eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Oda petju (2019)
Egon Schiele: Tod und Mädchen (2016)
Loved (1997)
Walk with Love and Death, A (1969)
Malomeščani (2011)

Nove pridobitve
A6380 - Prešernova nagrada UL AGRFT - Akademijska Prešernova nagrada, 2015 (2015, nagrada)
V25818 - Rich and Strange / The Sorcerer's Apprentice (Seas. 7, Epis. 39) (DVD)
V25817 (DVD)
V25816 (DVD)
V25815 (DVD)

Najbolj gledani
Da xiang xi di er zuo (2018)
Bad Timing (1980)
Blade Runner (2007)
Passé, Le (2013)
Racconti di Canterbury, I (1972)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Sretan put Nedime (2005)

Good Luck Nedim
Sretan put Nedime: foto 1 - Sretan put Nedime: foto 2 - Sretan put Nedime: foto 3 - Sretan put Nedime: foto 4 - Sretan put Nedime: foto 5 - Sretan put Nedime: foto 6 - Sretan put Nedime: Ekipa, foto 2 - Sretan put Nedime: foto 7 - Sretan put Nedime: Režiser - Sretan put Nedime: Scenska -
država: Slovenija
dolžina: 12min 53s (165m)
reference: SFC
izvorni format projekta: 16mm, 1,37:1, barvni, DAT, stereo
jezik: bosanščina
premiera: 15.9.2005
kratki igrani film
študijska produkcija/projekt AGRFT
3. letnik 2004/2005 FR III.

Vsebina:Amir želi izpolniti zadnjo željo starejšemu bratu Nedimu, ki je v zadnjem stadiju raka. Bolni brat ne želi umreti v Nemčiji, ampak doma, v Bosni. Ko brata prideta na slovensko mejo, ju tam dočaka mlajši policaj. Ker Nedim nima veljavne vize, za vstop v Slovenijo, ju le ta ne sme spustiti naprej. Ker Amir ne želi razočarati svojega brata, vztrajno pregovarja policista. Mlajšemu policaju je vedno bolj jasno, da bi ju moral spustiti čez mejo.
Marko Šantić (režiser)
Goran Vojnović (scenarist)
Marko Šantić (scenarist)
Jure Černec (direktor fotografije)
Matjaž Jankovič (montažer)
Dario Varga (igralec, Starejši policaj)
Milan Pavlovič (igralec, Amir)
Tomaž Češnjevar (igralec, Nedim)
Jaka Lah (igralec, Mlajši policaj)
Stanko Kostanjevec (mentor - za montažo)
Miran Zupanič (mentor - za režijo)
Andrej Inkret (mentor - za scenaristiko)
UL AGRFT (produkcija)
Jožica Blatnik (producentka)
Julij Zornik (oblikovalec zvoka)
Aleksander Ipavec (izvajalec glasbe)
Maja Šorli (tajnica režije)
Marko Poeschl (organizator - TV Slo)
Tina Lasič Andrejević (oblikovalec maske)
Marko Tajić (snemalec zvoka)
RTV Slovenija (koprodukcija)
Marijan Mlakar (skladatelj filmske glasbe)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
pogojno prosto 6996 (DVD, izgubljeno)
pogojno prosto 7235 (DVD, izgubljeno)
izposojeno 8583 (DVD, izposojeno)
izposojeno 8584 (DVD, izposojeno)
pogojno prosto 8630 - European Film Academy Short Film 2006 (DVD, izvirnik - ni za izposojo)
prosto 8631 - European Film Academy Short Film 2006 (DVD, dovoljena izposoja)
izposojeno 8632 - European Film Academy Short Film 2006 (DVD, izposojeno)
izposojeno 11767 (DVD, izvirnik - ni za izposojo, angleški podnapisi)
izposojeno 11768 (DVD, izposojeno, angleški podnapisi)
izposojeno 11769 (DVD, izposojeno, angleški podnapisi)
izposojeno 16089 (DVD, izposojeno, angleški podnapisi)
prosto 17946 (DVD, dovoljena izposoja)
pogojno prosto 18467 (DVD, izvirnik - ni za izposojo)
prosto 18468 (DVD, dovoljena izposoja)
izposojeno 18469 (DVD, izposojeno)

Enote v arhivu FTV:
FTV1232 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1237 (Betacam IMX, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1243 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1247 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1250 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1252 (DVCam, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1266 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1268 (DVCam, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1278 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1286 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1299 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1300 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1309 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1319 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1320 (Betacam IMX, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1321 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1322 (Digital Betacam, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A4159 - Sretan put Nedime (seminar - snemalna knjiga, čitalniška izposoja)
A4160 - Sretan put Nedime (seminar - scenarij, čitalniška izposoja)
A4161 - Sretan put Nedime (seminar - projektna dokumentacija, čitalniška izposoja)
A4162 - Sretan put Nedime (fotografija (kontakt) B, čitalniška izposoja)
A4163 - Sretan put Nedime - skeni negativov (CD-ROM, čitalniška izposoja)

