eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Napravite mi zanj krsto (1993)
Tudi jaz vidim (2019)
Beli zajec, rdeči zajec (2019)
Osenniy marafon (1979)
Garderoba (2019)

Nove pridobitve
A7304 - Avokado pade daleč od drevesa (2019, magistrska naloga)
A7303 - O besedi, govoru, umetniški besedi, preteklosti, prihodnosti, smrti in odgovornemu igralcu (2019, magistrsko delo - 2. stopnja)
V26046 (DVD)
V26045 (DVD)
A7302 - Črna skrinjica: predstava zamenjanih vlog (2019, magistrsko delo - 2. stopnja)

Najbolj gledani
Pina (2011)
Soljaris (1972)
Kid, The (1921)
Danse, La (2009)
Andrej Rubljov (1966)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Quick View (2005)

Quick View
država: Slovenija
dolžina: 23min 5s (268m)
izvorni format projekta: 16mm, 1,37:1, barvni, DAT, stereo
jezik: slovenščina
premiera: 15.9.2005
kratki igrani film
študijska produkcija/projekt AGRFT
4. letnik 2004/2005 FR IV.

Vsebina:Gregor, 10-letni tenisač, je v očetovih očeh bodoči wimbledonski prvak. Seveda brez trdega treninga ne gre. Gospa Vlasta se po hčerkinem odhodu na zmenek v stanovanju počuti osamljeno. Njeno samoto zmoti sosed, ki zamenja stikalo za luč s tistim za zvonec. 23-letna Ana zamuja na pomemben družinski dogodek, koline. Anini starši nikakor ne pričakujejo, da bo čez prag pripeljala svojega novega fanta, temnopoltega baletnika Adama.
Opombe:Delovni naslov: Snežinkice.
Matjaž Ivanišin (režiser)
Matjaž Ivanišin (scenarist)
Aleš Belak (direktor fotografije)
Janez Bricelj (montažer)
Igor Samobor (igralec, Oče 1)
Mirjam Korbar Žlajpah (igralka, Mama 1)
Marinka Štern (igralka, Mama 2)
Igor Koršič (igralec, Sosed)
Viktorija Bencik Emeršič (igralka, Hči)
Jure Henigman (igralec, Fant)
Dušan Jovanović (igralec, Oče 2)
Milena Zupančič (igralka, Mama 3)
Jana Zupančič (igralka, Hči 2)
Iva Zupančič (igralka, Babica)
Christian Guerematchi (igralec, Adam)
Gojmir Lešnjak (igralec, Stric)
Gregor Breskvar (igralec, Gregor - naturščik)
Stanko Kostanjevec (mentor - za montažo)
Miran Zupanič (mentor - za režijo)
Andrej Inkret (mentor - za scenaristiko)
UL AGRFT (produkcija)
Jožica Blatnik (producentka)
Mojca Kocbek Vimos (scenograf)
Jerica Živa Puterle (kostumograf)
Hanna Preuss (oblikovalka zvoka)
Sašo Vollmaier (izvajalec glasbe)
Marko Poeschl (organizator - TV Slo)
Tina Lasič Andrejević (oblikovalec maske)
Boris Romih (snemalec zvoka)
RTV Slovenija (koprodukcija)
Gregor Stermecki (skladatelj filmske glasbe)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
izposojeno 7232 (DVD, izposojeno)
prosto 7363 (DVD, dovoljena izposoja)
prosto 8583 (DVD, dovoljena izposoja)
izposojeno 8584 (DVD, izposojeno)
izposojeno 14019 (DVD, izposojeno)
prosto 14020 (DVD, dovoljena izposoja)

Enote v arhivu FTV:
FTV1237 (Betacam IMX, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1240 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1243 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1251 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1252 (DVCam, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1256 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1259 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1268 (DVCam, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1292 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1293 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1318 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A4164 - Quick view (seminar - snemalna knjiga, čitalniška izposoja)
A4165 - Quick view (seminar - scenarij, čitalniška izposoja)
A4166 - Quick view (seminar - projektna dokumentacija, čitalniška izposoja)
A4167 - Quick view (fotografija (kontakt) B, čitalniška izposoja)
A4168 - Quick view - skeni negativov (CD-ROM, čitalniška izposoja)

Nagrade:
Prešernove nagrade UL AGRFT (2005) - Prešernova nagrada UL AGRFT
11. Festival internazionale del cortometraggio di Siena (2006) - Premio speciale per la fiction
8. Belo Horizonte International Short Film Festival (2006) - Best Script for film Quick View
8. Belo Horizonte International Short Film Festival (2006) - Best Script for film Quick View
AYE AYE Film Festival (2006) - Grand Prix
13. International Film Festival ETIUDA&ANIMA (2006) - Special Mentions
Base Film Festival (2006) - Public Award
4. International Short Film Festival (2006) - Grand Prix
11. Milano Film Festival (2006) - Menzione speciala della giuria studenti
9. Festival Slovenskega filma (2006) - Nagrada za najboljši študentski film

Prijave na festivale:
KODAK Short Film Showcase (2007, zavrnjeno); 19. Festival Premiers Plans (2007, zavrnjeno); AYE AYE Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 13. International Film Festival ETIUDA&ANIMA (2006, sprejeto v tekmovalni program); Base Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 4. International Short Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 11. Milano Film Festival (2006, sprejeto v tekmovalni program); 9. Festival Slovenskega filma (2006, prijavljeno); 11. International Student Film Festival Tel-Aviv (2006, sprejeto v tekmovalni program); 26. Internationales Festival der Filmhochschulen (2006, zavrnjeno); Mostra delle Scuole Europee di Cinema (2006, sprejeto v tekmovalni program); Internationaal Kortfilmfestival Leuven (2006, sprejeto v tekmovalni program); Ludwigsburg European Short Film Biennale (2007, zavrnjeno); Fresh Film Fest International Student Film Festival (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Škisova tržnica (2007, sprejeto v spremljevalni spored); EU-shorts, European Short Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); Trnfest 2006 (2006, sprejeto v spremljevalni spored); 11. Festival du Court Metrage de Bruxelles (2008, zavrnjeno); Biennial of Young Artists from Europe and the Mediterranean (BJCEM) (2008, sprejeto v tekmovalni program); 2. International Presentation of Alternative Cinema CAO AMARELO 2008 (2008, posebna projekcija); Teden mladih v Kranju, letni kino Stari Mayr (2010, posebna projekcija);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Stane Sever (21.11.1914-18.12.1970)
Marjan Rožanc (21.11.1930-18.9.1990)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Študentska radijska igra nagrajena v Veliki Britaniji
Maša Pelko, režiserka in avtorica priredbe radijske igre Dušana Jovanovića ...
Narezano življenje prejel posebno omembo
Kratki animirani film Narezano življenje je prejel posebno omembo Društva ...
POTEGUJTE SE ZA GROSSMANNOVO NAGRADO 2019
Razpisan je scenaristični natečaj za GROSSMANNOVO NAGRADO 2019. Na natečaju ...

2,5