razglednice futuristične ljubezni (2008, koprodukcija)
Cenci / Cenci, The (2009, produkcija)
Sijoče mesto / Shining City (2010, produkcija)
Nekropola (2010, produkcija)
Namišljeni bolnik (2011, produkcija)
Nevihta (2011, produkcija)
Kri - nolina (2012, sodelujoči)
Ukročena trmoglavka / Taming of the Shrew, The (2013, produkcija)
Andromaha / Andromaque (2014, sodelujoči)
MGL & AGRFT ROCKS! (2014, produkcija)
Gotska okna (2014, koprodukcija)
Zlata čeveljčka (2014, produkcija)
Fiziki (2014, produkcija)
Leda z labodom (2014, produkcija)
MARAT: PO (2015, sodelujoči)
Medeja, Medeja, Medeja (2015, koprodukcija)
Dobri človek iz Sečuana / Gute Mensch von Sezuan, Der (2015, produkcija)
Ko je otrok bil otrok (2015, produkcija)
Iliada (2015, produkcija)
Seksualna perverzija / Sexual Perversity in Chicago (2017, koprodukcija)
Gledališče Pekarna (1971-1978) (2017, izdajatelj)
Ukročena trmoglavka / The Taming of the Shrew (2018, sodelujoči)
Idomenej / Idomeneus (2018, sodelujoči)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A4928 - Pod Prešernovo glavo (seminar - naloge, obravnavani)
A5386 - Uprizoritvena analiza Smoletove "Antigone" v MGL (1983) (seminarska naloga, producent)
A5385 - Gledališče smrti (seminarska naloga, producent)
A7001 - Rekviem - ocena kostumografije (seminarska naloga, produkcija)
A1883 - Gledališče Pekarna (1971-1978) (CD, produkcija)
A7144 - Režija uprizoritve Vrh ledene gore (diplomsko delo - 1. stopnja - B, producent)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Alfred Nobel (21.10.1833-10.12.1896)
Luigi Pirandello (28.6.1867-10.12.1936)
Jaromil Jireš (10.12.1935-26.10.2001)
Jernej Šugman (23.12.1968-10.12.2017)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

0,71875