eKumba

menu
     Slovenski 

     Login

     Help

     Colophon     
Quick Search
  Search

Official Hours
Official working hours of both Theatre Archive and Videotheque:
Monday10am-1pm
Wednesday10am-1pm

Last Entries
Apa (1966)
Independencia (2009)
Philip and His Seven Wives (2005)
Someday My Prince Will Come (2005)
Vynález zkázy (1958)

New Archive Items
A7256 - Slovensko mladinsko gledališče - plakat (2018, poster)
A7255 - Zlatolaske 2019 - plakat (2019, poster)
V25597 - Vol. 2, Disc 2 (Blu-ray disc)
V25598 - Vol. 2, Disc 3 (Blu-ray disc)
V25599 - Vol. 2, Disc 4 (Blu-ray disc)

Most Wanted
Čelovek s kino-aparatam (1929)
Gone With the Wind (1939)
Pointe courte, La (1955)
To Have and Have Not (1944)
Bronenosec Potjomkin (1925)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Mile Korun

Cervantes: Tri medigre - akademijsko občinstvo Dež in vihar - Gospoda Glembajevi, Nora - Skupinska slika ustvarjalcev Hamlet - Hamlet - Skupinska slika ustvarjalcev Kaj je resnica - skupinska - Kartoteka - Skupinska slika ustvarjalcev Peklenski stroj - skupinska - Podstrešje - skupinska - Prešernove nagrade - 1985 Prešernove nagrade - 1985 Služkinji - skupinska Spomini na Avgusta Cesarca - skupinska - Stekleni zverinjak - Skupinska slika ustvarjalcev V gnevu se ozri - skupinska -


Projects:
Striček Vanja (1952, Actor)
Hudičev učenec (1952, Actor)
Ljudomrznik; Tartuffe; Smešne precioze (1952, Actor, Actor)
Gospodična Julija / Fröken Julie (1953, Set Designer)
Nalagani soprog / How He Lied to Her Husband (1953, Set Designer)
Dež in vihar / The Wind and the Rain (1953, Set Designer)
Strast pod bresti / Desire Under the Elms (1954, Set Designer)
Poslednja noč / La nuit des hommes (1954, Set Designer)
Monologi (1954, Set Designer)
Bele noči (1955, Set Designer)
Sganarelle ali Namišljeni rogonosec / Sganarelle ou le Cocu imaginaire (1955, Set Designer, Director)
Češnjev vrt / Višnevyj sad (1957, Set Designer)
Elektra / Mourning Becomes Electra (1958, Set Designer)
Sluga dveh gospodov (1958, Set Designer)
Don Juan v peklu / Don Juan in Hell (1962, Set Designer)
Učna ura (1963, Assistant Director, Set Designer)
Upornik (1963, Set Designer, Assistant Director)
Kralj Lear (1964, Director)
Oblast / Vlast (1964, Set Designer)
Dva lopova / Dva lopova (1964, Set Designer)
Spomini na Avgusta Cesarca (1964, Director)
Pohujšanje v dolini Šentflorjanski : montaža / Korunova Pohujšanja - odlomki (1965, Director)
Peklenski stroj / La Machine infernale (1965, Set Designer)
Oresteia / Oresteia (1968, Set Designer, Director)
Žabe ali prilika o ubogem Lazarju (1970, Director)
Antigona (1971, Director)
Vilinček z Lune (1972, Director)
Androkles in lev (1973, Director)
Izgubljeni sin (1974, Director)
Pohujšanje v dolini Šentflorjanski (1976, Director)
Zmaj (1976, Director)
Grbavec (1979, Director)
Lepa Vida (1979, Director)
Voranc (1980, Director)
Prevzgoja srca (1980, Director)
Hlapci (1980, Director)
Nocoj bomo improvizirali (1981, Director)
Namišljeni bolnik (1982, Director)
Zlata čeveljčka (1983, Director)
Hamlet (1984, Director)
Šest oseb išče avtorja (1985, Director)
Kar hočete (1986, Set Designer, Director)
Razbiti vrč / Zerbrochene Krug, Der (1986, Director)
Ljudožerci (1987, Director, Set Designer)
Helios (1988, Featured)
Pesnikova žena prihaja (1989, Director)
Potohodec (1990, Director)
Umetniški večer: Gledališče Mileta Koruna (1992, Portrayee)
Henrik IV. (1993, Director)
Za narodov blagor (1994, Director)
Kralj na Betajnovi (1994, Director)
Pred upokojitvijo (1995, Director)
Hlapci (1995, Director)
Gorgonin dar / Gift of the Gorgon (1996, Director)
Ne/znani oder 14.5.96 - AGRFT 50 let (1996, Featured)
Ne/znani oder - Borštnikovo srečanje (1996, Featured)
Ne/znani oder - Premiere (1997, Featured)
Tartuffe (1997, Director)
Striček Vanja (1997, Director)
Podelitev BS / Veno Taufer (1998, Participating)
Razbiti vrč / Der zerbrochne Krug (1999, Director)
Dostojevski: Idiot (1999, Director)
Prizori iz zakonskega življenja (2000, Director)
Dogodek v mestu Gogi (2001, Director)
Jez / Weir, The (2001, Director)
Kralj Ojdipus (2004, Director)
Bratje Karamazovi / The Brothers Karamazov (2006, Dramatisation by)
Umetnost igre (2007, Featured)
Namišljeni bolnik (2011, Director)

