eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi
Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Three Daughters (1949)
Eli Eli (1940)
Motel the Operator (1940)
Her Second Mother (1940)
Yiddish King Lear, The (1935)

Nove pridobitve
V28141 - Jewish Soul, The - disc 5 (Blu-ray)
V28140 - Jewish Soul, The - disc 4 (Blu-ray)
V28139 - Jewish Soul, The - disc 3 (Blu-ray)
V28138 - Jewish Soul, The - disc 2 (Blu-ray)
V28137 - Jewish Soul, The - disc 1 (Blu-ray)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Daritev na grobu (1993)

država: Slovenija
izvorni format projekta: barvni
jezik: slovenščina
premiera: 16.8.1993
gledališka uprizoritev
študijska produkcija/projekt AGRFT
3. letnik 1992/1993 DIUB + GLR III.

Opombe:20. Ohridski poletni gledališki festival (mednarodna gledališka kolonija). Daritev na grobu je bila uprizorjena kot del sestavni del Oresteje; 1. del (Agamemnon) so uprizorili študentje bolgarske akademije, 3. del (Makedonci) pa študentje makedonske akademije. Trilogija je bila odigrana na vrhu Samuelove palače v produkciji Ohridskega leta. Predstava je (samostojna) gostovala v izvorni zasedbi v Simonovem zalivu (21.7.1994), z nekaj spremembami v zasedbi pa so predstavo odigrali tudi na MOTu (Mlad otvoren teatar) v Skopju (8.10.1993).
Sebastijan Horvat (režiser)
Maša Žilavec (igralka, Klitaemnestra)
Polona Juh (igralka, Elektra)
Gašper Tič (igralec, Orest)
Gorazd Jakomini (igralec, Agamemnon)
Aleš Kolar (igralec, Zbor)
Barbara Cerar (igralka, Zbor)
Tina Gorenjak (igralka, Zbor)
Janko Petrovec (igralec, Zbor)
Ivan Peternelj (igralec, Orest - alternacija G. Tiča v Skopju)
Janja Majzelj (igralka, Zbor - alternacija J. Petrovca v Skopju)
Dušan Jovanović (mentor)
Ajshil (dramatik)
UL AGRFT (produkcija)
Klavdija Zupan (dramaturginja)
Uršula Teržan (koreografinja)
Iztok Vadnjal (kostumograf)
Drago Ivanuša (avtor glasbe)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
izposojeno 911 (VHS, izposojeno)
prosto 941 (VHS, dovoljena izposoja)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2024 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Jane Austen (16.12.1775-18.7.1817)
Jean Negulesco (26.2.1900-18.7.1993)
Dušan Povh (27.3.1921-18.7.2000)
Richard Leacock (18.7.1921-23.3.2011)
Edward Bond (18.7.1934-)
Paul Verhoeven (18.7.1938-)
Boris Jurjaševič (18.7.1955-)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

Novice
Nagrada za najboljšo predstavo po izboru občinstva
Na 5. Festivalu FUGA, ki je potekal od 10. do 15. julija 2024 v Kopru, ...

0,03125-0,4609375-0,140625