eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Benzinho (2018)
Tommaso (2019)
Push (2019)
Traditore, Il (2019)
Vida Invisível, A (2019)

Nove pridobitve
A1454 - Hiša Marije Pomočnice (1972, projektna dokumentacija)
V26590 (DVD)
V26639 (DVD)
V26638 (DVD)
V26611 (DVD)

Najbolj gledani
Blade Runner (2007)
Metropolis (1927)
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Razseljena oseba (1982)
Dangerous Days: Making Blade Runner (2007)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Slovensko mladinsko gledališče (SMG)



Projekti:
Requiem for a Metamorphosis (koprodukcija)
Dolgi, široki in bistrooki (1955, produkcija)
Ptič Ognjič in lisica Rjavica (1955, produkcija)
Carja Trajana kozja ušesa (1956, produkcija)
Sneguljčica (1957, produkcija)
Rdeča kapica (1957, produkcija)
Lev in miš (1957, produkcija)
Semenke (1957, produkcija)
Bilo je nekoč (1957, produkcija)
Pikica in Tonček (1958, produkcija)
Vodnjak želja (1958, produkcija)
Lepota in zver (1959, produkcija)
Oliver Twist (1959, produkcija)
Hura soncu in dežju (1960, produkcija)
Zrelostni izpit (1960, produkcija)
Peter in volk (1961, produkcija)
Pomladno srečanje (1961, produkcija)
Till Eulenspiegel (1961, produkcija)
Romeo, Julija in tema (1961, produkcija)
Pesem (1961, produkcija)
Modra vrtnica za princesko (1961, produkcija)
Plešoči osliček (1961, produkcija)
Lepa čevljarka (1962, produkcija)
Otok zakladov (1962, produkcija)
Cesarična in pastir (1962, produkcija)
Dve nedelji (1963, produkcija)
Meni je sedemnajst let (1963, produkcija)
Starec in živalca / Kobilica in konj / Veseli kužki (1963, produkcija)
Nil, Evfrat, Tigris (1963, produkcija)
Klovn in njegov cirkus (1964, produkcija)
Starši naprodaj (1964, produkcija)
Dvojčka (1964, produkcija)
Goli kralj (1964, produkcija)
Strip, strup, denarja kup (1964, produkcija)
Čudežni pisalni strojček (1964, produkcija)
Primosh Petelin, pretkan ko obedin (1965, produkcija)
Cesarjev slavček (1965, produkcija)
Partizanski miting (Mati in Birokrat) (1965, produkcija)
Ambrosio ubija čas (1965, produkcija)
Dva lopova (bivša) (1965, produkcija)
Ples tatov (1966, produkcija)
Kapitan John Piplfox (1966, produkcija)
Čarodejni mangovi listi (1966, produkcija)
Pepelka (1966, produkcija)
Razbojniki iz Kardemomme (1966, produkcija)
Recital poezije Franceta Prešerna (1967, produkcija)
Trije mušketirji (1967, produkcija)
Velika pustolovščina Toma Sawyerja (1967, produkcija)
Hodl de Bodl (Dve vedri vode) (1967, produkcija)
Narobe stvari v mestu Petpedi (1967, produkcija)
V pesmih slava se bo brala od naroda do naroda (1968, produkcija)
Trije debeluhi (1968, produkcija)
Čarovnik iz Oza (1968, produkcija)
Čudoviti zanesenjaki (1968, produkcija)
Ukradeni čebulici (1968, produkcija)
Cipek in Capek (1969, produkcija)
Rdeča kapica (1969, produkcija)
Pavlihčeva skrivnost (1969, produkcija)
Hura za veselje (1969, produkcija)
Sluga dveh gospodov (1970, produkcija)
Oliver Twist (1970, produkcija)
Silni bič (1970, produkcija)
Vesela zgodba o žalostni princeski (1970, produkcija)
V osemdesetih dneh okoli sveta (1971, produkcija)
Roža in prstan (1971, produkcija)
Snežna kraljica (1971, produkcija)
Indijanci v Mali vasi (1971, produkcija)
Domača naloga na potepu (1971, produkcija)
Trnuljčica preveč in trije palčki (1972, produkcija)
Lepota in zver (1972, produkcija)
Vilinček z Lune (1972, produkcija)
Pridi, dedek Mraz (1972, produkcija)
Igračke z napako (1973, produkcija)
Androkles in lev (1973, produkcija)
Burka o jezičnem dohtarju in Plešasta pevka (1973, produkcija)
Pika Nogavička (1974, produkcija)
Hočete igrati z mano? (1974, produkcija)
Poslednji trak / Krapp's Last Tape (1974, produkcija)
Srečni dnevi / Happy Days - Oh les beaux jours (1974, produkcija)