Mentoring Work:
Medigre: Budni stražnik (1963), Medigre: Salamanška jama / La cueva de Salamanca (1963), Medigre: Dva jezičneža / El Rufián dichoso (1963), Medigre: Čudežno gledališče / El retablo de las maravillas (1963), Oblast / Vlast (1964), Dva lopova / Dva lopova (1964), Skušnja ali kaznovana ljubezen / La Répétition ou l'amour puni (1965), Peskovnik / The Sandbox (1965), Margareta / La Marguerite (1965), Feniks preveč / A Phoenix Too Frequent (1965), Kako važno je biti resen / The Importance of Being Earnest (1966), V gnevu se ozri / Look Back in Anger (1966), Kaj je resnica / Cosi è /se vi pare/ (1966), Stekleni zverinjak / The Glass Menagerie (1970), Gospoda Glembajevi (1972), Nora (1972), Hamlet (1972), Podstrešje (1973), Kartoteka / Kartoteka (1973), Poslednji trak / Krapp's Last Tape (1974), Srečni dnevi / Happy Days - Oh les beaux jours (1974), Kmetija / The Farm (1975), Pred zajtrkom / Before Breakfast (1977), Mostovi v Zambiji ali Nocoj bomo zidali (1977), Potohodec (1977), Kostanjeva krona (1977), Zgubljeni koraki (1977), Selektivni izpitni nastop iz dramske igre I (1979), Selektivni izpitni nastop iz dramske igre I (1979), Ne budite gospe / Ne reveillesz pas madame (1980), Monologi (1980), Selektivni izpitni nastop iz dramske igre I (1. semester) (1981), Selektivni izpitni nastop iz dramske igre I (2. semester) (1981), Utva (1982), Dialogi (1982), Bobni v noči / Trommeln in der Nacht (1982), Svobodni program slušateljev (1982), Romeo in Julija / Romeo and Juliet (1983), Hamlet (1983), Služkinji / Les Bonnes (1984), Karol / Karol (1984), Talec / The Hostage (1986), Izpitni nastop iz dramske igre II (1986), Tartuffe (1987), Kralj Lear (1987), Helios (1988), Kralj Lear (1988), Zasledovanje in usmrtitev Jeana Paula Marata / Die Verfolgung und Ermordung Jean Paul Marats (1988), Premi govor (1990), Ljubiti, Klovni (1990), Nobene priče, nobenega papirja (1990), Rešen / Saved (1990), Nastopi klovnov (1990), Fedra / Phèdre (1991), Hipolitova zgodba (1991), Kar hočete (1991), Peljhan (1992), Tristosedemnajst a tišina ka (1992), Striček Vanja / Дядя Ваня (1992), Metoda, Prizori (1993), Prizori 1992/93 (1993), Prizori (1993), Namišljeni bolnik / Le Malade imaginaire (1994), Gospodična Julija / Fröken Julie / Miss Julie (1994), EroT(R)ikon (1995), Kralj Lear / King Lear (1995), Kralj Lear (1995), Vrtiljak / Reigen (1996), Podelitev zaslužnim profesorjem (1996), Lažna Ivana (1996), Improvizacije - Vaje za ženski in moški glas - Ljubiti (1997), Produkcija prvi letnik (1997), Izpitni nastop iz dramske igre I (1997), Prizori (1998), Ne budite gospe / Ne réveillez pas Madame (1998), Razbiti vrč / Der zerbrochne Krug (1999), Kralj Lear / King Lear (1999), Malomeščanska svatba / Die Kleinbürgerhochzeit (2000), Poslednji trak / Krapp's Last Tape (2000), Belle Paris ali Obračun v Louvru (2000), Reklame, Prizori iz vsakdanjega življenja, Cankar (2000), Ljubiti (2001), Ljubezen zdravnik / L'Amour médecin (2002), Kostanjeva krona (2002), Hamlet / Hamlet (2003), Ukročena trmoglavka / The Taming of the Shrew (2003), Slastni mrlič (2004), Zabava za rojstni dan / The Birthday Party (2004), Strežni jašek / The Dumb Waiter (2004), Improvizacije (2005), Idiot (2006), Bratje Karamazovi / The Brothers Karamazov (2006), Kralj Lear / King Lear (2007), Fiziki / Die Physiker (2007), Susn / Susn (2008), Razredni sovražnik / Class Enemy (2008), Opera za tri groše / Threepenny Opera (Die Dreigroschenoper) (2008)

