eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Bila jednom jedna zemlja (1995)
Verdens verste menneske (2021)
Time Out of Mind (2014)
Mifune: The Last Samurai (2015)
Nočko, mami! (2021)

Nove pridobitve
V27641 (DVD)
V27640 (DVD)
A8151 - Tončka (2019, sprejemna naloga - 2. stopnja)
A8150 - Karnevalski duh, neuradna plat življenja (2021, sprejemna naloga - 2. stopnja)
A8149 - Uprizarjati Eliota z mislijo na današnji čas (2022, sprejemna naloga - 2. stopnja)

Najbolj gledani
Moliere (1978)
Time Out of Mind (2014)
My Blueberry Nights (2007)
Deserto rosso, Il (1964)
Danton (1983)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Tudi jaz vidim (2019)

I See in the Dark
Tudi jaz vidim: Damijan - Tudi jaz vidim: Foto 1 - Tudi jaz vidim: Foto 2 - Tudi jaz vidim: Foto 3 - Tudi jaz vidim: Foto 4 - Tudi jaz vidim: Foto 5 - Tudi jaz vidim: Foto 6 - Tudi jaz vidim: Foto 7 - Tudi jaz vidim: Foto 8 - Tudi jaz vidim: Ekipa 1 - Tudi jaz vidim: Ekipa 2 - Tudi jaz vidim: Ekipa 3 - Tudi jaz vidim: Ekipa 4 - Festival Shots 2020, foto 1 - Festival Shots 2020, foto 1 - ŠtuDoku - plakat B1 - Tudi jaz vidim - plakat - Tudi jaz vidim - plakat, engl - Tudi jaz vidim - podelitev na festivalu Shots -
država: Slovenija
dolžina: 16min 24s
izvorni format projekta: DCP (2K), 2,39:1, barvni, stereo
jezik: slovenščina
premiera: 20.9.2019
kratki dokumentarni film
študijska produkcija/projekt AGRFT
2. letnik 2018/2019 Documentary film implementation

Vsebina:V kratkem dokumentarnem filmu ljudje, ki so vid izgubili, gledalcu skozi intimno pripoved odstirajo pogled na svoj svet in prostor ter delijo občutke ob izgubi vida.
Opombe:Zvok je bil obdelan v 100.
Lana Bregar (režiserka)
Lana Bregar (scenaristka)
Jure Stušek (direktor fotografije)
Nika Otrin (montažerka)
Olga Toni (mentorica - za montažo)
Jožica Šmid (mentorica - za produkcijo)
Jan Zakonjšek (mentor - za režijo)
Matjaž Ivanišin (mentor - za scenaristiko)
Simon Tanšek (mentor - za snemanje)
Mia Koritnik (nastopajoča)
Damijan Vizjak (nastopajoči)
Luj Šprohar (nastopajoči)
UL AGRFT (produkcija)
Jožica Šmid (producentka - Oddelka za film in televiziji)
Jure Stušek (mojster luči)
Tristan Peloz (oblikovalec zvoka)
Jan Pirnat (fotograf - scenski)
Jure Stušek (snemalec zvoka)
Igor Iskra (snemalec zvoka - na terenu)
Jure Stušek (snemalec)
Izidor Čok (snemalec)
Luj Šprohar (avtor glasbe)
Kai Engel (avtor glasbe)
Jure Stušek (grafični oblikovalec - napisov)
Ana Kovačič (asistentka producenta)
Jan Pirnat (asistent mojstra luči)
100 d.o.o. (koprodukcija)
Metod Blejec (avtor likovne podobe)
Una Rebić (avtorica likovne podobe)
Teo Rižnar (svetovalec - za svetlobno in barvno obdelavo slike)
Jure Stušek (svetlobna in barvna obdelava slike)
Nika Otrin (izvajalka sinhronega šuma)
Lana Bregar (izvajalka sinhronega šuma)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A7468 - ŠtuDoku (plakat, čitalniška izposoja)
A7486 - ŠtuDoku (plakat, čitalniška izposoja)
A7487 - ŠtuDoku (plakat, čitalniška izposoja)
A7488 - ŠtuDoku (CD+R s fotografijami, čitalniška izposoja)
A7490 - Tudi jaz vidim (plakat, čitalniška izposoja)

