eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Apa (1966)
Independencia (2009)
Philip and His Seven Wives (2005)
Someday My Prince Will Come (2005)
Vynález zkázy (1958)

Nove pridobitve
A7256 - Slovensko mladinsko gledališče - plakat (2018, plakat)
A7255 - Zlatolaske 2019 - plakat (2019, plakat)
V25597 - Vol. 2, Disc 2 (Blu-ray)
V25598 - Vol. 2, Disc 3 (Blu-ray)
V25599 - Vol. 2, Disc 4 (Blu-ray)

Najbolj gledani
Čelovek s kino-aparatam (1929)
Gone With the Wind (1939)
Pointe courte, La (1955)
To Have and Have Not (1944)
Bronenosec Potjomkin (1925)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Strast pod bresti (1954)

Igra v treh delih (osmih slikah)
Desire Under the Elms
država: Slovenija
izvorni format projekta: črno-beli
jezik: slovenščina
premiera: 7.6.1954
gledališka uprizoritev
študijska produkcija/projekt AGRFT
4. letnik 1953/1954
Opombe:Diplomska uprizoritev slušateljev Vide Juvan. Trinajsta javna predstava.
Juro Kislinger (režiser - slušatelj 8. semestra)
Tone Homar (igralec, Efrajim Cabot)
Aleksander Krošl (igralec, Simeon)
Anton Terpin (igralec, Peter)
Franek Trefalt (igralec, Eben)
Jelica Siardova (igralka, Abbie)
Mija Janžekovič (igralka, Starejša ženska)
Rudi Kosmač (igralec, Šerif - slušatelj 2. semestra)
Polde Bibič (igralec, Šerifov pomočnik - slušatelj 2. semestra)
Danilo Benedičič (igralec, Šerifov pomočnik - slušatelj 2. semestra)
Volodja Peer (igralec, Godec - slušatelj 4. semestra)
Zlatko Šugman (igralec, I. farmar - slušatelj 4. semestra)
Andrej Jelačin (igralec, II. farmar - slušatelj 4. semestra)
Alja Tkačeva (igralka, Mlado dekle - slušateljica 4. semestra)
Vida Juvan (mentorica - dramska igra)
Eugene O'Neill (dramatik)
UL AGRFT (produkcija)
Gizela Bravničar (koreografinja - ples Efrajima Cabota)
Mile Korun (scenograf - slušatelj 6. semestra)
Fran Albreht (prevajalec)
Akademska folklorna skupina "France Marolt" (sodelujoči)
Maks Furijan (oblikovalec maske)
Polde Pavčnik (urednik - gledališkega lista)
Žarko Petan (šepetalec)
Jožica Zagorc (inspicientka)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Max Ophüls (6.5.1902-25.3.1957)
David Lean (25.3.1908-16.4.1991)
Filip Kumbatovič Kalan (25.3.1910-8.8.1989)
Roland Barthes (12.11.1915-25.3.1980)
Alberto Sordi (15.6.1920-25.3.2003)
Simone Signoret (25.3.1921-30.9.1985)
Zvest Apollonio (15.5.1935-25.3.2009)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

2,169922