eKumba

menu
     Slovenski 

     Login

     Help

     Colophon     
Quick Search
  Search

Official Hours
Official working hours of both Theatre Archive and Videotheque:
Monday10am-1pm
Wednesday10am-1pm

Last Entries
Hu die fu ren (2009)
Bu san (2003)
Stanovanje 33 (2022)
"Krik: Prvi glas" (2022)
Kaze no naka no mendori (1948)

New Archive Items
A8171 - Interpretacija: Sožitje vokalne tehnike, glasbene kompozicije (2022, )
V27694 (Blu-ray disc)
A8170 - Discipliniranost režijske pripovedi Mateje Koležnik - digitalna kopija (2022, )
A8169 - Discipliniranost režijske pripovedi Mateje Koležnik (2022, )
A8168 - Romantične duše (2022, shooting script)

Most Wanted
Gladiator (2000)
Powaqquatsi: Life out of Balance (1988)
Gisaengchung (2019)
Divine Horsemen: The Living Gods of Haiti (1985)
Dance, Girl, Dance (extract) (1940)

Valid XHTML 1.0 Transitional

SNG Drama Ljubljana



Projects:
Legionarji (1904, Production Company)
Tajfun (1910, Production Company)
Pepelka ali Stekleni čeveljček / Aschenbrödel (1919, Production Company)
Kralj na Betajnovi (1922, Production Company)
Judita / Judith (1923, Production Company)
Osma žena / La Huitieme femme de Barbe-Bleue (1923, Production Company)
Othello / Othello, the Moore of Venice (1923, Production Company)
Kar hočete ali Na večer svetih treh kraljev / Twelfth Night or What You Will (1923, Production Company)
Veronika Deseniška (1924, Production Company)
Periferija / Periferie (1925, Production Company)
John Gabriel Borkman (1926, Production Company)
Idiot (1926, Production Company)
Macbeth (1926, Production Company)
Obrt gospe Warrenove / Mrs. Warren's profession (1926, Production Company)
Ana Christie / Anna Christie (1926, Production Company)
Triglavska bajka (1926, Production Company)
Gobsek / Gobseck (1927, Production Company)
Polnoč / Ponoć (1927, Production Company)
Sneguljčica / Schneewittchen (1927, Production Company)
Cyrano de Bergerac (1928, Production Company)
Herman Celjski (1928, Production Company)
Dobri vojak Švejk (1928, Production Company)
Kukuli (1928, Production Company)
Krog s kredo / Die Kreidekreis (1928, Production Company)
Lepa Vida (1928, Production Company)
INRI (1928, Production Company)
Dantonova smrt / Dantons Tod (1929, Production Company)
Piskač se smeje / The Piper Laugh (1929, Production Company)
Faust (1929, Production Company)
Življenje je lepo / La vie est belle (1929, Production Company)
Don Karlos (1929, Production Company)
Strahovi / Gengangere (1929, Production Company)
Velika abeceda uspeha / Monsieur Topaze (1929, Production Company)
Brez ljubezni / Bez ljubavi (1929, Production Company)
Svitanje (1929, Production Company)
Bitka / La Bataille (1929, Production Company)
Nevesta s krono / Kronbruden (1929, Production Company)
Grob neznanega vojaka / Le Tombeau sous l'Arc de Triomphe (1929, Production Company)
Glavni dobitek (1930, Production Company)
Vihar / The Tempest (1930, Production Company)
Vdova Rošlinka (1930, Production Company)
Sveti plamen / The Sacred Flame (1930, Production Company)
Sen kresne noči / A Midsummer Night's Dream (1930, Production Company)
Mladoletje (1930, Production Company)
Razbojniki / Die Räuber (1930, Production Company)
Mercadet (1930, Production Company)
Za ljubezen so zdravila / Liebesgeschichte und Heiratssachen (1930, Production Company)
Kraljična Haris (1930, Production Company)
Serija A-000001 (Ljubina srečka) (1930, Production Company)
Cvrček za pečjo / The cricket on the hearth (1930, Production Company)
Konec poti / Journey's end (1930, Production Company)
Gospoda Glembajevi (1931, Production Company)
Slehernik / Das alte Spiel von Jedermann (1931, Production Company)
Dogodek v mestu Gogi (1931, Production Company)
Kralj na Betajnovi (1931, Production Company)
Brez tretjega / Bez trećeg (1931, Production Company)
Vzrok / Die Ursache (1931, Production Company)
Zeleni kakadu / Der grüne Kakadu (1931, Production Company)
Takšna je prava (1931, Production Company)
Pri belem konjičku / Im weissen Rössl (1931, Production Company)
