eKumba

menu
     Slovenski 

     Login

     Help

     Colophon     
Quick Search
  Search

Official Hours
Official working hours of both Theatre Archive and Videotheque:
Monday10am-1pm
Wednesday10am-1pm

Last Entries
Tih vdih (2018)
Vrh ledene gore (2017)
Vojna in mir (2017)
Dilda (2019)
Pepelni drobci (2020)

New Archive Items
A7592 - Pepelni drobci (2020, project documentation)
A7591 - Prelom (2020, project documentation)
A7590 - (Ne)vidni (2020, project documentation)
V26721 (DVD)
V26654 (DVD)

Most Wanted
Sátántangó (1994)
Idi i smotri (1986)
Stalker (1979)
All or Nothing (2002)
Ta'm e guilass (1997)

Valid XHTML 1.0 Transitional

Slovensko mladinsko gledališče (SMG)



Projects:
Requiem for a Metamorphosis (Co-Production Company)
Dolgi, široki in bistrooki (1955, Production Company)
Ptič Ognjič in lisica Rjavica (1955, Production Company)
Carja Trajana kozja ušesa (1956, Production Company)
Sneguljčica (1957, Production Company)
Rdeča kapica (1957, Production Company)
Lev in miš (1957, Production Company)
Semenke (1957, Production Company)
Bilo je nekoč (1957, Production Company)
Pikica in Tonček (1958, Production Company)
Vodnjak želja (1958, Production Company)
Lepota in zver (1959, Production Company)
Oliver Twist (1959, Production Company)
Hura soncu in dežju (1960, Production Company)
Zrelostni izpit (1960, Production Company)
Peter in volk (1961, Production Company)
Pomladno srečanje (1961, Production Company)
Till Eulenspiegel (1961, Production Company)
Romeo, Julija in tema (1961, Production Company)
Pesem (1961, Production Company)
Modra vrtnica za princesko (1961, Production Company)
Plešoči osliček (1961, Production Company)
Lepa čevljarka (1962, Production Company)
Otok zakladov (1962, Production Company)
Cesarična in pastir (1962, Production Company)
Dve nedelji (1963, Production Company)
Meni je sedemnajst let (1963, Production Company)
Starec in živalca / Kobilica in konj / Veseli kužki (1963, Production Company)
Nil, Evfrat, Tigris (1963, Production Company)
Klovn in njegov cirkus (1964, Production Company)
Starši naprodaj (1964, Production Company)
Dvojčka (1964, Production Company)
Goli kralj (1964, Production Company)
Strip, strup, denarja kup (1964, Production Company)
Čudežni pisalni strojček (1964, Production Company)
Primosh Petelin, pretkan ko obedin (1965, Production Company)
Cesarjev slavček (1965, Production Company)
Partizanski miting (Mati in Birokrat) (1965, Production Company)
Ambrosio ubija čas (1965, Production Company)
Dva lopova (bivša) (1965, Production Company)
Ples tatov (1966, Production Company)
Kapitan John Piplfox (1966, Production Company)
Čarodejni mangovi listi (1966, Production Company)
Pepelka (1966, Production Company)
Razbojniki iz Kardemomme (1966, Production Company)
Recital poezije Franceta Prešerna (1967, Production Company)
Trije mušketirji (1967, Production Company)
Velika pustolovščina Toma Sawyerja (1967, Production Company)
Hodl de Bodl (Dve vedri vode) (1967, Production Company)
Narobe stvari v mestu Petpedi (1967, Production Company)
V pesmih slava se bo brala od naroda do naroda (1968, Production Company)
Trije debeluhi (1968, Production Company)
Čarovnik iz Oza (1968, Production Company)
Čudoviti zanesenjaki (1968, Production Company)
Ukradeni čebulici (1968, Production Company)
Cipek in Capek (1969, Production Company)
Rdeča kapica (1969, Production Company)
Pavlihčeva skrivnost (1969, Production Company)
Hura za veselje (1969, Production Company)
Sluga dveh gospodov (1970, Production Company)
Oliver Twist (1970, Production Company)
Silni bič (1970, Production Company)
Vesela zgodba o žalostni princeski (1970, Production Company)
V osemdesetih dneh okoli sveta (1971, Production Company)
Roža in prstan (1971, Production Company)
Snežna kraljica (1971, Production Company)
Indijanci v Mali vasi (1971, Production Company)
