eKumba

meni
      English

      Prijava

      Pomoč

      Kolofon      
Hitro iskanje
  Najdi

Uradne ure
Uradne ure arhiva in videoteke CTF:
ponedeljek, torek, sreda10:30-13:30
četrtekzaprto
petek10:30-13:00

Zadnji vnosi
Gendarme de Saint-Tropez, Le (1964)
Gendarme a New York, Le (1965)
Rock, The (1996)
Assistant, The (2019)
Way Way Back, The (2013)

Nove pridobitve
V27380 (DVD)
V27379 - Epizoda 3 (DVD)
V27378 - Epizoda 2 (DVD)
A8061 - Ufuri - digitalna kopija (2018, letak)
A8045 - Avdicija (2021, projektna dokumentacija)

Najbolj gledani
Taxi Driver (1976)
Philadelphia Story, The (1940)
Ghost Story, A (2017)
Année dernière à Marienbad, L' (1961)
Lost In Translation (2003)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Uršula Teržan

Jamu self -


Projekti:
Šeherezada (1989, sodelujoča)
Kralj Lear (1992, nastopajoča)
Timon Atenski (1992, nastopajoča)
Daritev na grobu (1993, koreografinja)
Rdeči čeveljčki (1993, plesalka)
Derr (1993, plesalka)
Feničanke (z dodanimi prizori iz Sofoklove Antigone) / Phoenician Women (1994, koreografinja)
Komemoracija - posušene solze (1995, plesalka)
Žlahtni meščan / Le Bourgeois gentilhomme (1996, koreografinja)
Čudovite ruševine (1996, plesalka)
100% (1998, nastopajoča, koreografinja, kostumografinja, avtorica idejne zasnove)
Bikec Ferdinand Jr. (1998, nastopajoča)
Skriti vrtovi pogleda (1998, plesalka)
200 % (2000, nastopajoča, koreografinja)
Zbogom, princ (2001, igralka)
Cyrano de Bergerac (2001, koreografinja)
Kasandra (2001, koreografinja)
Lulu (2002, koreografinja)
Doma, se mi zdi (2002, nastopajoča, koreografinja)
Discopigs (2002, svetovalka za gib)
Sirene (2003, koreografinja)
Šolski zvezek / Grand Cahier, Le (2003, koreografinja)
Dvojčici (2004, koreografinja)
Maske (2005, koreografinja, avtorica idejne zasnove, režiserka)
Zakaj bi me kdo ustavil (2006, nastopajoča)
Neskončno ljubljeni moški (2006, koreografinja)
Dvojno zlo (2007, koreografinja)
Lili - razglednice futuristične ljubezni (2008, dramaturginja, koreografinja, plesalka, avtorica idejne zasnove)
Samo še en obrat / Just Another Turn Around (2009, koreografinja)
Takt (2009, koreografinja)
Večer treh kratkih zgodb Edgarja Allana Poeja (2010, koreografinja)
Momo (2010, režiserka, svetovalka za gib)
Nekropola (2010, svetovalka za gib)
Prijateljici za vedno (2012, koreografinja, plesalka)
Noč akademij - Triada 2012 (2012, koreografinja)
Orfej / Orfeo, L' (2012, koreografinja, asistentka režiserke/ja)
EU si muove! (2012, koreografinja)
13. gala večer novih koreografij na slovensko glasbo - Sprehajava se (2013, koreografinja, plesalka)
Cecchina ali nikogaršnja hči, La (2014, koreografinja)
Prijateljici še vedno 2/3 (2014, nastopajoča, koreografinja, avtorica idejne zasnove)
20. Gala koncert ob 20. obletnici Radia Ognjišče (2014, koreografinja)
Leda z labodom (2014, koreografinja)
Ribe na suhem (2015, koreografinja, plesalka)
Gibna razstava in life performance ob praznovanju 70 let AGRFT (2016, koreografinja)
Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2016, koreografinja)
Tumor v glavi! (Jovo na novo) (2017, koreografinja, plesalka)
Tempestatis (2017, koreografinja, plesalka, avtorica koncepta)
Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2017, koreografinja)
Trg revolucije, 2016- (2017, koreografinja)
Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2018, koreografinja)
SELF (2020, koreografinja)
Sodobne plesne tehnike - Graham (2020, avtorica, izvajalka)
Cunnigam class (2020, avtorica, izvajalka)
Sodobne plesne tehnike - Balet osnove (2020, avtorica, izvajalka)
Sodobne plesne tehnike - MA kombinacije (2020, avtorica, izvajalka)
Sodobne plesne tehnike - vaje za 2. letnik (2020, avtorica, izvajalka)
Plesni komadi Mednarodne PoletnePlesneŠole - Pure Cunningham III / Dance pieces of Internatioal SummerDanceSchool - Pure Cunningham III (2020, koreografinja)
Strah in beda Tretjega rajha / Furcht und Elend des III. Reiches (2021, koreografinja)
abfab - first contact (2021, koreografinja, izvajalka)
Sodobne plesne tehnike - vaje za 1. letnik (2021, avtorica, izvajalka)
Uvod v Krst pri Savici (2021, koreografinja)
Plesni komadi Mednarodne PoletnePlesneŠole - Pure Cunningham II / Dance pieces of International SummerDanceSchool - Pure Cunningham II (2021, koreografinja)