Trije vaški svetniki / Die drei Dorfheiligen (1931, Production Company)
Juntez (1931, Production Company)
Divji lovec (1931, Production Company)
Carjevič Aleksej / Petr i Aleksej (1932, Production Company)
Kar hočete / Twelfth Night or What You Will (1932, Production Company)
Veseli vinograd / Der fröhliche Weinberg (1932, Production Company)
Celjski grofje (1932, Production Company)
Sveta Ivana (1933, Production Company)
Praznik cvetočih češenj / Das Kirschblütenfest (1933, Production Company)
Matiček se ženi (1934, Production Company)
Žalujoči ostali / Ožalošćena porodica (1934, Production Company)
Waterloo (1934, Production Company)
Siromakovo jagnje / Das Lamm des Armen (1935, Production Company)
Beneški trgovec / The Merchant of Venice (1935, Production Company)
Kralj Edip / Ödipus und die Sphinx (1935, Production Company)
Moliere (1935, Production Company)
Postržek / Scampolo (1935, Production Company)
Sluga dveh gospodov / Il servitore di due padroni (1935, Production Company)
Frak ali Od krojačka do ministra (1935, Production Company)
V času obiskanja (1935, Production Company)
Juarez in Maksimiljan / Juarez und Maximilian (1936, Production Company)
Prva legija / The First Legion (1936, Production Company)
Kralj Lear / King Lear (1936, Production Company)
Gozd / Les (1936, Production Company)
Florentinski slamnik / Le Chapeau de paille d'Italie (1936, Production Company)
Korajža velja! (1936, Production Company)
Za narodov blagor (1936, Production Company)
Dies irae (1936, Production Company)
Konjeniška patrola / Jízdni hlídka (1936, Production Company)
Tudi Lela bo nosila klobuk / I Lela će nositi kapelin (1936, Production Company)
Simfonija 1937 / Dinner at eight (1937, Production Company)
Rivala / What price glory (1937, Production Company)
Bela bolezen / Bílá nemoc (1937, Production Company)
Matura (1937, Production Company)
Dež in vihar (1937, Production Company)
Velika skušnjava (1939, Production Company)
Kozarec vode / Le verre d'eau (1939, Production Company)
Hamlet (1940, Production Company)
Revizor (1940, Production Company)
Partija šaha (1940, Production Company)
Lepa Vida (1940, Production Company)
Othello (1941, Production Company)
Hamlet (1941, Production Company)
Protekcija (1941, Production Company)
Gradbenik Solnes / Bygmester Solness (1942, Production Company)
Večno mlada Saloma / Nascita di Salomé (1942, Production Company)
Primer dr. Hirna / Il caso del dott. Hirn (1942, Production Company)
Voda (1942, Production Company)
Šola za žene (1942, Production Company)
Normanski junaki / Haermaendene paa Helgeland (1943, Production Company)
Maria Stuart (1944, Production Company)
Kozarec vode / Le verre d'eau ou Les effets et les causes (1944, Production Company)
September (1944, Production Company)
Zemlja / Erde (1944, Production Company)
Svet brez sovraštva (1945, Production Company)
Mati / Matka (1945, Production Company)
Zimska pravljica / The Winter's Tale (1946, Production Company)
V agoniji (1946, Production Company)
Velika puntarija (1946, Production Company)
Gospoda Glembajevi (1946, Production Company)
Učene ženske / Les femmes savantes (1946, Production Company)
Tartuffe (1947, Production Company)
Hudičev učenec / The Devil's Disciple (1947, Production Company)
Rusko vprašanje / Russkij vopros (1947, Production Company)
Tugomer (1947, Production Company)
Še tak lisjak se nazadnje ujame / Na vsjakogo mudreca dovol'no prostoty (1947, Production Company)
Gospa ministrica / Gospođa ministarka (1947, Production Company)
Na straži (1947, Production Company)
V tajgi / Dalëkoe (1947, Production Company)
Miklova Zala (1947, Production Company)
Kralj na Betajnovi (1947, Production Company)
Hamlet (1948, Production Company)
Vida Grantova (1948, Production Company)
Kranjski komedijanti (1948, Production Company)
Šola za obrekovanje / The School for Scandal (1948, Production Company)
Mesec dni na kmetih / Mesjac v derevne (1948, Production Company)
Otok miru / Ostorv mira (1948, Production Company)
Za srečo tistih, ki so na morju / Za teh, kto v more! (1948, Production Company)
