eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Apa (1966)
Independencia (2009)
Philip and His Seven Wives (2005)
Someday My Prince Will Come (2005)
Vynález zkázy (1958)

Nove pridobitve
A7256 - Slovensko mladinsko gledališče - plakat (2018, plakat)
A7255 - Zlatolaske 2019 - plakat (2019, plakat)
V25597 - Vol. 2, Disc 2 (Blu-ray)
V25598 - Vol. 2, Disc 3 (Blu-ray)
V25599 - Vol. 2, Disc 4 (Blu-ray)

Najbolj gledani
Čelovek s kino-aparatam (1929)
Gone With the Wind (1939)
Pointe courte, La (1955)
To Have and Have Not (1944)
Bronenosec Potjomkin (1925)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Elektra (1958)

Drugi del trilogije
Mourning Becomes Electra
država: Slovenija
izvorni format projekta: črno-beli
jezik: slovenščina
premiera: 29.6.1958
gledališka uprizoritev
študijska produkcija/projekt AGRFT
1957/1958
Opombe:Uprizoritev slušateljev vseh semestrov pod vodstvom Ivana Jermana. Enaindvajseta javna predstava.
Janez Drozg (režiser - slušatelj 8. semestra)
Anton Petje (igralec, Adam Brant - slušatelj 4. semestra)
Tone Šolar (igralec, Seth - slušatelj 4. semestra)
Dare Ulaga (igralec, Orin - slušatelj 6. semestra)
Marijan Benedičič (igralec, Everett Hills - slušatelj 6. semestra)
Sergej Ferrari (igralec, Doktor Blake - slušatelj 6. semestra)
Marjan Hlastec (igralec, Ladijski pevec - slušatelj 6. semestra)
Emil Rižnar (igralec, Peter - slušatelj 8. semestra)
Miran Kenda (igralec, Josiah Borden - slušatelj 8. semestra)
Milena Muhič (igralec, Hazel Niles - slušateljica 2. semestra)
Marija Mencej (igralka, Ema - slušateljica 6. semestra)
Maja Druškovič (igralka, Hillsova soproga - slušateljica 6. semestra)
Breda Gostič (igralka, Christine - slušateljica 8. semestra)
Božena Weiss-Torjanac (igralka, Lavinija - slušateljica 8. semestra)
Branka Kostić (igralka, Lavinija - slušateljica 8. semestra)
Janez Jerman (mentor)
Eugene O'Neill (dramatik)
UL AGRFT (produkcija)
Mile Korun (scenograf)
Mija Jarc (kostumografinja)
Mira Mihelič (prevajalec)
Maks Furijan (oblikovalec maske)
Polde Pavčnik (urednik - gledališkega lista)
Julka Ferjan (šepetalka)
Staš Potočnik (inspicient - slušatelj 4. semestra)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A6312 - Repertoar AGRFT, O'Neil: Elektra, kopija 1 (DVD - fotografija (skeni negativov ČB), izvirnik - ni za izposojo)
A6313 - Repertoar AGRFT, O'Neil: Elektra, kopija 2 (DVD - fotografija (skeni negativov ČB), izvirnik - ni za izposojo)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Pia Mlakar (28.10.1908-24.3.2000)
Rudi Vaupotič (24.3.1919-16.7.2003)
Dario Fo (24.3.1926-)
Barbara Levstik (17.1.1950-24.3.2009)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

2,203125