eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Trenje (2019)
Preteklost (2019)
Bohemian Rhapsody (2018)
Star Is Born, A (2018)
Moji obrazi (2003)

Nove pridobitve
V25819 (DVD)
V25864 (DVD)
V25863 (DVD)
V25862 (DVD)
V25861 (DVD)

Najbolj gledani
Kekec (1951)
Vesna (1953)
Na svoji zemlji (1948)
Jara gospoda (1953)
Ne čakaj na maj (1957)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Benjamin (2012)

Benjamin
BENJAMIN: Foto 1 - BENJAMIN: Foto 2 - BENJAMIN: Foto 3 - BENJAMIN: Foto 4 - BENJAMIN: Foto 5 - BENJAMIN: Katarina Morano - BENJAMIN: snemanje 1 - BENJAMIN: snemanje 2 - Diploma podeljena na 20. Mednarodnem filmskem festivalu Listapad v Minsku (Belorusija) - Nagrado so prejeli Katarina Rešek za kratki dok. film Moje ime je Ogledalo, Katarina Morano za kratki dok. film Benjamin in Domen Martinčič za kratki dok. film Božji otroci oz. prejela jo je UL AGRFT.
država: Slovenija
dolžina: 28min 45s
izvorni format projekta: HDV, 1,77:1, barvni, stereo
jezik: slovenščina
kratki dokumentarni film
študijska produkcija/projekt AGRFT
2. letnik 2011/2012 Documentary film implementation – directing

Vsebina:Film spremlja 12 letnega avtista Benjamina, ki ni ujet v družbene norme in naučene vzorce obnašanja temveč se ravna po tem kako čuti. Benjamin je pristen in neposreden vendar ga okolica pogosto ne razume. Njegova ljubezen so vlaki in številke ter z mamo Majo tako veliko časa preživljata na Ljubljanski železniški postaji. Maja je voznica avtobusa in vožnja je hkrati tudi njena sprostitev. Obenem pa je tudi povezovalni člen med Benjaminom in njegovim bratom Tadejem, ki ima Benjamina rad vendar mu je z njim tudi težko.
Opombe:Posneto 10., 11. in 12. januarja 2012. Delovni naslov: Sem, sva, smo
Katarina Morano (režiserka)
Katarina Morano (scenaristka)
Maksimiljan Sušnik (direktor fotografije)
Jan Lovše (montažer)
Jan Zakonjšek (mentor - za filmsko režijo)
Eduard Čehovin (mentor - za grafiko)
Karpo Aćimović Godina (mentor - za kamero)
Olga Toni (mentorica - za montažo)
Miroslav Mandić (mentor - za scenaristiko)
Aldo Kumar (mentor - za zvok)
Benjamin Prosenc (nastopajoči)
Tadej Prosenc (nastopajoči)
Maja Sedej Prosenc (nastopajoča)
Marija Sedej (nastopajoča)
UL AGRFT (produkcija)
Jožica Blatnik (producentka)
Boris Orehek (mojster luči)
Blaž Gracar (sodelujoči - glasbeni prostor)
Tristan Peloz (oblikovalec zvoka)
Petra Trobec (izvajalka glasbe)
Marko Tajić (snemalec zvoka)
Emil Kozole (grafični oblikovalec)
Luka Dragović (koordinator - RTV Slovenija)
RTV Slovenija (koprodukcija)
Petra Trobec (skladateljica filmske glasbe)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
pogojno prosto 17078 (DVD, izvirnik - ni za izposojo)
izposojeno 17079 (DVD, izposojeno)
izposojeno 17080 (DVD, izposojeno)
izposojeno 17081 (DVD, izposojeno)
izposojeno 17082 (DVD, izposojeno)
izposojeno 17317 (DVD, izposojeno)
pogojno prosto 19147 (DVD, izvirnik - ni za izposojo, angleški podnapisi)
pogojno prosto 19147 (DVD, izvirnik - ni za izposojo, angleški podnapisi)
prosto 19148 (DVD, dovoljena izposoja, angleški podnapisi)
prosto 19149 (DVD, dovoljena izposoja, angleški podnapisi)
izposojeno 19794 (DVD, izposojeno)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A5743 - Benjamin (projektna dokumentacija, čitalniška izposoja)
A5936 - Diploma podeljena na 20. Mednarodnem filmskem festivalu Listapad v Minsku (Belorusija) (nagrada, čitalniška izposoja)