Mentorsko delo:
Fiddler on the Roof / Goslač na strehi (2000), Chicago / Chicago (2000), Cabaret (2000), Pod mlečnim gozdom / Under Milk Wood (2001), Izpit 2002/2003 / UG 2.6.2003: tibetanske vaje, joga, Graham ples, Cunningham ples, gibalne sekvence (2003), Hlapci, Dogodek v mestu Gogi, Vrnitev Blažonovih, Vojaška skrivnost (2004), Umetnost giba I., II., III. letnik (2004), Sodobne plesne tehnike (2004), Umetnost giba I.,II.,III. letnik (2006), Plesne predstave - gib (2007), Umetnost giba I.,II.,III. letnik (2007), Umetnost giba I., II., III. letnik (2008), Umetnost giba I., II., III. letnik (2009), Samo še en obrat / Just Another Turn Around (2009), Umetnost giba I. letnik (2010), Umetnost giba II. in III. letnik (2010), Umetnost giba I., II. in III. letnik (2011), Noč akademij - Triada 2012 (2012), Poročilo akademiji (2012), Kaligula et al. (2013), Sodobne plesne tehnike I, II, III (2013), 1981 (2014), Balet in ples I (2014), Balet in ples II (2014), Zdaj letim! (2014), Sodobne plesne tehnike I, II, III (2014), Balet in ples II (2014), Balet in ples I (2014), Banana Split (2015), Gospod Nahtingal Včeraj Zdaj (2015), Sodobne plesne tehnike I (2015), Sodobne plesne tehnike II (2015), Pravila igre (2015), Balet in ples I (2015), Balet in ples I (2016), Balet in ples II (2016), Šola letenja / Sodobne plesne tehnike I (2016), Tehnične ovire / Sodobne plesne tehnike II (2016), Gibna razstava - Peformance / Sodobne plesne tehnike I in II (2016), Agape - obredi ljubezni / Prvi del / ženske (2016), Agape - obredi ljubezni / Drugi del / moški (2016), Sodobne plesne tehnike I (2016), Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2016), Tempestas (2017), Stanja (2017), Tumor v glavi! (Jovo na novo) (2017), Sanje neke ptice (2017), Starinski plesi (2017), Ples Krinolin (2017), Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad in diplom (2017), Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2017), Blitz Kids (2018), Starinski plesi (2018), Kakor dih / As Breath (2018), Srebrno rebro (2018), Balet II (2018), Ufuri (2018), Vaja (2018), Univerzitetno prvenstvo v družabnem plesu (2018), Balet I (2018), Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2018), Občutki padanja (2019), Skrivni svet vil in čmrljev (2019), Gibalne tehnike in veščine 1 (2019), Črna skrinjica (2019), Sodobne plesne tehnike 2 (2020), Sodobne plesne tehnike 1 (2020), Gibalne tehnike in veščine 1 (2020), SELF (2020), White warrior of Zaloška, The (2020), Kill Jože (2020), Gibalne tehnike in veščine II (2020), Kill Bill (2020), Gospodar prstanov - poslednji dvoboj (2020), Balet On Line (2020), Balet I (2020), Ikozaedra (2020), Gaea (2020), Cunnigam class (2020), Plesni komadi Mednarodne PoletnePlesneŠole - Pure Cunningham III / Dance pieces of Internatioal SummerDanceSchool - Pure Cunningham III (2020), Strah in beda Tretjega rajha / Furcht und Elend des III. Reiches (2021), A mamo? (2021), Končna (2021), Limona (2021), Boj bližine (2021), Plesni komadi Mednarodne PoletnePlesneŠole - Pure Cunningham II / Dance pieces of International SummerDanceSchool - Pure Cunningham II (2021)