Zugo in njegova senca (1974, produkcija)
Žrtve mode bum-bum (1975, produkcija)
Cyrano de Bergerac (1975, produkcija)
Ptički brez gnezda (1975, produkcija)
Zmaj (1976, produkcija)
Pavliha in Mica (1976, produkcija)
Tika taka srabaraka (1976, produkcija)
Župan Kozelj in njegovi (1977, produkcija)
Obtoženi volk (1977, produkcija)
Najdihojca (1978, produkcija)
Abecedarija (1978, produkcija)
Lahkih nog naokrog (1978, produkcija)
Pastirci pri kresu in plesu (1978, produkcija)
Sen zelenjavne noči (1978, produkcija)
Cica v metroju (1979, produkcija)
Gulliver, velik in majhen (1979, produkcija)
Martin Krpan (1979, produkcija)
Zlata ladja (1979, produkcija)
Čenčarija (1979, produkcija)
Nebotičniki, sedite! (1979, produkcija)
Šuhu in leteča princesa (1980, produkcija)
Peržani (1980, produkcija)
Missa in A minor / Maša v a-molu (1980, produkcija)
Robinzon in človek Petek (1981, produkcija)
Šola za klovne (1981, produkcija)
Medejina otroka (1981, produkcija)
Ujetniki svobode (1982, produkcija)
Smrad opera (1982, produkcija)
Kokori (1982, produkcija)
Hladna vojna babice Mraz (1982, produkcija)
Razredni sovražnik (1982, produkcija)
Jaz nisem jaz I (1983, produkcija)
Romeo in Julija (1983, produkcija)
Nočni čuvaj v živalskem vrtu (1983, produkcija)
Jaz nisem jaz II (1983, produkcija)
Ana (1984, produkcija)
Bolna nevesta (1984, produkcija)
Strah in pogum (1984, produkcija)
Ne bojte se pesmi (1984, produkcija)
Lepotica in zver ali Kaj se je zgodilo z Danico D.? (1985, produkcija)
Levitan (1985, produkcija)
Resničnost (1985, produkcija)
Ostržek (1985, produkcija)
Blodnje (1986, produkcija)
Besi (1986, produkcija)
Alica v čudežni deželi (1986, produkcija)
Zločin na kozjem otoku (1987, produkcija)
Slovenska savna (1987, produkcija)
Medved Pu / Winnie - The - Pooh (1987, produkcija)
Balkon (1988, produkcija)
Atlantida (1988, produkcija)
Dramski observatorij Zenit (1988, produkcija)
Šeherezada (1989, produkcija)
Bakhantke (1989, produkcija)
Odisej in sin ali Svet in dom (1990, produkcija)
Skrivnosti (1990, produkcija)
Butalci (1990, produkcija)
Pohujšanje po Cankarju (1991, produkcija)
Krokar (1991, produkcija)
Veter, pesek in zvezde (1991, produkcija)
Noč gostov (1991, produkcija)
Prihajajo (1992, produkcija)
Tri sestre (1992, produkcija)
Psiha (1993, produkcija)
Susn (1993, produkcija)
Tartif (1993, produkcija)
Živalski kabaret (1993, produkcija)
Alica v čudežni deželi (1994, produkcija)
Roberto Zucco (1994, produkcija)
Gospodična Julija (1994, produkcija)
Družinski album (1994, produkcija)
Arterija (1994, produkcija)
Kupola, 1 : 10.000.000, vertikalni tunel (1994, produkcija)
Lepa Vida (1995, produkcija)
Celica (1995, produkcija)
Butterendfly (1995, produkcija)
Leonce in Lena (1995, produkcija)
Klovni (1995, produkcija)
Slepe miši (1996, produkcija)
Silence Silence Silence (1996, produkcija)
Mesto, kjer nisem bil (1996, produkcija)
Veselja dom / Puzzle Home (1996, produkcija)
Galileo Galilei (1996, produkcija)
Intervju s paradoksom (1996, produkcija)
Walter Parsifal (1997, produkcija)
Moške fantazije (1997, produkcija)
Zvonar (1997, produkcija)
Tirza (1997, produkcija)
Nikoli me ne vidiš tam, kjer te jaz vidim (1997, produkcija)
Kralj Ojdipus (1998, produkcija)
Naloga (Spomin na revolucijo) (1998, produkcija)
Deklica in kontrabas (1998, produkcija)
V samoti bombažnih polj (1998, produkcija)
Pika (1998, produkcija)
Traumdeutung, Die / Interpretacija sanj (1999, produkcija)
Kdo se boji Tennesseeja Williamsa? (1999, produkcija)
Svinčnik piše s srcem (1999, produkcija)
Hinkemann (1999, produkcija)
Sen kresne noči (1999, produkcija)
I tempi passati (1999, produkcija)
Utva (1999, produkcija)