Nagrade:
Prešernova nagrada, UL AGRFT (2012) - Prešernova nagrada UL AGRFT
Prešernova nagrada, UL AGRFT (2012) - Prešernova nagrada UL AGRFT
Prešernova nagrada, UL AGRFT (2012) - Prešernova nagrada UL AGRFT
Minsk International Film Festival "Listapad" 2013 (2013) - Diplome for the attention to the issue of young person self-identification in the complicated contemporary reality
16. podelitev nagrad Zlatolask za ustvarjalske dosežke v študijskem letu 2011/12 (2013) - Najboljši kratki dokumentarni film

Prijave na festivale:
15. Festival slovenskega filma (2012, sprejeto v tekmovalni program); 2. Višegrajski filmski forum (2012, posebna projekcija); XXXII International VGIK Student Festival (2012, sprejeto v tekmovalni program); Filofest 2012 (2012, posebna projekcija); International Student Film Festival Sehsüchte 2013 (2013, prijavljeno); 8. CILECT PRIZE COMPETITION - 2013 (2013, sprejeto v tekmovalni program); Kinodvor - AGRFT predstavlja (2013, posebna projekcija); 24. Trieste Film Festival (2013, sprejeto v tekmovalni program); European Short Film Festival 2013 (2013, zavrnjeno); Hamburg International Short Film Festival 2013 (2013, zavrnjeno); China International New Media Shorts Festival and KingBonn Award 2013 (2013, prijavljeno); Busan International Short Film Festival 2013 (2013, prijavljeno); Student Academy Awards 2013 (2013, prijavljeno); Jihlava International Documentary Film Festival 2013 (2013, zavrnjeno); Sarajevo Film Festival 2013 (2013, zavrnjeno); Shnit International Shortfilmfestival 2013 (2013, zavrnjeno); St.Petersburg International Student Film Festival BEGINNING 2013 (2013, prijavljeno); Revija slovenskega dokumentarnega filma 2013 (2013, posebna projekcija); Rencontres Henri Langlois Festival 2013 (2013, prijavljeno); Munich International Festival of Film Schools 2013 (2013, zavrnjeno); International Cinematographers' Film Festival "Manaki Brothers" 2013 (2013, posebna projekcija); Minsk International Film Festival "Listapad" 2013 (2013, sprejeto v tekmovalni program); International Student Film and Video Festival of Beijing Film Academy (ISFVF) 2013 (2013, prijavljeno); Fide 2014 - International Student Documentary Films Festival (2014, prijavljeno); CineMAiubit International Student Film Festival 2013 (2013, sprejeto v tekmovalni program); AGRFT kratki študentski filmi v KMKC Kompleks (2014, posebna projekcija); Noč kratkih filmov 2014 - Slovenska kinoteka Ljubljana (2014, posebna projekcija); Mladinski center Krško, Večer AGRFT filmov in filmov Akademije za umetnost Beograd (2015, posebna projekcija); Ziferblat - AGRFT filmski večeri (30. 4. 2017) (2017, posebna projekcija); CAMERIMAGE International Film Festival (2018, posebna projekcija);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Ira Gershwin (6.12.1896-17.8.1983)
Mira Stupica (17.8.1923-19.8.2016)
Brane Ivanc (17.8.1937-10.3.1991)
Robert De Niro (17.8.1943-)
Sean Penn (17.8.1960-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

2,484375