eKumba

menu
     Slovenski 

     Login

     Help

     Colophon     
Quick Search
  Search

Official Hours
Official working hours of both Theatre Archive and Videotheque:
Monday10am-1pm
Wednesday10am-1pm

Last Entries
Gendarme de Saint-Tropez, Le (1964)
Gendarme a New York, Le (1965)
Rock, The (1996)
Assistant, The (2019)
Way Way Back, The (2013)

New Archive Items
V27380 (DVD)
V27379 - Epizoda 3 (DVD)
V27378 - Epizoda 2 (DVD)
A8061 - Ufuri - digitalna kopija (2018, leaflet)
A8045 - Avdicija (2021, project documentation)

Most Wanted
Taxi Driver (1976)
Philadelphia Story, The (1940)
Ghost Story, A (2017)
Année dernière à Marienbad, L' (1961)
Lost In Translation (2003)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Uršula Teržan

Jamu self -


Projects:
Šeherezada (1989, Participating)
Kralj Lear (1992, Featured)
Timon Atenski (1992, Featured)
Daritev na grobu (1993, Choreographer)
Rdeči čeveljčki (1993, Dancer)
Derr (1993, Dancer)
Feničanke (z dodanimi prizori iz Sofoklove Antigone) / Phoenician Women (1994, Choreographer)
Komemoracija - posušene solze (1995, Dancer)
Žlahtni meščan / Le Bourgeois gentilhomme (1996, Choreographer)
Čudovite ruševine (1996, Dancer)
100% (1998, Featured, Choreographer, Costume Designer, Concept Author)
Bikec Ferdinand Jr. (1998, Featured)
Skriti vrtovi pogleda (1998, Dancer)
200 % (2000, Featured, Choreographer)
Zbogom, princ (2001, Actor)
Cyrano de Bergerac (2001, Choreographer)
Kasandra (2001, Choreographer)
Lulu (2002, Choreographer)
Doma, se mi zdi (2002, Featured, Choreographer)
Discopigs (2002, Choreography Consultant)
Sirene (2003, Choreographer)
Šolski zvezek / Grand Cahier, Le (2003, Choreographer)
Dvojčici (2004, Choreographer)
Maske (2005, Choreographer, Concept Author, Director)
Zakaj bi me kdo ustavil (2006, Featured)
Neskončno ljubljeni moški (2006, Choreographer)
Dvojno zlo (2007, Choreographer)
Lili - razglednice futuristične ljubezni (2008, Dramaturg, Choreographer, Dancer, Concept Author)
Samo še en obrat / Just Another Turn Around (2009, Choreographer)
Takt (2009, Choreographer)
Večer treh kratkih zgodb Edgarja Allana Poeja (2010, Choreographer)
Momo (2010, Director, Choreography Consultant)
Nekropola (2010, Choreography Consultant)
Prijateljici za vedno (2012, Choreographer, Dancer)
Noč akademij - Triada 2012 (2012, Choreographer)
Orfej / Orfeo, L' (2012, Choreographer, Assistant Director)
EU si muove! (2012, Choreographer)
13. gala večer novih koreografij na slovensko glasbo - Sprehajava se (2013, Choreographer, Dancer)
Cecchina ali nikogaršnja hči, La (2014, Choreographer)
Prijateljici še vedno 2/3 (2014, Featured, Choreographer, Concept Author)
20. Gala koncert ob 20. obletnici Radia Ognjišče (2014, Choreographer)
Leda z labodom (2014, Choreographer)
Ribe na suhem (2015, Choreographer, Dancer)
Gibna razstava in life performance ob praznovanju 70 let AGRFT (2016, Choreographer)
Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2016, Choreographer)
Tumor v glavi! (Jovo na novo) (2017, Choreographer, Dancer)
Tempestatis (2017, Choreographer, Dancer, Concept Author)
Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2017, Choreographer)
Trg revolucije, 2016- (2017, Choreographer)
Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2018, Choreographer)
SELF (2020, Choreographer)
Sodobne plesne tehnike - Graham (2020, Author, Performer)
Cunnigam class (2020, Author, Performer)
Sodobne plesne tehnike - Balet osnove (2020, Author, Performer)
Sodobne plesne tehnike - MA kombinacije (2020, Author, Performer)
Sodobne plesne tehnike - vaje za 2. letnik (2020, Author, Performer)
Plesni komadi Mednarodne PoletnePlesneŠole - Pure Cunningham III / Dance pieces of Internatioal SummerDanceSchool - Pure Cunningham III (2020, Choreographer)
Strah in beda Tretjega rajha / Furcht und Elend des III. Reiches (2021, Choreographer)
abfab - first contact (2021, Choreographer, Performer)
Sodobne plesne tehnike - vaje za 1. letnik (2021, Author, Performer)
Uvod v Krst pri Savici (2021, Choreographer)
Plesni komadi Mednarodne PoletnePlesneŠole - Pure Cunningham II / Dance pieces of International SummerDanceSchool - Pure Cunningham II (2021, Choreographer)