Domača naloga na potepu (1971, Production Company)
Trnuljčica preveč in trije palčki (1972, Production Company)
Lepota in zver (1972, Production Company)
Vilinček z Lune (1972, Production Company)
Pridi, dedek Mraz (1972, Production Company)
Igračke z napako (1973, Production Company)
Androkles in lev (1973, Production Company)
Burka o jezičnem dohtarju in Plešasta pevka (1973, Production Company)
Pika Nogavička (1974, Production Company)
Hočete igrati z mano? (1974, Production Company)
Poslednji trak / Krapp's Last Tape (1974, Production Company)
Srečni dnevi / Happy Days - Oh les beaux jours (1974, Production Company)
Zugo in njegova senca (1974, Production Company)
Žrtve mode bum-bum (1975, Production Company)
Cyrano de Bergerac (1975, Production Company)
Ptički brez gnezda (1975, Production Company)
Zmaj (1976, Production Company)
Pavliha in Mica (1976, Production Company)
Tika taka srabaraka (1976, Production Company)
Župan Kozelj in njegovi (1977, Production Company)
Obtoženi volk (1977, Production Company)
Najdihojca (1978, Production Company)
Abecedarija (1978, Production Company)
Lahkih nog naokrog (1978, Production Company)
Pastirci pri kresu in plesu (1978, Production Company)
Sen zelenjavne noči (1978, Production Company)
Cica v metroju (1979, Production Company)
Gulliver, velik in majhen (1979, Production Company)
Martin Krpan (1979, Production Company)
Zlata ladja (1979, Production Company)
Čenčarija (1979, Production Company)
Nebotičniki, sedite! (1979, Production Company)
Šuhu in leteča princesa (1980, Production Company)
Peržani (1980, Production Company)
Missa in A minor / Maša v a-molu (1980, Production Company)
Robinzon in človek Petek (1981, Production Company)
Šola za klovne (1981, Production Company)
Medejina otroka (1981, Production Company)
Ujetniki svobode (1982, Production Company)
Smrad opera (1982, Production Company)
Kokori (1982, Production Company)
Hladna vojna babice Mraz (1982, Production Company)
Razredni sovražnik (1982, Production Company)
Jaz nisem jaz I (1983, Production Company)
Romeo in Julija (1983, Production Company)
Nočni čuvaj v živalskem vrtu (1983, Production Company)
Jaz nisem jaz II (1983, Production Company)
Ana (1984, Production Company)
Bolna nevesta (1984, Production Company)
Strah in pogum (1984, Production Company)
Ne bojte se pesmi (1984, Production Company)
Lepotica in zver ali Kaj se je zgodilo z Danico D.? (1985, Production Company)
Levitan (1985, Production Company)
Resničnost (1985, Production Company)
Ostržek (1985, Production Company)
Blodnje (1986, Production Company)
Besi (1986, Production Company)
Alica v čudežni deželi (1986, Production Company)
Zločin na kozjem otoku (1987, Production Company)
Slovenska savna (1987, Production Company)
Medved Pu / Winnie - The - Pooh (1987, Production Company)
Balkon (1988, Production Company)
Atlantida (1988, Production Company)
Dramski observatorij Zenit (1988, Production Company)
Šeherezada (1989, Production Company)
Bakhantke (1989, Production Company)
Odisej in sin ali Svet in dom (1990, Production Company)
Skrivnosti (1990, Production Company)
Butalci (1990, Production Company)
Pohujšanje po Cankarju (1991, Production Company)
Krokar (1991, Production Company)
Veter, pesek in zvezde (1991, Production Company)
Noč gostov (1991, Production Company)
Prihajajo (1992, Production Company)
Tri sestre (1992, Production Company)
Psiha (1993, Production Company)
Susn (1993, Production Company)
Tartif (1993, Production Company)
Živalski kabaret (1993, Production Company)
Alica v čudežni deželi (1994, Production Company)
Roberto Zucco (1994, Production Company)
Gospodična Julija (1994, Production Company)
Družinski album (1994, Production Company)
Arterija (1994, Production Company)
Kupola, 1 : 10.000.000, vertikalni tunel (1994, Production Company)
Lepa Vida (1995, Production Company)
Celica (1995, Production Company)
Butterendfly (1995, Production Company)
