eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Sanje neke ptice (2017)
Mrtvi kot (2017)
skEna (2017)
Velvet Goldmine (1998)
Prazne sobe (2017)

Nove pridobitve
A6914 - Mrtvi kot (2017, projektna dokumentacija)
A6913 - Sanje neke ptice - letak (2017, letak)
A6912 - Sanje neke ptice - plakat (2017, plakat)
V23690 (DVD)
A6911 - Anja Ganja (2017, projektna dokumentacija)

Najbolj gledani
Oča (2010)
Utamaro o meguru gonin no onna (1943)
Orlando (1992)
Konec (2016)
W.R. - Misterije organizma (1971)

Valid XHTML 1.0 Transitional

1/2 (2006)

1/2
1/2, Nikša razmišlja - Nikša sedi na postelji 1/2, Nikša strelja - Nikša strelja z vodno pištolo 1/2, Policaj  - Policaj sprašuje Nikša 1/2, Radko Polič - igralec - 1/2, Radko Polič - portret - 1/2, Radko Polič - s fotografijami -
država: Slovenija
dolžina: 22min 44s (273m)
reference: SFC
izvorni format projekta: S-16mm, 1,77:1, barvni, DAT, stereo
jezik: slovenščina
premiera: 18.9.2006
kratki igrani film
študijska produkcija/projekt AGRFT
3. letnik 2005/2006 FR III.

Vsebina:Zgodba o dveh sosedih, ki ju deli tanek zid. Klarino vsakdanje življenje se začne ob 4:30 zjutraj z dvigovanjem škripajoče rolete, preglasnimi radijskimi novicami in sesanjem stanovanja. Nikša zaradi tega zgublja živce. Človeški um je včasih sposoben proizvesti vse razen razumne, verbalne komunikacije.
Opombe:Delovni naslov: Pol kozarca riža.
Slobodan Maksimović (režiser)
Marko Šantić (scenarist)
Slobodan Maksimović (scenarist)
Almir Đikoli (direktor fotografije)
Jurij Moškon (montažer)
Helena Ferenčak (igralka, Soseda 2)
Miha Nemec (igralec, Policaj 1 )
Bojan Emeršič (igralec, Policaj 2)
Radko Polič (igralec, Nikša)
Suzana Grau (igralka, Trafikantka)
Milena Zupančič (igralka, Klara)
Štefanija Drolc (igralka, Soseda 1)
Stanko Kostanjevec (mentor - za montažo)
Miran Zupanič (mentor - za režijo)
Andrej Inkret (mentor - za scenaristiko)
UL AGRFT (produkcija)
Jožica Blatnik (producentka)
Urška Loboda (scenografinja)
Matevž Kruh (scenograf - pomočnik)
Emil Cerar (kostumograf)
Julij Zornik (oblikovalec zvoka)
Saša Lošić (izvajalec glasbe)
Mirjam Kavčič (oblikovalka maske)
Gašper Loborec (snemalec zvoka)
RTV Slovenija (koprodukcija)
Saša Lošić (skladatelj filmske glasbe)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
prosto 9179 (DVD, dovoljena izposoja)
pogojno prosto 9180 (DVD, izgubljeno)
izposojeno 9181 (DVD, izposojeno)
pogojno prosto 10208 (DVD, izvirnik - ni za izposojo)
izposojeno 10209 (DVD, izposojeno)
prosto 10399 (DVD, dovoljena izposoja)
prosto 12280 (DVD, dovoljena izposoja)
prosto 16144 (DVD, dovoljena izposoja, angleški podnapisi)

Enote v arhivu FTV:
FTV1283 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1323 (Digital Betacam, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1324 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1331 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1335 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)
FTV1336 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1342 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1343 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1347 (miniDV, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1356 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)
FTV1481 (Betacam SP, omejena izposoja, jezik podnapisov: angleščina, PROSTO)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A4957 - 1/2 (scenarij, čitalniška izposoja)
A4958 - 1/2 (scenarij, čitalniška izposoja)
A4959 - 1/2 (projektna dokumentacija, čitalniška izposoja)
A4960 - 1/2 (CD-R digitalna fotografija, čitalniška izposoja)
A4961 - 1/2 (fotografija, čitalniška izposoja)
A5625 - 1/2 (plakat, čitalniška izposoja)

Nagrade:
Kratkofil - Međunarodni festival kratkog filma (2007) - The Best Fiction Film Award
5. festival kratkog film Mostar (2007) - Special Mention of Jury

