eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Golota glasu (2020)
Tebi (2020)
Se spominjaš? (1996)
Znalčki: O lovcih (2018)
Božična ujetnika (2018)

Nove pridobitve
V26558 (DVD)
V26559 (DVD)
V26557 (DVD)
V26458 (DVD)
V26557 (DVD)

Najbolj gledani
Dersu Uzala (1975)
Djävulens öga (1960)
Dekalog 2 (1988)
Paddington (2014)
Spartacus (1960)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Peklenski stroj (1965)

Igra v štirih dejanjih
La Machine infernale
Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - Peklenski stroj - skupinska -
država: Slovenija
izvorni format projekta: črno-beli
jezik: slovenščina
premiera: 28.6.1965
gledališka uprizoritev
študijska produkcija/projekt AGRFT
4. letnik 1964/1965
Opombe:Uprizoritev slušateljev Mire Danilove. Štirideseta javna predstava.
Franci Križaj (režiser - slušatelj 6. semestra)
Borut Alujevič (igralec, Oidip)
Jože Mraz (igralec, Anubis)
Bruno Vodopivec (igralec, Teiresias)
Sandi Pavlin (igralec, Kreon)
Sandi Pavlin (igralec, Duh kralja Laja)
Andrej Nahtigal (igralec, Mladi vojak)
Janez Keber (igralec, Vojak)
Mirko Bogataj (igralec, Poveljnik)
Andrej Nahtigal (igralec, Sel iz Korinta)
Janez Keber (igralec, Lajev pastir)
Jože Mraz (igralec, Glas)
Lidija Kozlovič (igralka, Jokasta)
Mojca Ribič (igralka, Sfinga)
Nataša Sirk (igralka, Sfinga)
Draga Kokot (igralka, Matrona)
Nataša Sirk (igralka, Antigona)
Mojca Ribič (igralka, Antigona)
Mira Neffat-Danilova (mentorica - dramska igra)
Slavko Jan (mentor - gledališka režija)
Jean Cocteau (dramatik)
UL AGRFT (produkcija)
Andrej Inkret (dramaturg - slušatelj 6. semestra DRMT)
Darijan Božič (skladatelj)
Mile Korun (scenograf)
Uroš Vagaja (scenograf)
Mija Jarc (kostumografinja)
Radojka Vrančič (prevajalka)
Maks Furijan (oblikovalec maske)
Francè Brenk (urednik - gledališkega lista)
Mija Kastelic (šepetalec)
Voja Soldatović (inspicient - slušatelj 2. semestra GLR)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A307 - Peklenski stroj (fotografija (negativ) ČB, izvirnik - ni za izposojo)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2020 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Laurence Olivier (22.5.1907-11.7.1989)
Jafar Panahi (11.7.1960-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Matjaž Jamnik nominiran za Ime tedna
Val 202 je nominiral Matjaža Jamnika, režiserja filma Nihče ni rekel, ...
Nihče ni rekel, da te moram imeti rad v Cannesu
Kratki igrani film "Nihče ni rekel, da te moram imeti rad" (Matjaž Jamnik, ...

2,4375