eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
V Vrtincu (1994)
Zoe (2018)
Goldene Handschuh, Der (2019)
Traducteurs, Les (2019)
Sibyl (2019)

Nove pridobitve
A7774 - Dokumenti za vpis na 2. stopnjo Montaža (2013, sprejemna naloga - 2. stopnja)
A7773 - Dokumenti za vpis na 2. stopnjo Scenaristike (2013, sprejemna naloga - 2. stopnja)
A7772 - Dokumenti za vpis na 2. stopnjo TV režije (2013, sprejemna naloga - 2. stopnja)
V26930 - 18. oddaja / 8. oddaja (DVD)
V26929 - 18. oddaja / 8. oddaja (DVD)

Najbolj gledani
Japón (2002)
Gomera, La (2019)
Thirty Two Short Films About Glenn Gould (1993)
Bedtime Story (1964)
Jing čiong (2002)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Etuda za filmarja in plesalko (1980)

država: Slovenija
dolžina: 12min (132m)
reference: SFC | Arhiv RS
izvorni format projekta: 16mm, 1,37:1, barvni, comopt, mono
jezik: slovenščina
kratki dokumentarni film
študijska produkcija/projekt AGRFT
2. letnik 1979/1980 OFR II.

Vsebina:»Etuda za filmarja in plesalko« Borisa Jurjaševiča je zelo osebna izpoved o delu mlade plesalke, polno zanimivih podrobnosti, ki podpirajo živahno poglobljeno zgodbo. Gre spet za enega od filmov, ki so bili med obilno nagrajevanimi, k čemur je temeljito pripomogel snemalec Zoran Hochstätter s čisto in likovno dovršeno upodobitvijo in lepo barvno usklajenimi slikovnimi prvinami.
Boris Jurjaševič (režiser)
Boris Jurjaševič (scenarist)
Zoran Hochstatter (direktor fotografije)
Boris Jurjaševič (montažer)
Matjaž Klopčič (mentor)
Petra Plečko (nastopajoča)
Mišo Hochstätter (nastopajoči)
Jasna Hribernik (nastopajoča)
Tina Mušič (nastopajoča)
Barbara Plečko (nastopajoči)
Silvana Rojko (nastopajoča)
Andreja Pisnik (nastopajoča)
Irena Smole (nastopajoča)
UL AGRFT (produkcija)
Marjan Horvat (oblikovalec zvoka)
Jana Kavčič (organizatorka)
Marjan Horvat (snemalec zvoka)
John Coltrane (avtor glasbe)
Jasna Hribernik (asistentka režiserke/ja)
Ljubomir Stamenković (oblikovalec luči)
Danilo Škofič (oblikovalec luči)
Dušan Ivanišin (asistent snemalca)

Enote za izposojo iz Videoteke AGRFT:
prosto 1320 (VHS, dovoljena izposoja)
izposojeno 1914 (VHS, izposojeno)
prosto 5452 (VHS, dovoljena izposoja)
pogojno prosto 8703 (DVD, izvirnik - ni za izposojo)
prosto 11392 (DVD, dovoljena izposoja)
prosto 11393 (DVD, dovoljena izposoja)

Enote v arhivu FTV:
FTV1015 (Betacam SP, omejena izposoja, PROSTO)

Nagrade:
8. Teden domačega filma (1980) - Posebna priznanje Metoda Badjure za najbolj celovitega filmskega avtorja
Prešernove nagrade UL (1981) - Prešernova nagrada UL 1981

Prijave na festivale:
8. Teden domačega filma (1980, sprejeto v tekmovalni program);

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2021 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Eleonora Duse (3.10.1858-21.4.1924)
Anthony Quinn (21.4.1915-3.6.2001)
I. A. L. Diamond (27.6.1920-21.4.1988)
Stanislav Rostotsky (21.4.1922-10.8.2001)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

2,688