Glas (Rihard II., Henrik V., Rihard III.) (1999, produkcija)
Hiša Bernarde Alba (2000, produkcija)
Traumdeutung, 1900, Die (2000, produkcija)
DRRREAM (2000, produkcija)
Mary Poppins (2000, produkcija)
Juliette Justine (2000, produkcija)
Peter Pan ali Deček, ki ni hotel odrasti (2001, produkcija)
Hamlet (2001, produkcija)
Tri sestre (2001, produkcija)
Salzberg, Der (2001, produkcija)
Ime rože (2002, produkcija)
Ubu / I. del: Poljaki (2002, produkcija)
Fedrina ljubezen, 4.48 psihoza (2002, produkcija)
Preganjanje in umor Jean-Paul Marata (2002, produkcija)
Supremat (2002, produkcija)
Zrno soli (2002, produkcija)
Soba srečanj / Maison des rendez-vous (2002, produkcija)
Sneguljčica in sedem palčkov (2003, produkcija)
Play It Again, Caligula (2003, produkcija)
No. 203 - Duh resnice (2003, produkcija)
Fiziki (2003, produkcija)
"Nič igranja, prosim!" / "No Acting Please!" (2003, produkcija)
Obličja iz peska (2003, produkcija)
Poroka (2004, produkcija)
Kekec. Gibalna premetanka s tekstom. (2004, produkcija)
Kaspar (2004, produkcija)
Učna ura (2004, produkcija)
Lulubaj (2004, produkcija)
Che Guevara (2005, produkcija)
Kraljica Margot (2005, produkcija)
Ep o Gilgamešu (2005, produkcija)
Othella (2005, produkcija)
Fragile! (2005, produkcija)
Ena in druga (2006, produkcija)
Kitov trebuh (2006, produkcija)
Jašek (2006, produkcija)
Somrak bogov (2006, produkcija)
Kleist (2006, produkcija)
Visoka pesem (2007, produkcija)
Ljubezen na smrt (2007, produkcija)
Pekarna Mišmaš (2007, produkcija)
Don Juan. Kdo? / Don Juan. Who? (2007, produkcija)
Kok ti men zdej dol visiš (2007, produkcija)
Mlado meso (2007, produkcija)
Dance or Die (2007, koprodukcija)
Hiša Marije Pomočnice (2008, produkcija)
Zločin in kazen (2009, produkcija)
Nižina neba (2009, produkcija)
Preklet naj bo izdajalec svoje domovine! / Damned be the traitor of his homeland! (2010, produkcija)
Pohujšanje v dolini šentflorjanski (2011, produkcija)
Glengarry Glen Ross / Glengarry Glen Ross (2014, produkcija)
Imela bi otroke, vrt in petnajst zajcev (2015, koprodukcija)
Norčevanje teme (2015, izvršni producent)
Kompleks Ristić (2015, produkcija)
Hiša Bernarde Alba / La casa de Bernarda Alba (2016, sodelujoči)
Kralj na Betajnovi (2018, sodelujoči)
Dan po (2019, sodelujoči)
PALOMA (2020, koprodukcija)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A2627 - Dušan Jovanović kot režiser v Slovenskem mladinskem gledališču od 1969 do 1979 (seminarska naloga - sinopsis, obravnavani)
A2627 - Dušan Jovanović kot režiser v Slovenskem mladinskem gledališču od 1969 do 1979, 1. del (seminarska naloga, obravnavani)
A2627 - Dušan Jovanović kot režiser v Slovenskem mladinskem gledališču od 1969 do 1979, 2. del (seminarska naloga, obravnavani)
A2627 - Dušan Jovanovič kot režiser v SMG od 1969 do 1979 (seminarska naloga, obravnavani)
A3317 - Moskovska lepotica (specialistična naloga, produkcija)
A4931 - Šeherezada (seminar - naloge, obravnavani)
A4939 - Alica v čudežni deželi (seminar - naloge, obravnavani)
A4924 - Missa in a minor (seminar - naloge, obravnavani)
A6827 - Norčevanje teme - koprodukcija SMG (plakat, producent)
A7172 - Odilo. Zatemnitev. Oratorij. (gledališki list, izdajatelj)
A7173 - Odilo. Zatemnitev. Oratorij. (plakat, produkcija)
A7257 - Abonma Simona Semenič (plakat, sodelujoči)
A7258 - še ni naslova (plakat, producent)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2020 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Jože Gale (11.5.1913-24.9.2004)
Pedro Almodóvar (24.9.1949-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Tudi jaz vidim najboljši mednarodni dokumentarni film
Na mednarodnem filmskem festivalu Betina Film Festival (BAFF), ki je potekal ...

6,891113