Nagrade:
EKIPNO - 2. mesto na Univerzitetnem prvenstvu v družabnem plesu (2018, Univerzitetno prvenstvo v družabnem plesu 2018)
Živa 18, Zlato priznanje za 1. letni DI1 in GLR1, za produkcijo Vaja (2018, Živa, Festival plesne ustvarjalnosti mladih, Španski borci 2018)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT:
A7151 - Živa 2018 (katalog festivala, sodelujoča)

Enote za izposojo iz Arhiva AGRFT (mentorsko delo):
A6471 - Anatomija Banane split (magistrsko delo - 2. stopnja, mentorica), A6559 - Gospod Nahtingale Včeraj Zdaj (magistrsko delo - 2. stopnja, mentorica), A7985 - Agape - Obredi ljubezni (program, mentorica), A7986 - Agape - Obredi ljubezni (program, mentorica), A7118 - Gib kot simbol notranje nuje (magistrsko delo - B, mentorica), A7149 - Živa - Zlato priznanje - Kakor dih (nagrada, mentorica), A7150 - Živa - Zlato priznanje, 1. letnik DI in GLR (nagrada, mentorica), A7302 - Črna skrinjica: predstava zamenjanih vlog (magistrsko delo - 2. stopnja, mentorica), A7295 - Telo v inštalaciji, inštalacija telesa (magistrsko delo, mentorica), A7636 - Telo kot sredstvo izražanja: svoboda ali omejitev? - digitalna kopija (magistrsko delo - 2. stopnja, mentorica), A7585 - Telo kot sredstvo izražanja: svoboda ali omejitev? (magistrsko delo - 2. stopnja, mentorica), A7813 - Ufuri v participatorno-interaktivni umetnosti (magistrsko delo - 2. stopnja, mentorica)

Napredno iskanje

Najdi niz:  
išči med osebami
išči med projekti
išči med enotami
najdeno naj vsebuje vsa gesla
najdeno naj vsebuje vsaj eno od gesel
Ideja: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2022 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. Vse pravice pridržane.
Podatki so last UL Akademije za gledališče, radio, film in televizijo.
Vsakršna uporaba podatkov brez pisnega dovoljenja lastnikov pravic in navedbe vira je prepovedana!
Na današnji dan
Barbara Stanwyck (16.7.1907-20.1.1990)
Federico Fellini (20.1.1920-31.10.1993)
Audrey Hepburn (4.5.1929-20.1.1993)
Franci Križaj (20.1.1936-4.1.2005)

Gledališki katalog
Po Slovenskem gledališkem katalogu lahko iščete predstave po gledališčih ali sezonah.
Gledališče:
Sezona:

0,953125