eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi
Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Bara no sôretsu (1969)
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - Mimobežnice (2024)
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - Čisto pravi deček (2024)
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - grem greš greva... (2024)
Dan nominirancev - nagrada Slavka Gruma, 54. TSD, Kranj - Nezakonske matere (2024)

Nove pridobitve
A8674 - Struktura in elementi pripovedi (2024, magistrsko delo - 2. stopnja)
A8673 - Adept, letnik X, številka 1, 2023/2024 - digit. kopija (2024, revija)
A8672 - Adept, letnik X, številka 1, 2023/2024 (2024, revija)
V28063 (Blu-ray)
V28060 (Blu-ray)

Najbolj gledani
Birdman (2014)
Haine, La (1995)
Ed Wood (1994)
Au hasard Balthazar (1966)
Uns et les autres, Les (1981)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Alzheimer Cafe (2019)

Alzheimer Cafe
Alzheimer Cafe: Foto 1 - Alzheimer Cafe: Foto 2 - Alzheimer Cafe: Foto 3 - Alzheimer Cafe: Foto 3 - Alzheimer Cafe na Dokudoc, foto 2 - Alzheimer Cafe, nagrada - Alzheimer Cafe - Nagrada žirije na študentskem festivalu kratkih filmov - Alzheimer Cafe, nagrada iz Toronta - Noč kratkih filmov 2019 - Podelitev nagrade na študentskem festivalu kratkih filmov - Suverena slovenska ponudba - Original je hranjen v mapi Alzheimer Cafe oz. v mapi Martina Drakslerja. ŠtuDoku - plakat B1 -
država: Slovenija
dolžina: 18min
izvorni format projekta: DCP (2K), 1,66:1, barvni, stereo
jezik: slovenščina
kratki dokumentarni film
študijska produkcija/projekt AGRFT
2. letnik 2018/2019 Documentary film implementation

Vsebina:Zakonca Ivan in Jožica sta se po 70 letih skupnega življenja preselila v dom za starejše občane. Kljub vsem oviram starosti nadaljujeta skupno življenje v novem okolju doma. Spomini bledijo, ljubezen ostaja.
Opombe:Zvok je bil obdelan v 100 d.o.o. Glasba je bila posneta pri AX produkciji.
Martin Draksler (režiser)
Martin Draksler (scenarist)
Timon Hozo (direktor fotografije)
Vida Ajdnik (montažerka)
Valentin Perko (mentor - za kamero)
Olga Toni (mentorica - za montažo)
Jožica Šmid (mentorica - za produkcijo)
Jan Zakonjšek (mentor - za režijo)
Matjaž Ivanišin (mentor - za scenaristiko)
UL AGRFT (produkcija)
Jožica Šmid (producentka)
Tristan Peloz (oblikovalec zvoka)
Ema Kobal (pevka)
Gašper Lovrec (pevec)
Luka Krof (pevec)
Martin Draksler (pevec)
Luka Krof (izvajalec glasbe - bas kitara, harmonika)
Gašper Lovrec (izvajalec glasbe - kitara)
Ema Kobal (izvajalka glasbe - violončelo)
Igor Iskra (snemalec zvoka)
Ana Kovačič (asistentka producenta)
Gašper Povše (tonski mojster)
100 d.o.o. (koprodukcija)
Teo Rižnar (svetovalec - za svetlobno in barvno obdelavo slike)
Timon Hozo (svetlobna in barvna obdelava slike)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A7467 - Noč kratkih filmov (plakat, izvirnik - ni za izposojo)
A7468 - ŠtuDoku (plakat, čitalniška izposoja)
A7486 - ŠtuDoku (plakat, čitalniška izposoja)
A7487 - ŠtuDoku (plakat, čitalniška izposoja)
A7488 - ŠtuDoku (CD+R s fotografijami, čitalniška izposoja)
A7845 - Alzheimer Cafe (projektna dokumentacija, čitalniška izposoja)

