eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Apa (1966)
Independencia (2009)
Philip and His Seven Wives (2005)
Someday My Prince Will Come (2005)
Vynález zkázy (1958)

Nove pridobitve
A7254 - Bi enega kratkega (2019, plakat)
A7253 - Živela je ženska - plakat (2019, plakat)
A7252 - AGRFT produkcije, zimski semester 2018/2019 (2019, plakat)
V25572 (DVD)
V25570 (DVD)

Najbolj gledani
Lord of the Rings, The: The Return of the King (2003)
Varuh meje (2002)
Salo o le 120 giornate di Sodoma (1975)
Tokjo monogatari (1953)
Narajama bušiko (1958)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Svetlo črna (2014)

Bright Black
Svetlo črna: Cankar - Svetlo črna: Diadem - Svetlo črna: Fotelj  - Svetlo črna: Hvala - Svetlo črna: Kabaret - Svetlo črna: Lasulja - Svetlo črna: Par - Svetlo črna: Ples - Svetlo črna: Profil - Svetlo črna: Skoromata - Svetlo črna: Sneg - Svetlo črna: Ulica - Svetlo črna: Zajec - Svetlo črna: Znoj - Scenarij za kratki igrani film Svetlo črna - Snemalna knjiga za kratki igrani film Svetlo črna -
država: Slovenija
dolžina: 29min 59s
reference: IMDb
izvorni format projekta: DCP (2K), 2,39:1, barvni, Dolby Digital
jezik: slovenščina
kratki igrani film
študijska produkcija/projekt AGRFT
5. letnik 2013/2014 Film directing - MA

Vsebina:Obupan slikar, ki se bori za svoje umetniško in finančno preživetje zastavi priljubljen dedkov fotelj, zadnji vreden predmet v njegovi lasti! To navidezno banalno dejanje ga zapelje v potovanje, ki nepovratno razkrije in zdrobi lažne vrednote, nabrane skozi leta neuspešnega prilagajanja družbenim normam.
Opombe:Zvok je stereofonski in Dolby Digital 5.1
Rene Maurin (režiser)
Rene Maurin (scenarist)
Maksimiljan Sušnik (direktor fotografije)
Jan Lovše (montažer)
Primož Pirnat (igralec, uklonjeni slikar)
Lucija Počkaj (igralka, mehkosrčno dekle)
Ivo Barišič (igralec, zakoten mešetar)
Aljoša Ternovšek (igralec, gti sošolec)
Branko Šturbej (igralec, posodobljeni varnostnik)
Lucija Tratnik (igralka, hope)
Teja Đuragić (igralka, costs)
Olga Toni (mentorica - za montažo)
Zoran Arizanovič (mentor - za posebne učinke)
Martin Srebotnjak (mentor - za režijo)
Miroslav Mandić (mentor - za scenaristiko)
Janja Korun (mentorica - za scenografijo)
Aldo Kumar (mentor - za zvok)
UL AGRFT (produkcija)
Milan Prebil (mojster luči)
Sebastijan Duh (skladatelj - Dark Black Dream)
Sebastijan Duh (skladatelj - Light Black Roll)
Sebastijan Duh (skladatelj - Non waltz)
Sebastijan Duh (skladatelj - Non Waltz Bas)
Neža Zinajić (scenografinja)
Anja Ukovič (kostumografinja)
Klavdija Jeršinovec (kostumografinja)
Rudi Jeseničnik (sodelujoči - mešalec zvoka)
Sebastijan Duh (oblikovalec zvoka)
Omodaka (izvajalec glasbe - Asadoya yunta)
Doroteja Dolšak (izvajalka glasbe - Dark Black Dream)
Jošt Drašler (izvajalec glasbe - Dark Black Dream)
Zsofia Klacsmann (izvajalka glasbe - Dark Black Dream)
Doroteja Dolšak (izvajalka glasbe - Light Black Roll)
Jošt Drašler (izvajalec glasbe - Light Black Roll)
Zsofia Klacsmann (izvajalka glasbe - Light Black Roll)
Doroteja Dolšak (izvajalka glasbe - Non waltz)
Jošt Drašler (izvajalec glasbe - Non waltz)
Zsofia Klacsmann (izvajalka glasbe - Non waltz)
Omodaka (izvajalec glasbe - Raksi)
Omodaka (izvajalec glasbe - Tankou Bushi)
Sara Gjergek (tajnica režije)
Petra Hartman (oblikovalka maske)
Andrej Hrvatin (snemalec zvoka)
Petra Kapš (snemalka zvoka)
Omodaka (avtor glasbe - Asadoya yunta)
Omodaka (avtor glasbe - Raksi)
Omodaka (avtor glasbe - Tankou Bushi)
Sandi Fabjančič (statist, škopit)
Danilo Fabjančič (statist, škoromat)
Aljaž Tomažič (statist, škoromat)
Maida Begoli (statistka, srebrna plesalka)
Sebastijan Duh (statist, zlat točaj)
Klavdija Jeršinovec (statistka, dolgouh DJ)
Anja Ukovič (statistka, naspana študentka)
Klara Debeljak (statistka, plesalka)
Petra Kapš (statistka, plesalka)
Alenka Krč (statistka, plesalka)
Brigita Lah (statistka, plesalka)
Kristina Mihelj (statistka, plesalka)
Inja Zalta (statistka, plesalka)
Ines Koščak Andreič (statistka, mažoretka)
Amanda Janežič (statistka, mažoretka)
Nika Kleindienst (statistka, mažoretka)
Anamarija Noč (statistka, mažoretka)
Danaja Plohl (statistka, mažoretka)
Alja Smolčič (statistka, mažoretka)
Nika Sovinc (statistka, mažoretka)
Ema Valand (statistka, mažoretka)
Chie Fujita (statist, falot)
Kansuke Fujita (statist, falot)
Yusuke Fujita (statist, falot)
Hiraku Nomura (statist, falot)
Liam Otake (statist, falot)
Neli Otake (statistka, falot)
August Adrian Braatz (statist, pasant)
Jerca Jerič (statistka, pasant)
Luka Lovrenčič (statist, pasant)
Dominik Mencej (statist, pasant)
Olga Michalik (statistka, pasant)
Kristina Mihelj (statistka, pasant)
Mariša Milovanović (statistka, pasant)
Lara Vouk (statistka, pasant)
Marija Erjavec (grafična oblikovalka - napisov)
Hana Jesih (grafična oblikovalka - napisov)
Maja Tisel (grafična oblikovalka - napisov)
Katarina Morano (asistentka režiserke/ja)
Luka Dragović (asistent producenta)
Damjan Krebl (asistent scenografije)
Adrijana Furlan (asistentka scenografije)
Luka Matijevec (asistent snemalca)
Nejc Perko (asistent snemalca)
Uroš Muc (asistent mojstra luči)
Jure Teržan (kolorist)
RTV Slovenija (koprodukcija)
Marjan Jelnikar (vodja tehnike)
Lija Ivančič (asistentka oblikovalca maske)
Ira Cecić (producentka DI)
Martina Lajtner (producentka DI)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
pogojno prosto 20670 (DVD, izvirnik - ni za izposojo)
prosto 20671 (DVD, dovoljena izposoja)
prosto 24621 (DVD, dovoljena izposoja, angleški podnapisi)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A6146 - Svetlo črna (projektna dokumentacija, čitalniška izposoja)
A6292 - Režiser med prevaro in magijo (magistrska naloga, čitalniška izposoja)