Hlapci (1948, Production Company)
Kralj Lear / King Lear (1949, Production Company)
Gorje pametnemu / Gore ot uma (1949, Production Company)
Za narodov blagor (1949, Production Company)
Celjski grofje (1950, Production Company)
Dom Bernarde Albe / La Casa de Bernarda Alba (1950, Production Company)
Goreče srce / Gorjačee serdce (1950, Production Company)
Egmont (1950, Production Company)
Volpone / Volpone or The Fox (1951, Production Company)
Vučjak (1951, Production Company)
Stebri družbe / Samfundets Stötter (1951, Production Company)
Povabilo v grad / L'invitation au château (1952, Production Company)
Rihard tretji / Rihard III (1952, Production Company)
Krefli (1952, Production Company)
V agoniji (1953, Production Company)
Tak kakor vsi / Un Homme comme les autres (1953, Production Company)
Britanik / Britannicus (1953, Production Company)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (1953, Production Company)
Zlati oktober (1954, Production Company)
Molčeča usta / Johnny Belinda (1954, Production Company)
Vasa Železnova / Vassa Železnova (1954, Production Company)
Giocondin nasmeh / The Gioconda Smile (1954, Production Company)
Dekliška ura / The Children's Hour (1955, Production Company)
Na koncu poti / Na kraju puta (1955, Production Company)
Mandragola (1955, Production Company)
Elizabeta Angleška / Elisabeth von England (1955, Production Company)
Norica iz Chaillota / La folle de Chaillot (1956, Production Company)
Tri sestre / Tri sestry (1956, Production Company)
Striček Vanja / Djadja Vanja (1957, Production Company)
Kavkaški krog s kredo / Der kaukasische Kreidekreis (1957, Production Company)
Odstranite norca! / Take the Fool Away! (1957, Production Company)
Krefli (1957, Production Company)
Optimistična tragedija / Optimističeskaja tragedija (1957, Production Company)
Poletje v Nohantu / Lato w Nohant (1958, Production Company)
Ana Karenina / Anna Karenina (1958, Production Company)
Don Karlos / Don Carlos, Infant von Spanien (1959, Production Company)
Yerma (1959, Production Company)
Orfej se spušča / Orpheus Descending (1960, Production Company)
Grozdna jagoda v soncu / A Raisin in the Sun (1960, Production Company)
Avtobiografija / Autobiografija (1961, Production Company)
Zunaj pred durmi / Draussen vor der Tür (1961, Production Company)
Kralj Lear (1964, Production Company)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (1966, Production Company)
Hlapci (1967, Production Company)
Miss Jenny Love / Miss Jenny Love (1967, Production Company)
Kongres (1968, Production Company)
Oresteia / Oresteia (1968, Production Company)
Žabe ali prilika o ubogem Lazarju (1970, Production Company)
Volpone ali Lisjak / Volpone or The Fox (1970, Production Company)
Leda (1971, Production Company)
Kralj na Betajnovi (1975, Production Company)
Staromodna komedija (1977, Production Company)
Profesor Klepec (1979, Production Company)
Voranc (1980, Production Company)
Hlapci (1980, Production Company)
Mlada Breda (1982, Production Company)
Disident Arnož in njegovi (1982, Production Company)
Zlata čeveljčka (1983, Production Company)
Barillonova poroka (1984, Production Company)
Veliki briljantni valček (1985, Production Company)
Malomeščanska svatba / Kleinbuergerhochzeit, Die (1985, Production Company)
Dantonov primer (1985, Production Company)
Dogodek v mestu Gogi (1986, Production Company)
Kalevala (1986, Production Company)
Stričkove sanje (1987, Production Company)
Orkester (1987, Production Company)
Zapiski blazneža (1987, Production Company)
Volčji čas ljubezni (1988, Production Company)
Zid, jezero (1989, Production Company)
Za jezom neba (1989, Production Company)
Sanacija (1990, Production Company)
Samorog (1992, Production Company)
Zaigraj še enkrat, Sam / Play It Again, Sam (1992, Production Company)
Kralj Lear (1992, Production Company)
Timon Atenski (1992, Production Company)
Antigona (1993, Production Company)
Ljubiti (1993, Production Company)
Ali bog laja (1994, Production Company)
Kralj Henrik IV. (1994, Production Company)