Mentoring Work:
Fiddler on the Roof / Goslač na strehi (2000), Chicago / Chicago (2000), Cabaret (2000), Pod mlečnim gozdom / Under Milk Wood (2001), Izpit 2002/2003 / UG 2.6.2003: tibetanske vaje, joga, Graham ples, Cunningham ples, gibalne sekvence (2003), Hlapci, Dogodek v mestu Gogi, Vrnitev Blažonovih, Vojaška skrivnost (2004), Umetnost giba I., II., III. letnik (2004), Sodobne plesne tehnike (2004), Umetnost giba I.,II.,III. letnik (2006), Plesne predstave - gib (2007), Umetnost giba I.,II.,III. letnik (2007), Umetnost giba I., II., III. letnik (2008), Umetnost giba I., II., III. letnik (2009), Samo še en obrat / Just Another Turn Around (2009), Umetnost giba I. letnik (2010), Umetnost giba II. in III. letnik (2010), Umetnost giba I., II. in III. letnik (2011), Noč akademij - Triada 2012 (2012), Poročilo akademiji (2012), Kaligula et al. (2013), Sodobne plesne tehnike I, II, III (2013), 1981 (2014), Balet in ples I (2014), Balet in ples II (2014), Zdaj letim! (2014), Sodobne plesne tehnike I, II, III (2014), Balet in ples II (2014), Balet in ples I (2014), Banana Split (2015), Gospod Nahtingal Včeraj Zdaj (2015), Sodobne plesne tehnike I (2015), Sodobne plesne tehnike II (2015), Pravila igre (2015), Balet in ples I (2015), Balet in ples I (2016), Balet in ples II (2016), Šola letenja / Sodobne plesne tehnike I (2016), Tehnične ovire / Sodobne plesne tehnike II (2016), Gibna razstava - Peformance / Sodobne plesne tehnike I in II (2016), Agape - obredi ljubezni / Prvi del / ženske (2016), Agape - obredi ljubezni / Drugi del / moški (2016), Sodobne plesne tehnike I (2016), Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2016), Tempestas (2017), Stanja (2017), Tumor v glavi! (Jovo na novo) (2017), Sanje neke ptice (2017), Starinski plesi (2017), Ples Krinolin (2017), Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad in diplom (2017), Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2017), Blitz Kids (2018), Starinski plesi (2018), Kakor dih / As Breath (2018), Srebrno rebro (2018), Balet II (2018), Ufuri (2018), Vaja (2018), Univerzitetno prvenstvo v družabnem plesu (2018), Balet I (2018), Plesni nastop ob svečani podelitvi akademijskih Prešernovih nagrad, diplom in magisterijev (2018), Občutki padanja (2019), Skrivni svet vil in čmrljev (2019), Gibalne tehnike in veščine 1 (2019), Črna skrinjica (2019), Sodobne plesne tehnike 2 (2020), Sodobne plesne tehnike 1 (2020), Gibalne tehnike in veščine 1 (2020), SELF (2020), White warrior of Zaloška, The (2020), Kill Jože (2020), Gibalne tehnike in veščine II (2020), Kill Bill (2020), Gospodar prstanov - poslednji dvoboj (2020), Balet On Line (2020), Balet I (2020), Ikozaedra (2020), Gaea (2020), Cunnigam class (2020), Plesni komadi Mednarodne PoletnePlesneŠole - Pure Cunningham III / Dance pieces of Internatioal SummerDanceSchool - Pure Cunningham III (2020), Strah in beda Tretjega rajha / Furcht und Elend des III. Reiches (2021), A mamo? (2021), Končna (2021), Limona (2021), Boj bližine (2021), Plesni komadi Mednarodne PoletnePlesneŠole - Pure Cunningham II / Dance pieces of International SummerDanceSchool - Pure Cunningham II (2021)

Awards:
EKIPNO - 2. mesto na Univerzitetnem prvenstvu v družabnem plesu (2018, Univerzitetno prvenstvo v družabnem plesu 2018)
Živa 18, Zlato priznanje za 1. letni DI1 in GLR1, za produkcijo Vaja (2018, Živa, Festival plesne ustvarjalnosti mladih, Španski borci 2018)

Items to borrow from AGRFT Archives:
A7151 - Živa 2018 (festival catalogue, Participating)

Items to borrow from AGRFT Archives (Mentoring):
A6471 - Anatomija Banane split (, Mentor), A6559 - Gospod Nahtingale Včeraj Zdaj (, Mentor), A7985 - Agape - Obredi ljubezni (Programme, Mentor), A7986 - Agape - Obredi ljubezni (Programme, Mentor), A7118 - Gib kot simbol notranje nuje (masters thesis - B, Mentor), A7149 - Živa - Zlato priznanje - Kakor dih (, Mentor), A7150 - Živa - Zlato priznanje, 1. letnik DI in GLR (, Mentor), A7302 - Črna skrinjica: predstava zamenjanih vlog (, Mentor), A7295 - Telo v inštalaciji, inštalacija telesa (masters thesis, Mentor), A7636 - Telo kot sredstvo izražanja: svoboda ali omejitev? - digitalna kopija (, Mentor), A7585 - Telo kot sredstvo izražanja: svoboda ali omejitev? (, Mentor), A7813 - Ufuri v participatorno-interaktivni umetnosti (, Mentor)

Advanced Search

Search string:  
find persons
find projects
find items
find ALL search strings
find ANY search string
Idea: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2022 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. All Rights Reserved.
All data & media contained herein are property of UL Akademija za gledališče, radio, film in televizijo.
Permission for any kind of use must be granted from UL AGRFT in written form.
On This Day
Barbara Stanwyck (16.7.1907-20.1.1990)
Federico Fellini (20.1.1920-31.10.1993)
Audrey Hepburn (4.5.1929-20.1.1993)
Franci Križaj (20.1.1936-4.1.2005)

Theatre Catalogue
In Slovenian Theatre Catalogue you can search for theatre performances by production company or theatre season.
Theatre:
Season:

0,921875