eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Avtoštop (2019)
Peyzazh (2003)
Predstavlenie (2008)
Un Jour Pina a demandé... (1983)
Hemingway & Gellhorn (2012)

Nove pridobitve
A995 - "Slovenec" o filmu v letih 1936 do II. svet. vojne (seminar - naloge)
A1505 - Aleksander Nevski: Analiza prizora bitke na ledu (seminar - naloge)
A1251 - Želimir Žilnik: Rani radovi (seminar - naloge)
A1250 - Jean-Luc Goddard: Pierrot le fou (seminar - naloge)
A3607 - Lojze Rozman - Igralec (2002, diplomska naloga)

Najbolj gledani
Soljaris (1972)
Andrej Rubljov (1966)
Late Quartet, A (2012)
Nuovo cinema Paradiso (1989)
Schindler's List (1993)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Nežka (2018)

Nellie
Nežka: Foto 1 - Nežka: Foto 2 - Nežka: Foto 3 - Nežka: Foto 4 - Nežka: Foto 5 - Nežka: Foto 6 - AGRFT projekcija magistrskih filmov 2019 - Nagrajenci - Iris 2018 - Nežka: Set 1 - Nežka: Set 2 - Nežka: Set 3 - Nežka: Set 4 - Nežka: Set 5 - Nežka: Set 6 - Nežka: Set 7 - Nežka: Set 8 - Integracija animacije v narativnem filmu -
država: Slovenija
dolžina: 14min 29s
izvorni format projekta: DCP (2K), 2,35:1, barvni, stereo
jezik: slovenščina
kratki igrani film
študijska produkcija/projekt AGRFT
5. letnik Film directing - MA

Vsebina:Nežka se po koncu božičnih praznikov zaradi skrhanih odnosov v družini začne zatekati v svoj domišljijski svet. Nerazumljiv svet konfliktov odraslih se vedno bolj staplja s pravljičnim svetom male Nežke.
Opombe:Zvok je bil obdelan v 100 d.o.o.
Gaja Möderndorfer (režiserka)
Gaja Möderndorfer (scenaristka)
Dejan Ulaga (direktor fotografije)
Neja Berger (montažerka)
Lara Volavšek (igralka, Nežka)
Maša Derganc (igralka, Maja)
Uroš Fürst (igralec, Robert)
Muri (igralec, jelen)
Marko Naberšnik (mentor)
Tomi Dolinšek (animator - 3D animacija in compositing)
Jan Marin (animator - napisov in pomoč pri oblikovanju napisov)
Fixmedia (producent)
Martina Lajtner (producentka - DI)
Jan Marin (producent - Fixmedia)
Jožica Blatnik (producentka - FTV oddelka)
Nina Robnik (producentka - FTV oddelka)
Mario Knapič (mojster luči)
Neža Zinajić (scenografinja)
Tina Kolenik (kostumografinja)
Julij Zornik (oblikovalec zvoka)
Otroški pevski zbor OŠ N. H. Maksa Pečarja (izvajalec glasbe - Jingle bells -Cin cin cin)
Željko Stevanić IFP (fotograf - scenski)
Saša Škulj (tajnica režije)
Lija Ivančič (oblikovalka maske)
Martin Rajšter (snemalec zvoka)
Peter Žerovnik (snemalec zvoka - dodatna snemanja)
Žiga Rangus (snemalec - in montažer sinhronih šumov)
Filip Šijanec (avtor glasbe)
Otroški pevski zbor OŠ N. H. Maksa Pečarja (avtor priredbe - Jingle bells -Cin cin cin)
Mitja Vaupotić (zborovodja - Otroškega pevskega zbora OŠ n. H. Maksa Pečarja)
Matic Prosen (grafični oblikovalec - napisov)
Rok Hvala (asistent režiserja)
Melisa Košar (asistentka producenta - Fixmedia)
Petra Rebernik (asistentka snemalca)
Rok Kajzer Nagode (asistent snemalca)
Boj Nuvak (asistent mojstra luči)
Jure Teržan (kolorist)
UL AGRFT (koprodukcija)
Jure Kreft (izvršni producent - Fixmedia)
Zarja Menart (ilustratorka - in 2D animacija)
Vasja Vipotnik (mikroman)
Jaka Skočir (izvajalec - sinhronih šumov)
Saša Škulj (skrbnica - materiala)
Dimitrij Petek (asistent scenografa)
Korektif Ljubljana (barvna korekcija - DI)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
pogojno prosto 25198 (DVD, izvirnik - ni za izposojo)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A7049 - Integracija animacije v narativnem filmu (magistrska naloga, izvirnik - ni za izposojo)
A7171 - Prešernova nagrada UL AGRFT (nagrada, čitalniška izposoja)

Nagrade:
Prešernova nagrada UL AGRFT (2018) - Prešernova nagrada UL AGRFT, Gaja Möderndorfer za magistrski kratki igrani film Nežka
Nagrada Združenja filmskih snemalcev Slovenije - IRIS 2018 (2019) - IRIS 2018 za študentski film
25. Short Film Festival in Drama (2019) - Best Southeastern European Film Award

Prijave na festivale:
21. Festival slovenskega filma (2018, sprejeto v tekmovalni program); Festival de Cannes - Cinéfondation (2019, zavrnjeno); Tel-Aviv International Student Film Festival 2019 (2019, zavrnjeno); Nagrada Združenja filmskih snemalcev Slovenije - IRIS 2018 (2019, sprejeto v tekmovalni program); Clermont-Ferrand International Short Film Festival (2019, zavrnjeno); International Cinematographers' Film Festival "Manaki Brothers" (2019, posebna projekcija); Pula Film Festival (2019, sprejeto v tekmovalni program); 18. International Student Film and Video Festival of Beijing Film Academy (ISFVF) (2019, sprejeto v tekmovalni program); Equinoxio Film Festival (2019, prijavljeno); Kinoteka - Mesto žensk: Maraton (2019, posebna projekcija); FILMSCHOOLFEST MUNICH 2019 (2019, zavrnjeno); FeKK - mednarodni festival kratkega filma v Ljubljani (2019, sprejeto v tekmovalni program); Kinoteka - Magistrski filmi študentk AGRFT (2019, posebna projekcija); Kino Bežigrad - AGRFT magistrski filmi (2019, posebna projekcija); International Short Film Festival in Drama - Balkan Panorama 2019, Focus on Slovenia (2019, posebna projekcija);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Alfred Nobel (21.10.1833-10.12.1896)
Luigi Pirandello (28.6.1867-10.12.1936)
Jaromil Jireš (10.12.1935-26.10.2001)
Jernej Šugman (23.12.1968-10.12.2017)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

2,375