Nagrade:
Prešernova nagrada UL (2014) - Prešernova nagrada UL

Prijave na festivale:
UDARNIK x AGRFT: večer študentskih filmov (2014, posebna projekcija); KRAF 08 - Kragujevački Festival Antiratnog i angažovanog Filma (2014, sprejeto v tekmovalni program); Skomrahi 2014 (2014, posebna projekcija); ClujShorts 2015 - International Short Film Festival (2015, sprejeto v tekmovalni program); International Cinematographers' Film Festival "Manaki Brothers" (2015, posebna projekcija); 15 International Film School Festival Montevideo (2015, prijavljeno); Palm Springs International ShortFest (2015, sprejeto v tekmovalni program); IN THE PALACE International Short Film Festival (2015, sprejeto v tekmovalni program); Pula Film Festival (2015, zavrnjeno); Ca'Foscari Short Film Festival (2015, sprejeto v tekmovalni program); Beogradski festival dokumentarnog i kratkometražnog filma (2015, sprejeto v tekmovalni program); Skomrahi 2015 (2015, posebna projekcija); International Student Film and Video Festival of Beijing Film Academy (ISFVF) 2015 (2015, prijavljeno); AGRFT kratki študentski filmi 2 v KMKC Kompleks (2014, posebna projekcija); 17. festival slovenskega filma (2014, sprejeto v tekmovalni program); International Student Film Festival “NEW WAVE” (2016, sprejeto v tekmovalni program);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Peter Stephen Paul Brook (21.3.1925-)
Andrej Nahtigal (4.9.1942-21.3.2018)
Slavoj Žižek (21.3.1949-)
Gary Oldman (21.3.1958-)
Alma Lapajne (21.3.1965-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

2,296875