Items to borrow from AGRFT Archives:
A3245 - Dramaturgija Korunovih Hlapcev skozi čas (seminar - student paper, Subject of discussion)
A3841 - Korun v mestu Gogi (seminar - student paper, Subject of discussion)
A4211 - Korunova režija Sofoklovega Kralja Ojdipa (seminar - student paper, Subject of discussion)
A4466 - Korunove uprizoritve Strniševih Ljudožercev (seminar - student paper, Subject of discussion)
A4968 - Chorus in contemporary performances of Greek drama in Slovenia (seminar - student paper, Subject of discussion)
A4987 - Korunovi Hlapci 1980 (seminar - excercises, Subject of discussion)
A4917 - Pohujšanje v dolini Šentflorjanski (seminar - excercises, Subject of discussion)
A6828 - Govorna interpretacija dramskih besedil na primeru uprizoritev Hlapcev Ivana Cankarja (doctoral thesis, Subject of discussion)

Items to borrow from AGRFT Archives (Mentoring):
A1468 - Služkinji (seminar - student paper, Mentor), A2739 - Uklenjeni Prometej (graduation thesis, Mentor), A2739 - Uklenjeni Prometej (director s script, Mentor), A3390 - Režiser in igralec (graduation thesis, Mentor), A4358 - Zabava za rojstni dan na podstrešju (graduation thesis, Mentor), A4359 - Pinterjeve interpretacije (graduation thesis, Mentor)

Advanced Search

Search string:  
find persons
find projects
find items
find ALL search strings
find ANY search string
Idea: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2019 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. All Rights Reserved.
All data & media contained herein are property of UL Akademija za gledališče, radio, film in televizijo.
Permission for any kind of use must be granted from UL AGRFT in written form.
On This Day
Pia Mlakar (28.10.1908-24.3.2000)
Rudi Vaupotič (24.3.1919-16.7.2003)
Dario Fo (24.3.1926-)
Barbara Levstik (17.1.1950-24.3.2009)

Theatre Catalogue
In Slovenian Theatre Catalogue you can search for theatre performances by production company or theatre season.
Theatre:
Season:

0,765625