Hamlet / Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark, The (1994, Production Company)
Hlapci (1995, Production Company)
Inštrukcija / La leçon (1995, Production Company)
Ozri se v gnevu (1996, Production Company)
Obisk / Parafraza no-igre NANDŽO Jukia Mišime (1997, Production Company)
Macbeth / Macbeth (1997, Production Company)
Portimão (1999, Production Company)
Dostojevski: Idiot (1999, Production Company)
Vladimir / Vladimir (1999, Production Company)
Ta veseli dan ali Matiček se ženi (1999, Production Company)
Vihar / Tempest, The (1999, Production Company)
Škofjeloški pasijon (2000, Production Company)
Čakajoč Godota / Waiting for Godot (2000, Production Company)
Berenika (2000, Production Company)
Noži v kurah / Knives in Hens (2001, Production Company)
Othello / Othello (2001, Production Company)
Večer literature Kristjana Mucka (2001, Production Company)
Jez / Weir, The (2001, Production Company)
Opera za tri groše / Dreigroschenoper, Die (2001, Production Company)
Kasandra (2001, Production Company)
Ritter, Dene, Voss / Ritter, Dene, Voss (2001, Production Company)
Daleč stran / Far Away (2002, Production Company)
Psihoza 4.48 (2002, Production Company)
O, krasni dnevi / Oh, Les Beaux Jours (2003, Production Company)
Šolski zvezek / Grand Cahier, Le (2003, Production Company)
Kralj Ojdipus (2004, Production Company)
Hodnik (2004, Production Company)
Zgodbe iz Dunajskega gozda / Geschichten aus dem Wiener Wald (2004, Production Company)
Learning Europe (2004, Production Company)
Alamut / Alamut (2005, Production Company)
Katarina, pav in jezuit (2005, Production Company)
Fužinski bluz (2005, Production Company)
Črimekundan ali brezmadežni / Tibetanski misterij (2005, Production Company)
En španski komad / Una piece espagnole (2005, Production Company)
Ana Karenina (2006, Production Company)
Podzemni bluz. Drama postaj. / Untertagblues. Ein Stationendrama. (2006, Production Company)
Smoletov vrt (2006, Production Company)
Tartuffe ali prevarant (2007, Production Company)
Bog masakra / Dieu du Carnage, Le (2007, Production Company)
Jagababa (2007, Production Company)
Življenje podeželskih plejbojev po drugi svetovni vojni ali Tuje hočemo-svojega ne damo (2008, Production Company)
Moč navade / Macht der Gewohnheit, Die (2008, Production Company)
Markiza de Sade / Sado Koshaku Fujin (2008, Production Company)
Jaltska igra. Poigra. (2008, Production Company)
Niha ura tiha (2008, Production Company)
Bostonska naveza / Boston Marriage (2009, Production Company)
Oresteja (2009, Production Company)
Barčica za punčke / Brod za lutke (izvr.) (2009, Production Company)
Platonov (2010, Production Company)
Totenbirt (2010, Production Company)
Možé, arhivist (2011, Production Company)
November (2011, Production Company)
Zang Tumb Tuuum (2012, Production Company)
Rdeča / Red (2012, Production Company)
Gospoda Glembajevi / Gospoda Glembajevi (2012, Production Company)
Hamlet / Hamlet (2013, Production Company)
Tri sestre (2013, Production Company)
Boris, Milena, Radko (2013, Production Company)
Vsa ta ljubezen (2014, Participating)
Medeja / Medea (2014, Production Company)
Tugomer (2014, Production Company)
Rihard III. + II. (2014, Production Company)
Čiščenje idiota (2015, Co-Production Company)
Gozd se svetlika (2015, Co-Production Company)
Jaz ali kdo drug (2015, Co-Production Company)
V republiki sreče / In the Republic of Happiness (2015, Production Company)
Grad / Castle, The / Schloss, Das (2015, Production Company)
Faust (2015, Production Company)
Iliada (2015, Production Company)
Jugoslavija, moja dežela (2015, Production Company)
Soneti (2016, Co-Production Company)
Kralj Ubu (2016, Production Company)
Hlapci / Serfs, The (2017, Production Company)
Biblija, prvi poskus / Bible, the First Attempt (2017, Production Company)
Vojna in mir (2017, Production Company)
Se mi vsaj ni treba poljubljati (2018, Participating)
Antiprojekt Unesco (2019, Participating)
Ali: Strah ti poje dušo / Ali: Fear Eats Yours Soul (2019, Production Company)
Simpozij (2019, Co-Producer)

