eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi
Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Bara no sôretsu (1969)
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - Mimobežnice (2024)
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - Čisto pravi deček (2024)
Dan nominirancev - nagrada za mladega dramatika, 54. TSD, Kranj - grem greš greva... (2024)
Dan nominirancev - nagrada Slavka Gruma, 54. TSD, Kranj - Nezakonske matere (2024)

Nove pridobitve
A8674 - Struktura in elementi pripovedi (2024, magistrsko delo - 2. stopnja)
A8673 - Adept, letnik X, številka 1, 2023/2024 - digit. kopija (2024, revija)
A8672 - Adept, letnik X, številka 1, 2023/2024 (2024, revija)
V28063 (Blu-ray)
V28060 (Blu-ray)

Najbolj gledani
Birdman (2014)
Au hasard Balthazar (1966)
Uns et les autres, Les (1981)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Upornik (1963)

Učna ura - Slavko Grum: Upornik Učna ura - Slavko Grum: Upornik Učna ura - Slavko Grum: Upornik Učna ura - Slavko Grum: Upornik Učna ura - Slavko Grum: Upornik
država: Slovenija
izvorni format projekta: črno-beli
jezik: slovenščina
premiera: 8.4.1963
gledališka uprizoritev
študijska produkcija/projekt AGRFT
1962/1963
Opombe:Del uprizoritve Učna ura, montaže o metodi dela Akademije.
Mirko Zupančič (režiser)
Andrej Nahtigal (igralec, Študent - slušatelj 4. semestra)
Borut Alujevič (igralec, Starec - slušatelj 4. semestra)
Radko Polič (igralec, Starec - slušatelj 4. semestra)
Janez Keber (igralec, Starec - slušatelj 4. semestra)
Jože Mraz (igralec, Gost, mimoidoči - slušatelj 4. semestra)
Aleš Pavlin (igralec, Gost, mimoidoči - slušatelj 4. semestra)
Drago Kastelic (igralec, Gost, mimoidoči - slušatelj 6. semestra)
Štefan Volf (igralec, Gost, mimoidoči - slušatelj 6. semestra)
Brane Grubar (igralec, Gost, mimoidoči - slušatelj 6. semestra)
Vinko Hrastelj (igralec, Slikar - slušatelj 8. semestra)
Mito Trefalt (igralec, Natakar - slušatelj 8. semestra)
Janez Hočevar (igralec, Uradnik - slušatelj 8. semestra)
Kristijan Muck (igralec, Vojak - slušatelj 8. semestra)
Nadja Vidmar (igralec, Služkinja - slušateljica 2. semestra)
Lidija Kozlovič (igralka, Gospa - slušateljica 4. semestra)
Draga Kokot (igralka, Gost, mimoidoči - slušateljica 4. semestra)
Mojca Ribič (igralka, Gost, mimoidoči - slušateljica 4. semestra)
France Koblar (mentor)
Vladimir Kralj (mentor)
Slavko Jan (mentor)
Slavko Grum (dramatik)
UL AGRFT (produkcija)
Mile Korun (scenograf)
Alenka Bartl (kostumografinja)
Janez Jerman (urednik - gledališkega lista)
Mile Korun (asistent režiserja)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2024 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Miklós Rózsa (18.4.1907-27.7.1995)
Milena Grm (22.4.1942-18.4.2011)
James Woods (18.4.1947-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

0,03125-0,453125-0,109375