eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Sanje neke ptice (2017)
Mrtvi kot (2017)
skEna (2017)
Velvet Goldmine (1998)
Prazne sobe (2017)

Nove pridobitve
A6914 - Mrtvi kot (2017, projektna dokumentacija)
A6913 - Sanje neke ptice - letak (2017, letak)
A6912 - Sanje neke ptice - plakat (2017, plakat)
V23690 (DVD)
A6911 - Anja Ganja (2017, projektna dokumentacija)

Najbolj gledani
Oča (2010)
Utamaro o meguru gonin no onna (1943)
Orlando (1992)
Konec (2016)
W.R. - Misterije organizma (1971)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Rupa (2006)

Luknja / Hole, The
Nagrada Golden Frame - Kipec Nagrada Golden Frame - Kipec z diplomo Rupa, Nad luknjo - Mama in poštar nad luknjo, total Rupa, Odločanje - Stjepan v luknji premiščjuje, bližji plan Rupa, Poštar - Poštar stoji nad luknjo in gleda vanjo. Rupa, Prepričevanje - Mama in brat Božo v luknji prepričujeta Stjepana, da pride ven. Rupa, Snemanje - Ekipa na snemanju nad luknjo. Rupa, V luknji - Stjepan stroji v luknji z bombo v roki.
država: Slovenija
dolžina: 11min 5s (133m)
reference: SFC
izvorni format projekta: S-16mm, 1,77:1, barvni, DAT, stereo
jezik: hrvaščina
premiera: 21.9.2006
kratki igrani film
študijska produkcija/projekt AGRFT
4. letnik 2005/2006 FR IV.

Vsebina:Film prikazuje življenje družine, ki trpi povojne posledice. Starejši sin si je, za hišo, izkopal luknjo ter se vanjo skril. Njegova mati je zaradi tega zelo zaskrbljena, njegov mlajši brat pa se s tem ne obremenjuje preveč. S prihodom poštarja, ki prinese pismo za starejšega sina, zgodba postaja vedno bolj zapletena.
Opombe:Delovni naslov: Človek v luknji/U rupi
Marko Šantić (režiser)
Marko Šantić (scenarist)
Jure Černec (direktor fotografije)
Jurij Moškon (montažer)
Leon Lučev (igralec, Stjepan)
Božidarka Frajt (igralka, Mama)
Saša Tabaković (igralec, Poštar)
Rakan Rushaidat (igralec, Božo)
Žiga Flajs (igralec, Sin)
Stanko Kostanjevec (mentor - za montažo)
Miran Zupanič (mentor - za režijo)
Andrej Inkret (mentor - za scenaristiko)
UL AGRFT (produkcija)
Jožica Blatnik (producentka)
Miha Ferkov (scenograf)
Katja Golob (scenografinja)
Mateja Lupše Svete (kostumografinja)
Julij Zornik (oblikovalec zvoka)
Marko Feri (izvajalec glasbe)
Marko Poeschl (organizator)
Mirjam Kavčič (oblikovalka maske)
Marko Tajić (snemalec zvoka)
Frane Povirk (snemalec zvoka)
Marijan Mlakar (avtor glasbe)
RTV Slovenija (koprodukcija)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
prosto 9179 (DVD, dovoljena izposoja)
pogojno prosto 9180 (DVD, izgubljeno)
izposojeno 9181 (DVD, izposojeno)
pogojno prosto 10208 (DVD, izvirnik - ni za izposojo)
izposojeno 10209 (DVD, izposojeno)
prosto 10399 (DVD, dovoljena izposoja)
prosto 12280 (DVD, dovoljena izposoja)

Enote v arhivu FTV:
FTV1282 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1304 (Digital Betacam, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1326 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: slovenščina, PROSTO)
FTV1326 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1344 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1345 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1346 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1394 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1478 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: slovenščina, PROSTO)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A5140 - Rupa (scenarij, čitalniška izposoja)
A5141 - Rupa (snemalna knjiga, čitalniška izposoja)
A5142 - Rupa (projektna dokumentacija, čitalniška izposoja)
A5143 - Rupa (CD-ROM, čitalniška izposoja)
A5143 - Rupa (CD-R digitalna fotografija, čitalniška izposoja)
A5144 - Rupa (fotografija, čitalniška izposoja)

Nagrade:
13. Sarajevo Film Festival (2007) - Specijalno priznanje
Young Cinema Art - World Student Film festival (2007) - One of Equal Award Student Jury
10. Mostra delle scuole Europee di cinema (2008) - International Award for the Best Film

Prijave na festivale:
Filmfestival der Filmakademie Wien 2007 (2007, sprejeto v tekmovalni program); Next International Short and Medium Length Film Festival (2008, sprejeto v tekmovalni program); Young Cinema Art - World Student Film festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); Fike 2007 - Evora International Short Film Festival (2007, zavrnjeno); 13. Sarajevo Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 10. Festival Slovenskega filma (2007, sprejeto v tekmovalni program); Festival du film d'Aubagne (2008, sprejeto v tekmovalni program); KurzFilmFreunde Köln (2007, sprejeto v tekmovalni program); Zagreb film festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 17. Film Festival des osteuropäischen Films (2007, zavrnjeno); Mednarodni festival študentske filmske in video produkcije "Filofest" (2007, sprejeto v spremljevalni spored); 19. Trieste Film Festival (2008, sprejeto v tekmovalni program); 10. Mostra delle scuole Europee di cinema (2008, sprejeto v tekmovalni program); 38. Tampere Film Festival (2008, zavrnjeno); Tribeca Film Festival (2008, prijavljeno); 6. International Human Rights Film Festival of Paris (2008, zavrnjeno); Maremetraggio - International Short Film and Debut Work Festival (2008, sprejeto v tekmovalni program); Festival International de Film de Fribourg (2008, sprejeto v tekmovalni program); Internationale Kurzfilmtage Oberhausen (2008, zavrnjeno); 13. Shadowline SalernoFilmFestival (2008, sprejeto v tekmovalni program); 14. Aye Aye Film Festival (2008, prijavljeno); 14. Bradford Film Festival (2008, sprejeto v tekmovalni program); 3. International AFIA Film Festival (2008, sprejeto v tekmovalni program); 17. dani Hrvatskog filma (2008, sprejeto v tekmovalni program); Tiscali In Short Contest (2008, sprejeto v tekmovalni program); 20. Festival International du Court-Metrage des Ecoles de Cinema (2008, sprejeto v tekmovalni program); 11. Festival du Court Metrage de Bruxelles (2008, zavrnjeno); DIAGONALE Festival des Österreichischen filmsk in Graz (2008, sprejeto v tekmovalni program); 14. Medfilm Festival 2008 (2008, sprejeto v tekmovalni program); 3. Balkan Snapshots Film Festival 2008 (2008, sprejeto v tekmovalni program); Week of Balkan cinema (2009, posebna projekcija); 9. Festival Internationales des coles de cinéma (2009, sprejeto v tekmovalni program);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2017 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Auguste Lumière (19.10.1862-10.4.1954)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Potegujte se za GROSSMANNOVO NAGRADO 2017
Razpisan je scenaristični natečaj za GROSSMANNOVO NAGRADO 2017. Na natečaju ...
Oropana duša nagrajena v Leskovcu
Na 10. mednarodnem festivalu filmske režije v srbskem Leskovcu (LIFFE) ...

2,125