Prijave na festivale:
Filmfestival der Filmakademie Wien 2007 (2007, zavrnjeno); Skomrahi (2007, sprejeto v tekmovalni program); 60. Cannes Film Festival-Tous les cinemas du monde, Cannes (2007, sprejeto v tekmovalni program); Cinema Jove International Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); Kratkofil - Međunarodni festival kratkog filma (2007, sprejeto v tekmovalni program); Message to Man, International Film festival (2007, zavrnjeno); San Paolo International Film festival (2007, zavrnjeno); School Film Festival Ciezyn (2007, zavrnjeno); Siena International Short Film (2007, zavrnjeno); Tehran International Film Festival (2007, zavrnjeno); 15. Curtas Vila do Conde International Film Festival (2007, zavrnjeno); 3. Libertas Film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 4. International Short Film and Video Festival Naoussa (2007, sprejeto v tekmovalni program); 23. Interfilm Berlin (2007, zavrnjeno); VI Open St. Petersburg Student Film Festival (2007, zavrnjeno); Fresh Film Fest International Student Film Festival (2007, zavrnjeno); 14. International Film Festival "Etiuda&Anima 2007" (2007, zavrnjeno); Milano Film festival (2007, zavrnjeno); 14. International Film and Tv Schools' Festival MEDIASCHOOL' 2007 (2007, sprejeto v tekmovalni program); Recontres Internationales Henri Langlois (2007, zavrnjeno); 11. Avanca'07 International Meeting of Cinema, TV, Video and Multimedia (2007, zavrnjeno); 11. Ismailia Int. Festival for Doc.&Short Film (2007, zavrnjeno); 5. Bianco film Festival (2007, sprejeto v tekmovalni program); 27. Internationales Festival der Filmhochulen München (2007, sprejeto v tekmovalni program); Young Cinema Art - World Student Film festival (2007, zavrnjeno); 5. festival kratkog film Mostar (2007, sprejeto v tekmovalni program); International Locarno Film Festival, sekcija Leopard of Tommorow (2007, zavrnjeno); Festival Internacional de Curtas do Rio de Janeiro (2007, zavrnjeno); Sleepwalkers Student Film Festival (2007, zavrnjeno); Sedicicorto 4. International Film Festival Forli (2007, zavrnjeno); Regensburger kurzfilmwoche (2007, zavrnjeno); Mecal 10th International Short Film Festival of Barcelona (2007, zavrnjeno); Festival International du court métrage (2008, zavrnjeno); 5. Zagreb Film Festival (2007, prijavljeno); Festival of Mediterranean Short Film of Tanger (2007, sprejeto v tekmovalni program); International Short Film Festival In the Palace (2007, zavrnjeno); International Short Film Festival Leuven 2007 (2007, zavrnjeno); 3. International AFIA Film Festival (2008, zavrnjeno); International Short Film Festival Winterthur (2007, zavrnjeno); Festival filma in vina Ljutomer (2007, sprejeto v tekmovalni program); Haydenfilms Online Film Festival (2007, zavrnjeno); Festival Trnfest 2007 (2007, sprejeto v spremljevalni spored); 10. Festival Slovenskega filma (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Golden Horse Film Festival (2007, zavrnjeno); 10. International shortfilm festival Köln (2007, zavrnjeno); 25. Festival Tous Courts (2007, zavrnjeno); SKENA UP (2007, zavrnjeno); 21. Stuttgarter Filmwinter (2008, zavrnjeno); Manaki Brothers Film Festival (2007, zavrnjeno); 15. Festival Chileno Internacional de Cortometraje de Santiago FeSanCor (2007, sprejeto v tekmovalni program); 17. Film Festival des osteuropäischen Films (2007, zavrnjeno); 25. Festival Tous Courts (2007, sprejeto v spremljevalni spored); Mednarodni festival študentske filmske in video produkcije "Filofest" (2007, sprejeto v spremljevalni spored); 14. Aye Aye Film Festival (2008, zavrnjeno); 11. Festival du Court Metrage de Bruxelles (2008, zavrnjeno); 2. International Presentation of Alternative Cinema CAO AMARELO 2008 (2008, posebna projekcija); 8. DokuFest Film Festival (2009, sprejeto v tekmovalni program); Promocija na RTRS (Radio-televizija Republike Srpske) (2011, posebna projekcija);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2017 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Auguste Lumière (19.10.1862-10.4.1954)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Potegujte se za GROSSMANNOVO NAGRADO 2017
Razpisan je scenaristični natečaj za GROSSMANNOVO NAGRADO 2017. Na natečaju ...
Oropana duša nagrajena v Leskovcu
Na 10. mednarodnem festivalu filmske režije v srbskem Leskovcu (LIFFE) ...

2,234375