eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Dalida (2016)
Wings of the Dove, The (1997)
Brecht (2019)
Polsestra (2019)
Dernier des injustes, Le (2013)

Nove pridobitve
V26857 (DVD)
V26856 - Disc 2 (Blu-ray)
V26855 - Disc 1 (Blu-ray)
V26854 (DVD)
A7763 - Transformacije v teoriji. Aktualne raziskave. (2020, program)

Najbolj gledani
Ivan Groznij (1945)
Forbrydelsens element (1984)
Femme du boulanger, La (1938)
Epidemic (1987)
Europa (1991)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Punt (1944)

Originalna izdaja skeča - Originalni ovoj za shranjevanje skečev in ostalega gradiva v zvezi z uprizarjanjem skečev - Pismo Borisa Kidriča - Petra Filipu Kalanu Kumbatoviču s kritiko skečev - Seznam sodelujočih in spored drugega sklepnega nastopa gojencev - Tabelarni pregled vsega dela SNG na osvobojenem ozemlju - Zasedba vlog in seznam sodelujočih pri skeču -
država: Slovenija
izvorni format projekta: črno-beli
jezik: slovenščina
premiera: 11.4.1944
gledališka uprizoritev

Jože Tiran (režiser - Druga zasedba)
Jože Gale (režiser - Prva zasedba)
Stane Česnik (igralec, Oče - Druga zasedba)
Ema Starc (igralka, Mati - Druga zasedba)
Jože Gale (igralec, Črt - Druga zasedba)
France Presetnik (igralec, Matej - Druga zasedba)
Jože Tiran (igralec, Janko - Druga zasedba)
Ivanka Mežan (igralka, Ljerka - Druga zasedba)
Marjan Marinc (igralec, Oče - Prva zasedba)
Vida Levstik (igralka, Mati - Prva zasedba)
Janez Pelko (igralec, Črt - Prva zasedba)
Nace Simončič (igralec, Matej - Prva zasedba)
Dušan Mevlja (igralec, Janko - Prva zasedba)
Beba Černič (igralka, Ljerka - Prva zasedba)
Vitomil Zupan (dramatik)
SNG na osvobojenem ozemlju (produkcija)
Drago Vidmar (scenograf - Prva zasedba)
Slavka Glavina (šepetalka - Prva zasedba)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2021 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Nikolaj Vasiljevič Gogolj (31.3.1809-4.3.1852)
Josip Jurčič (4.3.1844-3.5.1881)
Antonin Artaud (4.9.1896-4.3.1948)
Vojko Duletič (4.3.1924-7.5.2013)
Mirko Zupančič (4.3.1925-9.4.2014)
Urban Koder (4.3.1928-9.1.2019)
Néstor Almendros (30.10.1930-4.3.1992)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

2,566406