Leonce in Lena (1995, Production Company)
Klovni (1995, Production Company)
Slepe miši (1996, Production Company)
Silence Silence Silence (1996, Production Company)
Mesto, kjer nisem bil (1996, Production Company)
Veselja dom / Puzzle Home (1996, Production Company)
Galileo Galilei (1996, Production Company)
Intervju s paradoksom (1996, Production Company)
Walter Parsifal (1997, Production Company)
Moške fantazije (1997, Production Company)
Zvonar (1997, Production Company)
Tirza (1997, Production Company)
Nikoli me ne vidiš tam, kjer te jaz vidim (1997, Production Company)
Kralj Ojdipus (1998, Production Company)
Naloga (Spomin na revolucijo) (1998, Production Company)
Deklica in kontrabas (1998, Production Company)
V samoti bombažnih polj (1998, Production Company)
Pika (1998, Production Company)
Traumdeutung, Die / Interpretacija sanj (1999, Production Company)
Kdo se boji Tennesseeja Williamsa? (1999, Production Company)
Svinčnik piše s srcem (1999, Production Company)
Hinkemann (1999, Production Company)
Sen kresne noči (1999, Production Company)
I tempi passati (1999, Production Company)
Utva (1999, Production Company)
Glas (Rihard II., Henrik V., Rihard III.) (1999, Production Company)
Hiša Bernarde Alba (2000, Production Company)
Traumdeutung, 1900, Die (2000, Production Company)
DRRREAM (2000, Production Company)
Mary Poppins (2000, Production Company)
Juliette Justine (2000, Production Company)
Peter Pan ali Deček, ki ni hotel odrasti (2001, Production Company)
Hamlet (2001, Production Company)
Tri sestre (2001, Production Company)
Salzberg, Der (2001, Production Company)
Ime rože (2002, Production Company)
Ubu / I. del: Poljaki (2002, Production Company)
Fedrina ljubezen, 4.48 psihoza (2002, Production Company)
Preganjanje in umor Jean-Paul Marata (2002, Production Company)
Supremat (2002, Production Company)
Zrno soli (2002, Production Company)
Soba srečanj / Maison des rendez-vous (2002, Production Company)
Sneguljčica in sedem palčkov (2003, Production Company)
Play It Again, Caligula (2003, Production Company)
No. 203 - Duh resnice (2003, Production Company)
Fiziki (2003, Production Company)
"Nič igranja, prosim!" / "No Acting Please!" (2003, Production Company)
Obličja iz peska (2003, Production Company)
Poroka (2004, Production Company)
Kekec. Gibalna premetanka s tekstom. (2004, Production Company)
Kaspar (2004, Production Company)
Učna ura (2004, Production Company)
Lulubaj (2004, Production Company)
Che Guevara (2005, Production Company)
Kraljica Margot (2005, Production Company)
Ep o Gilgamešu (2005, Production Company)
Othella (2005, Production Company)
Fragile! (2005, Production Company)
Ena in druga (2006, Production Company)
Kitov trebuh (2006, Production Company)
Jašek (2006, Production Company)
Somrak bogov (2006, Production Company)
Kleist (2006, Production Company)
Visoka pesem (2007, Production Company)
Ljubezen na smrt (2007, Production Company)
Pekarna Mišmaš (2007, Production Company)
Don Juan. Kdo? / Don Juan. Who? (2007, Production Company)
Kok ti men zdej dol visiš (2007, Production Company)
Mlado meso (2007, Production Company)
Dance or Die (2007, Co-Production Company)
Hiša Marije Pomočnice (2008, Production Company)
Zločin in kazen (2009, Production Company)
Nižina neba (2009, Production Company)
Preklet naj bo izdajalec svoje domovine! / Damned be the traitor of his homeland! (2010, Production Company)
Pohujšanje v dolini šentflorjanski (2011, Production Company)
Glengarry Glen Ross / Glengarry Glen Ross (2014, Production Company)
Imela bi otroke, vrt in petnajst zajcev (2015, Co-Production Company)
Norčevanje teme (2015, Executive Producer)
Kompleks Ristić (2015, Production Company)
Hiša Bernarde Alba / La casa de Bernarda Alba (2016, Participating)
Kralj na Betajnovi (2018, Participating)
Dan po (2019, Participating)
PALOMA (2020, Co-Production Company)