Nagrade:
SHOTS Film Festival (2020) - Najboljši študentski film
SHOTS Film Festival (2020) - Najboljši dokumentarni film
Betina Film Festival (2020) - Najbolji kratkometražni međunarodni dokumentarni film
Short Sounds Film Festival 2020 (2020) - Best Sound and Music in Student Film
Kalaburagi International Short Film Festival (2020) - Special Jury Award
Stockholm International Monthly Awards July 2020 (2020) - Best Documentary Film
The Monthly Film Festival November 2019 (2019) - Best Trailer
3rd International Film Festival Porto Femme (2020) - Documentary special mention
APOX Film Festival (2020) - Short documentary movie award
5. Revija studentskog filma (2020) - Posebno priznanje Marije Kovačine
Creation International Film Festival - Winter Selection (2020) - Best Social Conscience, Short
Short of the Year - Autumn (2019) - Special Jury Mention

Prijave na festivale:
Contact International Student Film Festival (2019, sprejeto v tekmovalni program); International Student Film Festival "PiterKiT" 2019 (2019, prijavljeno); 22. Festival slovenskega filma (2019, sprejeto v spremljevalni spored); The Monthly Film Festival November 2019 (2019, sprejeto v tekmovalni program); SHORT to the Point (2019, sprejeto v tekmovalni program); Indies And IPAs (2020, sprejeto v tekmovalni program); 7. Festival svobodne video produkcije 2020 (2020, sprejeto v tekmovalni program); Short Sounds Film Festival 2020 (2020, sprejeto v tekmovalni program); Kalaburagi International Short Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Woodbury Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Story? - International Student Documentary Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); International Student Film and Video Festival of Beijing Film Academy (ISFVF) (2020, prijavljeno); FILMSCHOOLFEST MUNICH (2020, sprejeto v tekmovalni program); Ji.hlava International Documentary Film Festival (2020, zavrnjeno); CineMAiubit International Student Film Festival (2020, zavrnjeno); Creation International Film Festival - Winter Selection (2020, sprejeto v tekmovalni program); IVY Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Setting Sun Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); New Normal International Film Festival (NNIFF) (2020, sprejeto v tekmovalni program); Nordic Youth Film Festival (NUFF) (2020, sprejeto v tekmovalni program); Cheap Cuts Documentary Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); APOX Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Zlín Film Festival - International Student Film Competition “Zlín dog” (2020, sprejeto v tekmovalni program); SHOTS Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Dox On The Fox - Documentary Short Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Kansas City Underground Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); First City Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Trenton Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Filmfort - Treefort Music Fest (2020, sprejeto v tekmovalni program); First Friday Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); Diorama International Film Festival - DOX DIORAMA (2020, sprejeto v tekmovalni program); Le Festival Courts d’un soir (2020, sprejeto v tekmovalni program); KINOMORPHIA International Short Film Festival (2020, sprejeto v tekmovalni program); SEEfest - South East European Film Festival 2020 (2020, sprejeto v tekmovalni program); Nagrada Združenja filmskih snemalcev Slovenije - IRIS 2019 (2020, prijavljeno); Tel-Aviv International Student Film Festival 2020 (2020, zavrnjeno); Pula Film Festival (2020, zavrnjeno); Minsk International Film Festival "Listapad" (2020, prijavljeno); Kinoteka - Dokumentarni filmi AGRFT (2020, posebna projekcija); goEast - Festival of Central and Eastern European Film (2020, zavrnjeno); 5. Revija studentskog filma (2020, sprejeto v tekmovalni program); Premiers Plans Film Festival (2021, zavrnjeno); Mladinski center Postojna - Večer kratkih filmov AGRFT (2021, posebna projekcija); Dani slovenačkog filma - Dom kulture "Studentski grad" (2021, posebna projekcija); Dnevi kulture slepih in slabovidnih - Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Maribor (2020, posebna projekcija); 3rd International Film Festival Porto Femme (2020, sprejeto v tekmovalni program); Mednarodni festival dokumentarnega filma DOKUDOC (2020, sprejeto v tekmovalni program); Short of the Year - Autumn (2019, sprejeto v tekmovalni program); Festival svobodne video produkcije 2020 (2020, sprejeto v tekmovalni program); Mednarodni filmski festival Kino Otok - Isola Cinema (2020, sprejeto v tekmovalni program); Belgrade International Film Festival for and by people with disabilities - Bosifest (2020, sprejeto v tekmovalni program);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2022 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Tod Browning (12.7.1880-6.10.1962)
Bette Davis (5.4.1908-6.10.1989)
Karel Brišnik (6.10.1948-25.8.2013)
Valter Dragan (6.10.1965-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Nagrada za najboljšo režijo Anžetu Grčarju
Anže Grčar je za kratki igrani film In ostala je noč na mednarodnem filmskem ...

0,03125-0,453125-0,125