Nagrade:
Mednarodni festival dokumentarnega filma DOKUDOC (2019) - DOKUDOC IZBRANI 2019
Alternative Film Festival Toronto (2019) - Best Short Documentary
22. Festival slovenskega filma (2019) - vesna za najboljši študijski film
22. Festival slovenskega filma (2019) - Posebna omemba izobraževalnega programa Ostrenje pogleda
1. študentski festival kratkih filmov (2019) - Nagrada žirije za najboljši film
Zlatolaske 2018/2019 (2019) - Najboljši dokumentarni film
Zlatolaske 2018/2019 (2019) - Najboljša režija filma
Zlatolaske 2018/2019 (2019) - Najboljša montaža
Košice International Monthly Film Festival - March edition (2020) - Honorable Mention: Documentary Short Film

Prijave na festivale:
Študentski festival kratkih filmov - Zdravstvena fakulteta UL (2019, posebna projekcija); Alternative Film Festival Toronto (2019, sprejeto v tekmovalni program); Mednarodni festival dokumentarnega filma DOKUDOC (2019, sprejeto v tekmovalni program); 22. Festival slovenskega filma (2019, sprejeto v tekmovalni program); VGIK International Student Festival 2019 (2019, sprejeto v tekmovalni program); ZagrebDox, International Documentary Film Festival (2020, zavrnjeno); Hyperfest International Student Film Festival (2019, sprejeto v tekmovalni program); Dnevi slovenskega filma (2019, posebna projekcija); Noč kratkih filmov 2019 - Slovenska kinoteka (2019, posebna projekcija); Thessaloniki Documentary Festival (2020, zavrnjeno); MakeDox Creative Documentary Film Festival (2020, prijavljeno); Olhares do Mediterrâneo – Women’s Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); International Short Film Festival Oberhausen (2020, prijavljeno); FeKK - mednarodni festival kratkega filma v Ljubljani (2020, sprejeto v tekmovalni program); International Student Film and Video Festival of Beijing Film Academy (ISFVF) (2020, prijavljeno); The Shortest Day Film Festival 2021 (2021, prijavljeno); DOKgodek - tedenski vikend program slovenskega dokumentarnega filma na BSF (2021, posebna projekcija); Ji.hlava International Documentary Film Festival (2020, zavrnjeno); SHOTS Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Nagrada Združenja filmskih snemalcev Slovenije - IRIS 2019 (2020, prijavljeno); Poitiers Film Festival (2020, prijavljeno); Tel-Aviv International Student Film Festival 2020 (2020, zavrnjeno); Pula Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Minsk International Film Festival "Listapad" (2020, prijavljeno); Kinoteka - Dokumentarni filmi AGRFT (2020, posebna projekcija); Kinodvor - Naši kratki 16 (2020, posebna projekcija); Astra Film Festival (2020, prijavljeno); CILECT PRIZE COMPETITION 2020 (2020, sprejeto v tekmovalni program); CIVIS Media Prize 2020 (2020, prijavljeno); Mladinski center Postojna - Večer kratkih filmov AGRFT (2021, posebna projekcija); Balkans Beyond Borders (BBB) Short Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Večer Društva slovenskih režiserjev - Letni kino Slovenske kinoteke (2020, posebna projekcija); Prague International Indie Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Mednarodni festival dokumentarnega filma DOKUDOC (2020, posebna projekcija); International Creative Documentary Film Festival MakeDox (2020, sprejeto v tekmovalni program); Film festival Herceg Novi - Montenegro film festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Mednarodni filmski festival Kino Otok - Isola Cinema (2020, sprejeto v tekmovalni program); Košice International Monthly Film Festival - March edition (2020, sprejeto v tekmovalni program); Luksuz festival poceni filma (2019, sprejeto v tekmovalni program); CineMAiubit International Student Film Festival (2019, sprejeto v tekmovalni program); International Student Film Festival DUKAFEST (2019, sprejeto v tekmovalni program);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2024 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Eleonora Duse (3.10.1858-21.4.1924)
Anthony Quinn (21.4.1915-3.6.2001)
I. A. L. Diamond (27.6.1920-21.4.1988)
Stanislav Rostotsky (21.4.1922-10.8.2001)
Ljerka Belak (13.2.1948-21.4.2021)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

3,100586E-02-0,4689941-0,1399994