Nagrade:
15. Dani Hrvatskog filma (2006) - Nagrada za najboljeg debitanta
12. Sarajevo Film Festival (2006) - Nagrada Srce Sarajeva za najboljši kratki film
European Academy Short Film 2006 PRIX UIP (2006) - Nomination - Prix UIP European Academy Short Film Award
13. Regensburg Short Film Week (2006) - Special Mention Jury of the Internatioanl Competition
6. Tribeca Film Festival (2007) - Student Visionary Award
Filmfestival der Filmakademie Wien 2007 (2007) - The Best screen-play
Filmfestival der Filmakademie Wien 2007 (2007) - The Best screen-play
Shadowline Salerno Film Festival (2007) - Special Mention of Jury
Festival of Mediterranean Short Film of Tanger (2007) - Prix d'interprétation masculine
14. International Film Festival "Etiuda&Anima 2007" (2007) - The Special Golden Dinosaur for the best European school

Prijave na festivale:
KODAK Short Film Showcase (2007, zavrnjeno); 19. Festival Premiers Plans (2007, zavrnjeno); 4. International Independent Film Festival, INDIELISBOA 2007 (2007, sprejeto v tekmovalni program); Illumentation 2007 -European Film School Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 15. Dani Hrvatskog filma (2006, sprejeto v tekmovalni program); 12. Sarajevo Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); AYE AYE Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 13. Regensburg Short Film Week (2006, sprejeto v tekmovalni program); 4. International Short Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 11. Milano Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 11. International Student Film Festival Tel-Aviv (2006, sprejeto v tekmovalni program); 57a Mostra Internazionale del cortometraggio (2006, sprejeto v tekmovalni program); Zagreb Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 7. Student Film Festival Sleepwalkers (2006, sprejeto v tekmovalni program); Balkan Black Box Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 26. Internationales Festival der Filmhochschulen (2006, zavrnjeno); Internationaal Kortfilmfestival Leuven (2006, sprejeto v tekmovalni program); 24. Festival Tous Courts (2006, sprejeto v tekmovalni program); 19. Exground Filmfest (2006, sprejeto v tekmovalni program); 7. goEAST - Film Festival of Central and Eastern European Film (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Ludwigsburg European Short Film Biennale (2007, sprejeto v spremljevalni spored); 6. Tribeca Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); Next International Short and Medium Length Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); Filmfestival of Vienna 2007 (2007, sprejeto v tekmovalni program); 8. Maremetraggio - International Short Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); Shadowline Salerno Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 14. Capalbio Cinema International Short Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 26. Uppsala International Short Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Fresh Film Fest International Student Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 6. Dokufest Film festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); School Film Festival Ciezyn (2007, sprejeto v tekmovalni program); San Paolo International Film festival (2007, zavrnjeno); Festival of Mediterranean Short Film of Tanger (2007, sprejeto v tekmovalni program); Škisova tržnica (2007, sprejeto v spremljevalni spored); My Europe Film Contest (2007, sprejeto v tekmovalni program); 5. Asiana International Short Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 25. Festival Tous Courts (2007, sprejeto v spremljevalni spored); 14. International Film Festival "Etiuda&Anima 2007" (2007, sprejeto v tekmovalni program); Filmfestival der Filmakademie Wien 2007 (2007, sprejeto v tekmovalni program); Sofia Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Tampere Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Filmfest Dresden (2007, sprejeto v spremljevalni spored); European Cinema Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Festroia Int Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Belgrade Documentary and Short Film festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); International Short Film Festival of Drama (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Umea International Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Helsinki International Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Filmfestival Münster (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Aarhus Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); International Filmfest Braunschweig (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Encounters International Short Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); International Film Festival Bratislava (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Jerusalem International Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Tabor Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Panorama of European Cinema (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Panorama of European Cinema (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Kultura raztura - Teden študentske kulture v Kopru (2008, sprejeto v spremljevalni spored); 11. Festival du Court Metrage de Bruxelles (2008, zavrnjeno); 15. International Film Festival "Etiuda&Anima" (2008, posebna projekcija); 2. International Presentation of Alternative Cinema CAO AMARELO 2008 (2008, posebna projekcija); Otvorite Art-kina Croatia (2008, posebna projekcija); Slovenski filmski teden v BIH (2010, prijavljeno); European Day For Border Guards (2011, posebna projekcija); Poletne filmske projekcije v letnem kinu (2012, posebna projekcija); Prireditev dijaškega doma Tabor "Tabor na Taboru" (2012, posebna projekcija);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Jacques-Yves Cousteau (11.6.1910-25.6.1997)
Štefanija Drolc (22.12.1923-25.6.2018)
Sidney Lumet (25.6.1924-9.4.2011)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Risk prejel nagrado v Torontu
Kratki igrani film Risk (rež.Tina Novak) je prejel nagrado Best Performances ...

2,828125