Items to borrow from AGRFT Archives:
A2627 - Dušan Jovanović kot režiser v Slovenskem mladinskem gledališču od 1969 do 1979 (seminar - synopsis, Subject of discussion)
A2627 - Dušan Jovanović kot režiser v Slovenskem mladinskem gledališču od 1969 do 1979, 1. del (seminar - student paper, Subject of discussion)
A2627 - Dušan Jovanović kot režiser v Slovenskem mladinskem gledališču od 1969 do 1979, 2. del (seminar - student paper, Subject of discussion)
A2627 - Dušan Jovanovič kot režiser v SMG od 1969 do 1979 (seminar - student paper, Subject of discussion)
A3317 - Moskovska lepotica (specialization thesis, Production Company)
A4931 - Šeherezada (seminar - excercises, Subject of discussion)
A4939 - Alica v čudežni deželi (seminar - excercises, Subject of discussion)
A4924 - Missa in a minor (seminar - excercises, Subject of discussion)
A6827 - Norčevanje teme - koprodukcija SMG (poster, Producer)
A7172 - Odilo. Zatemnitev. Oratorij. (playbill, Publisher)
A7173 - Odilo. Zatemnitev. Oratorij. (poster, Production Company)
A7257 - Abonma Simona Semenič (poster, Participating)
A7258 - še ni naslova (poster, Producer)

Advanced Search

Search string:  
find persons
find projects
find items
find ALL search strings
find ANY search string
Idea: Simona Ješelnik, Tanja Premk Grum, Martin Srebotnjak, Barbara Sušec-Michieli
© 2004, 2020 by UL AGRFT & Martin Srebotnjak. All Rights Reserved.
All data & media contained herein are property of UL Akademija za gledališče, radio, film in televizijo.
Permission for any kind of use must be granted from UL AGRFT in written form.
On This Day
Rudolph Maté (21.1.1898-27.10.1964)
Katarina Levstik (27.10.1944-17.10.2017)
Roberto Benigni (27.10.1952-)
Franci Slak (1.2.1953-27.10.2007)
Luka Gruden (27.10.1988-)

Theatre Catalogue
In Slovenian Theatre Catalogue you can search for theatre performances by production company or theatre season.
Theatre:
Season:

News
Potegujte se za Grossmannovo nagrado in Grossmannovo priznanje 2020!
zpisan je scenaristični natečaj za GROSSMANNOVO NAGRADO 2020. Na natečaju ...
Tudi jaz vidim prejel tri nagrade
Kratki dokumentarni film Tudi jaz vidim je bil ponovno okronan, tokrat ...

0,875