Items to borrow from AGRFT Archives:
A1165 - Courteline na odru slovenske Drame (seminar - synopsis, Subject of discussion)
A911 - Thornton Wilder na slovenskih odrih (seminar - student paper, Subject of discussion)
A3173 - Uspešnice SNG Drame med leti 1919 in 1941 (seminar - synopsis, Subject of discussion)
A3262 - Mali oder, 1 (seminar - synopsis, Subject of discussion)
A3470 - Mali oder, 2 (seminar - student paper, Subject of discussion)
A3350 - Kulturni molk v Drami narodnega gledališča in posledice po njej (seminar - student paper, Subject of discussion)
A4532 - Mala drama, 3 (seminar - student paper, Subject of discussion)
A3606 - Pregled gledališke kritike ob uprizoritvah ljubljanske Drame med leti 1945 in 1969 (graduation thesis, Subject of discussion)
A3607 - Lojze Rozman - Igralec (graduation thesis, Subject of discussion)
A4329 - Repertoarna politika SNG Drama Ljubljana: "fenomen" dramatizacija (seminar - student paper, Subject of discussion)
A4920 - William Shakespeare: Romeo in Julija (seminar - excercises, Subject of discussion)
A4917 - Pohujšanje v dolini Šentflorjanski (seminar - excercises, Subject of discussion)
A4941 - Hlapci (seminar - excercises, Subject of discussion)
A5382 - Macbeth (seminar - student paper, Subject of discussion)
A6822 - Ivo Ban (, Producer)
A6821 - Dare Valič (, Producer)
A6823 - Marko Okorn (, Producer)
A6903 - Dramaturški dnevnik za uprizoritev Grozljivi gost (project documentation, Producer)

Advanced Search

Search string:  
find persons
find projects
find items
find ALL search strings
find ANY search string
Idea: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2022 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. All Rights Reserved.
All data & media contained herein are property of UL Akademija za gledališče, radio, film in televizijo.
Permission for any kind of use must be granted from UL AGRFT in written form.
On This Day
Ken Russell (3.7.1927-27.11.2011)
Bruce Lee (27.11.1940-20.7.1973)
Jimi Hendrix (27.11.1942-18.9.1970)
Kathryn Bigelow (27.11.1951-)

Theatre Catalogue
In Slovenian Theatre Catalogue you can search for theatre performances by production company or theatre season.
Theatre:
Season:

News
Posebna omemba kratkemu igranemu filmu Soseda
Kratki igrani film Soseda je prejel posebno omembo na festivalu 2022 Student ...

-0,421875-0,078125